DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Sataniści sprofanowali Drogę Krzyżową i sanktuarium w Koszalinie

Sataniści sprofanowali Drogę Krzyżową i sanktuarium w Koszalinie

Nieznani sprawcy zniszczyli m.in. stacje Drogi Krzyżowej na Górze Chełmskiej, a także sprofanowali tamtejszą kaplicę. Na jej ścianach bandyci wymalowali satanistyczne symbole.

 

Do profanacji doszło pod koniec diecezjalnej akcji „Miasto dla Jezusa”. Jak relacjonuje jedna z sióstr, gdy weszła do kaplicy na modlitwę wręcz oniemiała. Zniszczone zostało sanktuarium z zewnątrz, drzwi, wszystkie tablice pamiątkowe, Droga Krzyżowa, kamienny Różaniec i pomnik upamiętniający wizytę dwóch prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. Na całej Górze Chełmskiej widoczne są symbole satanistyczne namalowane białą lub czarną farbą. Siostry nie kryją żalu i jednocześnie zdziwienia, że ktoś mógł się czegoś takiego dopuścić.

 

Jakie satanistyczne symbole pojawiły się na murach sanktuarium? Na przykład odwrócony krzyż, a także ślady pisma runicznego.

 

- Już od rana modlimy się za sprawców tego czynu. Odmawiamy Różaniec. Czujemy się po prostu duchowo odpowiedzialne za to miejsce. Góra Chełmska jest ogólnodostępna. To miejsce było, jest i będzie otwarte - mówi s. Paulina Kopacz.

 

Góra Chełmska od XII do XVI w. stanowiła miejsce kultu chrześcijańskiego. Znajdujące się tam Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, pełniące funkcję sanktuarium diecezjalnego, 1 czerwca 1991 r. poświęcił Jan Paweł II.

 

Do sanktuarium na Górze Chełmskiej przybywa co roku pielgrzymka tradycjonalistów, którzy chcą upamiętnić wprowadzenie Summorum Pontificum.

 

Każdy, kto chciałby wesprzeć siostry w odnowieniu tego, co zostało zniszczone, może złożyć ofiarę na konto: Bank PKO S.A. II O. Koszalin

 

Nr konta: 87 1240 3653 1111 0000 4189 8550

 

 

Źródło: gość.pl

ged


DATA: 2013-09-11 11:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

szatan nic wiecej Bogu nie moze zrobic jedynie tu na ziemi okazuje swoja nienawic wlasnie w taki sposob ,trzeba modlic sie za tych biednych ludzi o nawrocenie ...
ponad 7 lat temu / Gosia
 
Zobzczcie jaką informację podaje Polskie (?) Radio. Najciekawsze jest zdjęcie. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/929033,Wandale-zniszczyli-Sanktuarium-na-Gorze-Chelmskiej-w-Koszalinie
ponad 7 lat temu / lalamido
 
Jakoś cicho o tym wydarzeniu w "platformiastych mediach" na multipoleksach ! Wstyd i obrzydzenie !!!
ponad 7 lat temu / Marianto
 
wierzę ,że spotka ich zasłużona "nagroda" ....
ponad 7 lat temu / ryba
 
CI SZATANISCI POWINI BYC UKARANI ,BANDA KUDLACZY,TRZEBA WALCZYC Z TYM .
ponad 7 lat temu / nikoden
 
Jak doniosą lewackie merdia, to nie sataniści, to superzakonspirowane ortodoksyjne oddziały katoli zorganizowały tę prowokację!
ponad 7 lat temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.