DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Sarkozy chce zmniejszyć liczbę imigrantów

Sarkozy chce zmniejszyć liczbę imigrantów
fot. Richard Pichet/commons/creative

Prezydent Nicolas Sarkozy oświadczył, że chce zmniejszyć o połowę legalną imigrację do Francji. To kolejny front walki z islamistami, wytoczony przez francuskiego przywódcę po zamachach w Tuluzie.


- W pięciu najbliższych latach, dla zrównoważenia wydatków socjalnych, chciałbym zmniejszyć o połowę ilość obcokrajowców, których przyjmujemy we Francji – powiedział  Sarkozy. Wyjaśnił, iż oznaczałoby to progresywne zmniejszanie liczby osób które co roku otrzymują prawo pobytu nad Sekwaną  ze 190 tys. do 100 tys. Osiągnięcie tego celu byłoby możliwe po przeprowadzeniu głębokiej reformy obecnego systemu administracyjnego i sądowego.

 

Dzisiaj system administracyjny i sądowy pracują niezależnie od siebie i wydają decyzje na podstawie różnych przepisów, co utrudnia wymierzanie sprawiedliwości względem imigrantów. Sarkozy chciałby to zmienić. Polityk stawia warunki określonych dochodów i posiadania miejsca zamieszkania, jako kwestie bez których nie będzie możliwe przyznanie obywatelstwa Francji osobie, będącej po ślubie z osobą posiadającą francuski paszport. Sarkozy broni również zasady obowiązkowego egzaminu, dla osób ubiegających się o przedłużenie swojego pobytu we Francji. Renegocjacji ma podlegać też kwestia minimalnych emerytur, które mogłyby przysługiwać imigrantom przebywającym nad Sekwaną.

 

Twierdzi, że  gdyby reforma - wymagająca zmian w konstytucji - nie zdobyła odpowiedniej większości w parlamencie, zorganizuje w tej sprawie referendum. Prezydent zapewnił, że chce by w tej sprawie wypowiedzieli sie Francuzi i dali mu prawo do tych zmian, „gdyż to naród powinien mieć ostatnie słowo”.

 

Obecnie z Francji wydala się rocznie około 30 tys. nielegalnych imigrantów, czyli jedną trzecią tych, wobec których wydano nakaz opuszczenia kraju. Główną tego przyczyną jest odmowa przyjęcia imigrantów przez kraje ich pochodzenia.   

 

 

Franciszek L.Ćwik


DATA: 2012-04-09 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.