DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie: ekspiacja za grzech dzieciobójstwa

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie: ekspiacja za grzech dzieciobójstwa
fot. pam

W święto Świętych Młodzianków Męczenników obrońcy życia zebrali się w Godzinie Miłosierdzia na modlitwie ekspiacyjnej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Szkodoń.

 

Już na początku Mszy św. ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach powiedział: – Dziś przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Dziś przypada także święto Świętych Młodzianków i my tu modlimy się o należny szacunek dla ludzkiego życia. Tu trwa Światowa Krucjata w obronie dzieci nienarodzonych i dzieło duchowej adopcji. Tak wiele osób włącza się w to wielkie błaganie, by każde dziecko było szanowane od poczęcia.

 

Ks. bp Jan Szkodoń wezwał zebranych w łagiewnickiej Bazylice, by przepraszali Pana Boga za grzechy przeciwko świętości małżeństwa i rodziny, za grzechy przeciwko życiu. W homilii biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej mówił o męczennikach z Betlejem, chłopcach zamordowanych, bo Herod myślał, że wśród nich zabije Jezusa.

 

Dziękował za rodziny, które żyją zgodnie z nauczaniem Kościoła świętego. – Dziękujemy także za wszystkich, który troszczą się o przygotowanie młodych do małżeństwa, za tych, którzy troszczą się o małżeństwa w kryzysie, za tych, którzy bronią życia, kiedy jest małe, słabe, przed narodzeniem – mówił.

 

Ks. bp Szkodoń apelował, by zebrani w świątyni duchowo ofiarowali Bogu każdą rodzinę i małżeństwo i prosili za tych, którzy sprzeciwili się Prawu Bożemu i prawu naturalnemu. – Błagajmy o przebaczenie dla wszystkich którzy podnieśli rękę na życie, albo przez zaniedbanie byli winni temu, że małżeństwo czy rodzina się rozpadły, że poczęte dziecko nie mogło się narodzić – mówił kaznodzieja.

 

Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej ubolewał, że dziś podnosi się rękę na świętość małżeństwa i rodziny. – Na różny sposób poniżana jest rodzina. Szerzona jest niewierność i grzech. Ta ręka Heroda dotyczy dziś w sposób szczególny dzieci nienarodzonych – zaznaczał i dodawał, że dzisiejsze święto jest wielką duchową mobilizacją. – Jeśli nasze rodziny będą Bogiem silne, jeśli apostołowie życia i miłości będą Bogiem silni, będą potrafili się oprzeć fali nowego pogaństwa, uderzającego w świętość małżeństwa i rodziny – podkreślił.

 

Ks. bp Szkodoń powiedział jeszcze, że bycie małżonkiem i rodzicem to powołanie. – Bycie obrońcą życia także jest powołaniem – przypomniał.

 

Zwracając się do zebranych w świątyni kaznodzieja powiedział:– Obrońcy życia jesteście wybrani. Ci, którzy włączacie się w duchową adopcję dziecka poczętego jesteście powołani, wybrani i posłani.

 

pam


DATA: 2014-12-28 16:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.