DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Sankcji gospodarczych przeciwko Rosję nie będzie

Sankcji gospodarczych przeciwko Rosję nie będzie
By Edal Anton Lefterov (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Choć oficjalnie zachodnie państwa nie nałożyły sankcji gospodarczej, rosyjskie przedsiębiorstwa i oligarchowie wycofują pieniądze z zachodnich banków. 90 proc. rosyjskich bankierów postępuje tak jakby sankcje zostały już nałożone – zauważa jeden z finansistów. Sama groźba wprowadzenia sankcji powoduje poważne straty rosyjskich miliarderów.


Zgodnie z wydaną przez Barracka Obamę decyzją, możliwe będzie zamrożenie ulokowanych w amerykańskich bankach aktywów Rosjan. Choć na razie plany te nie zostały zrealizowane, to wzbudzają one poważne obawy rosyjskich elit finansowych, które na Zachodzie ulokowały znaczne środki finansowe. Rosyjskie instytucje finansowe i firmy – w tym Łukoil – wycofują miliardy z zachodnich banków. To następstwo fiaska rozmów rosyjskiego ministra spraw zagranicznych i amerykańskiego sekretarza stanu.


Na widmie sankcji tracą jednak także Rosjanie. Jak piszą Jenkins, Schäfer, Weaver i Farchy na łamach portalu „Financial Times”, 10 czołowych rosyjskich bogaczy (m.in. Alisher Usmanov) utraciło 6,6 miliarda swoich aktywów. Obrońcy sankcji zauważają także, że rosyjskie banki ciężko pracowały nad włączeniem się do globalnego systemu. Wywieranie presji grożącej zaprzepaszczeniem tych wysiłków może okazać się skuteczne.


Nałożone do tej pory przez Stany Zjednoczone sankcje mają charakter pozaekonomiczny. Na początku marca Amerykanie zerwali współpracę wojskową z Moskwą. Następnie nałożono sankcje wizowe na rosyjskich i ukraińskich urzędników. Parlament Europejski na razie nie zdecydował się na konkretne kroki wobec Kremla. Wprowadzenia sankcji nie wykluczyła jednak Francja, a także Japonia. Z kolei Kanada zerwała współpracę wojskową z Rosją i deportowała grupę oficerów z tego kraju, którzy odbywali szkolenie w kanadyjskiej bazie.

Rosjanie nie pozostają dłużni. Przedstawiciel władz państwowych Rosji zapowiedział możliwość rezygnacji z planowanego uruchomienia produkcji kanadyjskich samolotów cywilnych. Rosjanie grożą, że na sankcje Stanów i Unii Europejskiej będą stanowczo odpowiadać.Źródła: ft.com

mjend


DATA: 2014-03-17 09:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proponuję by politycy z UE wystosowali apel do Rosjan o takiej treści: "Rosjanie my musimy zablokować wasze konta, bo opinia publiczna tego się domaga. Tak więc szybko wypłaćcie wszystko z waszych kont, tak byśmy mogli przed wyborcami pokazać twarz i powiedzieć im, że zablokowaliśmy wasze konta.
ponad 5 lat temu / Andrzej
 
Ta wojna i sankcje realizowane są też w innym, nieoficjalnym wymiarze! Giełda i wojny walutowe, wojny surowcowe itp.
ponad 5 lat temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.