DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wesela i w ogóle życie rodzinne jest na celowniku rządu. To nie ma żadnego związku z ogniskami zakażeń. Zresztą 99% zakażonych o tym nie wie. Tak ciężki jest ten wirus...że nie daje objawów choroby. Opamiętajcie się i przestańcie się bać.
16 dni temu / Zoltar
 
Straszą, straszą i nastraszyć nie mogą. Po 6 miesiącach pandemii mamy około 300 zgonów na kowid. Reszta to choroby towarzyszące. Nie ma żadnych kar za brak maseczki. Wszystkie te mandaty sądy uwalają bo nie ma przepisu zmuszającego do chodzenia w masce. A na nowotwór umiera 2 tys ludzi tygodniowo. Znaj proporcje mocium panie
16 dni temu / Zoltar
 
"W niektórych przypadkach doszło do pojedynczych przypadków zakażenia, ale były i takie, gdzie zachorowało kilkadziesiąt osób". Znowu mieszanie manipulacja zakażeń i zachorowań. Może ktoś mądry wreszcie zakaże zamiennego stosowania tych pojęć. Bo jeśli to mówi lekarz, to co się dziwić później pismakom, że powtarzają te brednie. Z Panem Bogiem.
17 dni temu / Stefan
 
To ludzie nie wiedzą gdzie są sanepidy w tym kraju ?
21 dni temu / junki
 
Ludzie opamiętajcie się, w niektórych szpitalach już nie ma miejsc, niektóre poz-y już zamkniete bo na kwarantannie, służba zdrowia już na granicy wydolności a wy się nadal kłócicie czy zakładać maski czy nie??? chcecie uniknąć restrykcji w swoich miastach czy nie? chcecie ocalić swoich rodziców i dziadków czy nie???
22 dni temu / maski, dystans,
 
Jakich zakażeń? Pozytywnych wyników niewiarygodnych testów.
23 dni temu / epolan
 
Jedno zdanie. Antyludzki reżim wypad z tej planety.
26 dni temu / Jonlemon
 
Czy ktoś sprawdza prawdziwość informacji, jakoby "głównym źródłem zakażeń a już zwłaszcza śmiertelnych zakażeń były wesela"? Dlaczego niby zdrowi ludzie uczestniczący w weselach, nawet pochodzący z różnych regionów Polski, mieliby stanowić "główne źródło zakażeń"? Uroczystości takie jak urodziny czy imieniny, chrzty, pierwsze Komunie Święte, czy pogrzeby też przecież gromadzą wiele osób i są dużo częstsze niż wesela, a nie mówi się o nich, że są ogniskiem zakażeń. Czy są jakieś oficjalne i bezsprzeczne dane merytoryczno-statystyczne wskazujące na istnienie szczególnego zagrożenia ze strony weselników? I jak się mają te "opinie Sanepidu" do nader częstych info o wykryciu wirusa w dość jednorodnych i łatwych do uchronienia przed wirusem środowiskach, jak np. DPS czy różne, mniej lub bardziej hermetycznie strzeżone zakłady pracy itp.? I czy, jeśli przyjąć opinie Sanepidu, wystarczy wstrzymać się z weselami, żeby w znacznym stopniu wyhamować propagację wirusa?
29 dni temu / Ciekawość to
 
Jest powiedzenie, że mądrość zna swoje granice ale głupota ludzka nie ma żadnych. Czytałem historię o radiowej audycji w Stanach Zjednoczonych gdzie w 1938 roku odczytano powieść Orsona Wellsa Wojnę Światów. Wywołano masową panikę. Kto by przypuszczał, że po 80 latach zrobią coś podobnego i to na światową skalę i ludzie tak łatwiutko dadzą się an to nabrać.
29 dni temu / Niktoś
 
A diabeł się cieszy...
1 miesiąc temu / Noe
 
Sanepid ...buahahahahah .
1 miesiąc temu / segal
 
Niektórzy proboszczowie ze strachu już dokonali podziału na wiernych solidarnych = kochających bliźniego = przyjmujących Komunię św. na swoją "sterylną rączkę" którą uprzednio wygłaskali klamki, pulpity ławek, przegrzebali " septyczne" pieniądze na kolektę w kieszeniach, i tych samolubnych tumiwisistów = "fundamentalistów katolickich" przyjmujących Komunię św. do ust z odkażonych uprzednio dokładnie palców zamaseczkowanego kapłana . Ci fundamentaliści chuchają na palce kapłana i mogą spowodować zakażenie współbraci. Zapominają przy tym, że konsekrowany opłatek nie jest już upieczoną mieszanką mąki z wodą lecz Ciałem Jezusa Chrystusa ! vide cuda w Orvietto czy czy naszej polskiej Sokółce.Czy Pan Jezus, który uzdrawiał i nadal uzdrawia może zarażać ??? Czy nie lepiej byłoby przemówić do sumień tych wiernych , którzy maseczki mają pod brodą, kaszlą i smarkają w czasie Mszy św., aby pozostali w domu, lub 0,5 h wytrzymali w prawidłowym zamaskowaniu ?
1 miesiąc temu / Savonarola
 
Czy ktoś się spodziewał, że PiS naprawdę będzie bronił cywilizacji chrześcijańskiej, zwłaszcza po "nocnej zmianie"? Jeśli mamy budować Polin to silny katolicyzm jest tu przecież w ewidentnej sprzeczności i należy "coś z tym zrobić". No i widzimy jak niemal codziennie się robi, Sanepid po prostu dostał swój odcinek tej walki.
1 miesiąc temu / abc
 
Czy ktoś słyszał o mandacie za chodzenie bez maseczki w sklepie? Tam jest stały monitoring całego sklepu i zapis na dyskach. O co tu chodzi?
1 miesiąc temu / Zbig
 
sanepid należy wysłać na kwarantannę
1 miesiąc temu / adam
 
Kto wylał wodę święconą? sami księża. Kto zamykał kościoły? - też księża. Kto wprowadził komunię na łapę? - też księża. Sami księża posłusznie i bezmyślnie wykonywali absurdalne polecenia sanepidu i nie sanepidu.
1 miesiąc temu / tok szok
 
Wylano nam wodę święconą z kropielnic.Na kapieliskach ,basenach zagrożenia nie ma.Komunia Święta na łapę.Zamknąć Kościoły.O to im chodzi
1 miesiąc temu / andrzej
 
a co ma jakaś osoba z Sanepidu do Kościoła ?! Przecież wprowadzili rozdział Kościoła od Państwa !! Czy ksiądz proboszcz lub biskup kontroluje wierzenie ludzi z Sanepidu ? Więc niech wrócą do badania kotletów, chińskich kaczek, parówek a odczepią się od Kościoła !!
1 miesiąc temu / RdB
 
Państwo ma konkordat policja, sanepid nie mają prawa wejść centymetr za bramę kościoła! Czy Pis to na pewno prawdziwi chrześcijanie?
1 miesiąc temu / Tomek
 
Proboszczowie nie powinni być karani, to absurd. Każdy może wejść do kościoła, czy ma maskę, czy nie ma. Jeśli już chcą karać to indywidualne osoby, które nie mają masek, choć nawet to jest wątpliwe, gdyż przepisy o noszeniu masek przez osoby zdrowe są sprzeczne z ustawą o chorobach zakaźnych i konstytucją.
1 miesiąc temu / ole
 
I o to chodzi by ludzie sami rezygnowali z chodzenia do kościoła. W sanepidzie potracili rozum, biedacy, albo służą masonom w realizacji ich planów. Ciekawe czy wiedzą w czym uczestniczą? Może mimo to obejrzą filmy, które ich jeszcze obudzą dopóki nie zostały usunięte z internetu:
1 miesiąc temu / Marzena
 
W tej chwili Kościół w Polsce powinien wystąpić i sprzeciwić się !!!! To są działania antyreligijne, mające na celu rozbicie wspólnoty , nas Polaków, Katolików. Czy hierarchia jeszcze tego nie widzi?? Już za chwilę, msze będą się odprawiały potajemnie, tak jak podczas II WŚ odbywały się tajne komplety z nauczania... Do tego doprowadził "PROKATOLICKI PIS" Teraz dopiero widać, że jest to partia, która wartości chrześcijańskie niosła na sztandarach tylko po to żeby wygrać wybory. Dlaczego Polacy tego nie widzą ???!!!! Zobaczycie, że zaraz gender wprowadzą!! Boże !!!
1 miesiąc temu / AGA
 
Co za bzdura. Przepisy dotyczące obowiazku masek, nie mają podstawy prawnej, bo są sprzeczne z konstytucją nie są wprowadzone ustawa. Równie dobrze mogą badać poziom smrodu prącia
1 miesiąc temu / Rom
 
A czy ci osobnicy z SANEPIDU znają KONKORDAT?
1 miesiąc temu / Józia
 
Lekarze onkolodzy alarmują, że ludzie z obawy przed covidem zaczęli unikać szpitali i przestali się leczyć na groźne choroby, w tym nowotwory, a każdy dzień zwłoki może prowadzić do takiego zaawansowania, że nie da się uż uratować człowieka. Oto do czego doprowadziło nadmuchiwanie paniki wirusowej w TVP i innych mediach. Lekarze przewidują, że już jesienią zwiększy się śmiertelność, gdyż zaczną umierać ludzie, którzy zaniedbali leczenie na nowotwory, cukrzyce, choroby kardiologiczne plus dojdą skutki noszenia maseczek i niedotlenienie lub infekcje bakteryjne wywołane maskami.
1 miesiąc temu / elemelek
 
kiedy ciemny ludek sie obudzi i pogoni gnebicieli??????????
1 miesiąc temu / co to jest za k
 
Nie rośnie żadna skala "zakażeń". To nie są żadne ?zarażenia? ale zwykłe wyniki testów PCR które nie nadają się do zastosowań w diagnostyce medycznej o czym wiadomo od dawna. Dają ponad 80% błędnych wyników pozytywnych i nie zostały stworzone ani nie nadają się do wykrywania żadnych konkretnych wirusów. Stąd nic dziwnego, że im więcej się tych ?testów? robi tym więcej wychodzi ?zakażeń?. To jest robienie ludziom wody z mózgu. Te przepisy rozporządzenia mogą sobie wsadzić tam gdzie jeszcze korka nie wsadzili. Rzecznik Praw Człowieka oficjalnie potwierdził że nakaz zakrywania ust i nosa jest NIELEGALNY. https://nczas.com/2020/08/29/rpo-nakaz-zakrywania-ust-i-nosa-jest-nielegalny/ Każdy normalny sąd to uwali nakaz który został ustanowiony na w drodze rozporządzenia, a nie ustawy, gdyż w świetle prawa nie stanowi on czynu zabronionego. https://pantarhei24.com/rozporzadzenie-mz-niezgodne-z-prawem-kolejny-sad-uchylil-mandat-nalozony-w-dobie-lockdownu/
1 miesiąc temu / hipertracker
 
Nie przyjmować mandatów. Niech sprawa trafi do sądu. Ksiądz nie jest urzędnikiem państwowym, aby egzekwować przepisy.
1 miesiąc temu / Jacuś
 
Księża sami nakręcają panikę wśród ludzi i de facto nakłaniają ich do noszenia masek w kościele, gdy podczas Mszy wprowadzają modlitwy "o ustanie epidemii". Ludzie słyszą i utwierdzają się w przekonaniu, że ten wirus jest straszliwie groźny i że jest epidemia, skoro trzeba się modlić o jego ustanie. A to taka epidemia, jakie były zawsze od początku świata, bo wirusy były, są i będą z nami na zawsze, tylko wcześniej nikt nie bił na alarm z powodu kataru, utraty węchu czy gorączki.
1 miesiąc temu / stop
 
MZ podaje oficjalną liczbę "ofiar koronawirusa bez chorób wspolistniejacych" na 296. W zamachu warszawski-Smoleńskim było ofiar 96 i tylko kilka ekshumacji.
1 miesiąc temu / pip
 
ale zabawa ludzie ewangelisty Mateusza, atakują kościół bez maskowania się!!! Może szef ewangelistów towarzysz Kaczor ONE RP wspomoże parafie przynajmniej duchowo ... bo teraz kot drogo kosztuje ...
1 miesiąc temu / antyDEMONkrata
 
Kolejna instytucja , która musi uzasadnić przydatność zatrudnienia tej armii ludzi? Co tworzą dla dobra ludzkości te instytucje? 5 lat rządów "Dobrej Zmiany" i ........przed wyborami będzie pielgrzymka do Częstochowy, czy wystepy w Radiu Maryja??
1 miesiąc temu / Marek
 
Od kiedy konkordat przestal obowiazywac i panstwo ma wplyw na liturgie, chociazby w kwestiach ubioru duchownych i wienych bioracych udzial w kulcie? Do tego, zeby kosciol byl Chrystusowy potrzeba odwagi kaplanow. Ci zas dla wiernych aroganccy przed panstwem stoja na bacznosc! Raczej klecza!
1 miesiąc temu / Trad
 
Wszystko zależy od proboszcza, jeśli jest strachliwy wówczas będzie wymagał masek. Ale niech uważają, bo w masce w upalny dzień w dusznym kościele można zasłabnąć, gdy ktoś ma dolegliwości kardiologiczne i nawet umrzeć. Pisano o przypadku, gdy jeden człowiek przez tę maskę niedawno zmarł w kościele.
1 miesiąc temu / tiktak
 
Nawet za komuny milicja nie wchodziła do kościołów - teraz PiS sam ją tam wysyła - BRAWO!! Poza tym wchodzenie w czasie Mszy św. jest złamaniem prawa tzn. zakłócaniem uroczystości religijnej i policja niema prawa tego robić tym nbardziej, że nie ma pojęcia czy ktos nie ma maseczki bo zgodnie z rozporzadzeniem rządowym nie musi mieć.
1 miesiąc temu / MAN
 
To wszystko jest syjonistyczna hucpa. Tego wirusa który nami rządzi trzeba wyeliminować, wtedy nie będzie żadnych koronawirusów.
1 miesiąc temu / Johnny
 
Są takie kościoły niestety nie powiem gdzie, żeby proboszcz i wierni nie mieli problemów. Małe kościoły na wsiach, są tam nawet balaski, a przed komunią ministranci zakładają na balaski białe obrusy. Sama radość, że są jeszcze wierni kapłani, niech im Pan Bóg błogosławi i strzeże.
1 miesiąc temu / gośc
 
Władzę, która terroryzuje ludzi, trzeba obalić a nie słuchać jej zaleceń. Komuna kościołów nie zamykała a PiS tak. W kagańcu państwowym przed Bogiem nie wypada.
1 miesiąc temu / B12
 
@katolik: gdzie jest taki kościół? Ja jeszcze nie widziałem.
1 miesiąc temu / q
 
@katolik mogę powiedzieć prawie to samo. Z resztą to jest jakieś takie niegodne iść do Boga ze szmatą na twarzy. Nasz proboszcz ma około 60lat i astmę, udziela Komunii do ust i jakoś nie choruje. W kościele dosłownie kilka nadgorliwych w maskach, reszta bez
1 miesiąc temu / Polka
 
O matko... ręce opadają
1 miesiąc temu / Ktos
 
Już widzę, jak armia policjantów wszystkim drzwiami wchodzi do kościoła podczas mszy św. i co? Wyprasza ludzi bez szmat? Wypisuje na miejscu mandaty? Aresztuje wiernych? Ani razu w kościele nie założyłam tego "czegoś", zresztą nikt nie miał maseczki nigdy, w kropielnicy zawsze jest woda święcona, komunia święta tylko do ust i wszyscy żyjemy i cieszymy się znakomitym zdrowiem!
1 miesiąc temu / katolik
 
każdy taki inspektor, w normalnym Kościele, byłby obłożony ekskomuniką!
1 miesiąc temu / Jacek
 
Ostatnio Abp. Nycz wydał zalecenie, by księża koncelebrujący Mszę św. również stosowali maseczki..
1 miesiąc temu / gośc
 
To logiczne:im więcej testów tym więcej wyników pozytywnych!! Chociaż tak naprawdę PCR test nie został odkryty do wykrywania wirusów i jest w 80 procentach nie- wiarygodny. Pytanie tylko jaka jest zachorowalność i liczba zgonów w stosunku do tych "pozytywnych" testów?? Ile przeprowadza się sekcji zwłok aby to wszystko było wiarygodne???
1 miesiąc temu / Polonus
 
To jest bezprawne. Brak podstawy prawnej dla takich działań. W kościołach obowiązuje konkordat - umowa międzynarodowa, a nie rozporządzenia ministra zdrowia, które są aktami prawnymi niższego rzędu. Nie należy przyjmować mandatów ani żadnych innych kar administracyjnych. Niech sąd rozstrzyga.
1 miesiąc temu / Pola
 
Kaczyński, Kaczyński... nie idź tą drogą
1 miesiąc temu / BHO
 
"Na zlecenie ministra zdrowia "
1 miesiąc temu / Za życiem
 
Polska będzie wielka jedynie z Panem Jezusem to obietnica samego Pana więc zwróćmy się do Niego.
1 miesiąc temu / Różaniec
 
Władza nazywająca siebie prawicową chce doprowadzić do zamknięcia kościołów albo administracyjnego, albo poprzez przekonanie poddanych, że w kościołach czyha śmierć. Już dziś jest w kościołach pustawo i nie łudźmy się, pełniej za naszego życia nie będzie. Niestety, dzieje się się to za przyzwoleniem Episkopatu, a biskupi w większości gorliwie z tą władzą współpracują.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
PRAWDA Ado taki cel swiatoych satanistow w tym i naszych pseudopoboznych wladz z Morawieckim i reszta i wogole prawie wszystkich od prawa do lewa ale Kosciola nie przemoga i to wiemy i w tym sila nasza nadzieja lecz sami Polacy musza sie przebudzic z letargu i pojac rze Rzad pragnie uczynic z nas bezwolne kukly niewolnicze a Polske z dobrami sprzedac tzw braciom choc pod haslami patriotycznymi o chocby Glinski mowi a co robi?
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Zamordyzm
1 miesiąc temu / Fakt
 
Kościół to nie jest budynek użyteczności publicznej tylko Świątynia Boga Żywego.
1 miesiąc temu / Katolik
 
To już konkordat w Polsce nie obowiązuje? Władza może robić z Kościołem co zechce?Funkcjonariusze mo?ą wkroczyć podczas nabożenstwa i kontrolować ludzi. To bezprawie i niesprawiedliwość!
1 miesiąc temu / Spodniesia
 
Czy są dostępne badania które pokazują, że noszenie maseczek chroni przez koronawirusem?
1 miesiąc temu / razar
 
Sanepid nie powinien mieć w ogóle prawa wejścia i interweniowania na terenie świątyni! Kościół powinien się postawić. W Anglii już wywierają naciski na kościelne "homośluby" - zaczyna się od wirusa, kończy na tym.
1 miesiąc temu / Anula
 
Do Poprawności. Myśl!
1 miesiąc temu / Babcia
 
Lepiej wzięlibyście się do uczciwej roboty, a nie szczuli na wiernych, którzy są nad podziw i nie wiedzieć czemu zdyscyplinowani. Syndrom niewolnika.
1 miesiąc temu / Precz z tyrani
 
"Wyrwij murom zęby krat,zerwij kajdany,połam bat,a mury runą runą..."
1 miesiąc temu / Michał
 
Konsekwencje niedotlenienia dla układu odpornościowego, kardiologicznego, mózgu itp. ... poczytajcie o nich. PS Sam były minister Szumowski 26 lutego 2020 wyśmiewał noszenie maseczek. Jak to się stało, że się później narracja zmieniła?
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
Jak widać,jest duży nacisk masonerii na ten satanistyczny rytuał noszenia maski na twarzy. To sygnał, że jesteśmy przygotowywani, aby przyjąć Jedną Światową Religię i oczywiście bez protestów w niej uczestniczyć. Zakrywanie twarzy wg. tego rytuału oznacza pozbycie się własnej osobowości i uznanie się za niewolnika, wykonującego wszelkie nakazy swojego właściciela. Jest to trzeci etap po izolacji i dystansie społecznym, czyli odcięciu się od przeszłości i symbolicznym oczyszczeniu ciągłe mycie i dezynfekcje rąk. Kolejne etapy jeszcze przed nami,między innymi obowiązkowe szczepionki, które przyniosą niewyobrażalny ból i w konsekwencji śmierć.
1 miesiąc temu / Ada
 
@zbigniew- tobie przydałby się terror nauczyciela języka polskiego
1 miesiąc temu / Życzliwy
 
Ten wirus jest bardzo pobożny. Zostawcie kościoły w spokoju. Na większości spotkań polityków, urzędników nie widać ani dystansu, ani maseczek. Kto zatem zapłaci karę, ten kto organuzuje spotkanie czyli np. polityk, poseł?
1 miesiąc temu / Janina
 
Bolszewia w natarciu. I niestety nikt nas nie broni.
1 miesiąc temu / Kris
 
A co ma sanepid do kościołów i religii? Wiara dotyczy nie ciała, lecz duszy. Tylko barbarzyńcy nie mają szacunku ani dla świętości, ani dla dzieł sztuki. Oby tylko jakiś lewak nie wpadł na pomysł nakładania maseczek na twarze z obrazów lub figury świętych... Naukowcy, znajdźcie wy lekarstwo na lewactwo, a i wirus zniknie.
1 miesiąc temu / W- Sawa
 
ale teror zapowiedziany na KOSCIOL nie bez przypadku w czasie obrad teraz Episkopatu na Jasnej GOrze RZAD morawieckiegO daje biskupom sygnal by przypadkiem nie pomysleli ze sluza Bogu a raz ustawieni na poddanstwo maja tak trwac a jeszcze przystapic wspolnie do nagonki na wiernych dodatkowo boja sie masoni ze moze zechca zarzadzic beatyfikacje Prymasa Wyszynskiego i wyjdzie z wiezienia ponownie reaguja tak jak Bierut ale przeciez los Bieruta powinni miec na uwadze bo historia lubi sie powtarzac
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Rząd tresuje Polaków maskami a kościół komunią na rękę. Nie wiem co gorsze, chyba jednak to drugie.
1 miesiąc temu / gość
 
Ksiądz nie odpowiada za to czy ktos ma czy nie ma maseczki, tak jak własciciel sklepu nie odpowiada za klientów. Co innego prezes, jesli zakazuje ubrac maseczki to odpowiada on sam a nie jego podwładny. Ksiądz nie jest włascicielem wiernych w kosciele, tak jak kierowca autobusu nie jest właścicielem pasażerów. Kto zgadza się na bezprawie jest współwinny bandytyzmowi który się tu objawia... Ten który uważa ze to zgodne z prawem i sprawiedliwością, ten co uważa ze to moralnie uzasadnione, ten co z niewiedzy czy strachu płaci mandat także ...
1 miesiąc temu / Joz
 
To profanacja świątyni- batem pogonić sanepid , przykład dał Chrystus
1 miesiąc temu / Darius
 
Pycha jest grzechem. A tu widzę taką butę taka pychę. Jeśli maseczki choć orroNinę zmjiejszaja ryzyko zachorowania warto je nosić. Wyobrazcie sobie ludzi z grupy ryzyka. Miłość bliźniego. Troska. Szacunek. Milosierdx8e ostatecznie. Pokorą. Bo może ja nie mam racji. Może majä ją inni. Przeraża mnie ze wszyscy się teraz tak znają na medycynie. A tak naprawdę chyba jeszcze nie wiemy vo naprawdę się dzieje. Myśmy o innych.
1 miesiąc temu / Poprawność
 
Ani księża, ani sprzedawcy, nie mają obowiązku żądania od wiernych/klientów przestrzegania rozporządzenia RM. Każdy odpowiada za siebie, więc to ich powinni ścigać funkcjonariusze policji i sanepidu. Jednakże warto pamiętać, że sądy odrzucają mandaty za nieprzestrzeganie tych przepisów, ponieważ nie mają one podstaw prawnych. Nie można ograniczać praw obywatelskich inaczej, niż w ustawie. Rozporządzenie nie jest podstawą do karania za nieprzestrzeganie przepisów w nim zawartych.
1 miesiąc temu / Janek
 
Czas zrobić z tym porządek.
1 miesiąc temu / Gość
 
Dr Wuchalski z jakiej Loży masońskiej jesteś doktorku
1 miesiąc temu / Tomasz
 
ZOMO jednak nie wchodziło do kościołów,ale wtedy księża mimo sukienek mieli j..ja.
1 miesiąc temu / Irina
 
A maseczki w szkole nie będą obowiązkowe!!! Więc o co tu chodzi pani Wiśniewska???
1 miesiąc temu / hmm/
 
Dr Wuchało z jakiej Lozy masońskiej jesteś doktorku
1 miesiąc temu / Tomasz
 
'Będą chcieli zniszyć ten naród to uderzą w Kościół który jest siłą tego narodu"Prymas Tysiąclecia Kard Stefan Wyszyński
1 miesiąc temu / Tomasz
 
@ Dość zastrasz... Judasz sprzedał Chrystusa za 30 srebrników, a Wiśniewska za ,,dodatek kontrolny w wys.75 procent wynagrodzenia zasadniczego". Boże, gdzie my zmierzamy???
1 miesiąc temu / jan
 
Taka kontrola kościołów to skandal. Ostatnio sami naukowcy pogubili się. Obecnie osoba bezobjawowa po 10 dniach nie zaraża pomimo dodatniego testu, bo to jakieś szczątki wirusa są wykrywane, wcześniej oczywiście zarażała. Więc co oznacza pozytywny wynik u osoby bez objawów, niech ktoś mi powie.
1 miesiąc temu / raf
 
Noszenie maseczek nikomu nie uwłacza: to wyraz troski o drugiego człowieka. Jeśli posypią się zakażenia w kościołach, wtedy dopiero zobaczymy nagonkę na Kościół i wierzących. Tego chcecie, drodzy odważni przeciwnicy maseczek?
1 miesiąc temu / Leszek
 
Najgorsze te wesela. Po węglu kamiennym to drugie źródło zakażeń. Na szczęście zawsze można iść do Lidla i Biedronki gdzue wirus nie zagląda bo nie ma tam wesel i węgla kamiennego.
1 miesiąc temu / Jadwiga z Pług
 
Wiśniewska pierwsza katoliczka w Radomiu! I przeciw Kościołowi?????? Obłuda!Niech sama męczy się w kagańcu!
1 miesiąc temu / Dość zastrasz
 
Tresować tresować, tresować!!!
1 miesiąc temu / Dr Wuchało
 
Co się dziwić, skoro Kościół sam sobie na to pozwolił, posłusznie przyklaskując rządowemu korona-terrorowi...
1 miesiąc temu / Gość
 
Jest podpisany konkordat i żaden ormowiec nie ma prawa ot tak wejść sobie do kościoła żeby prześladować wiernych. Nie ma takich praktyk, więc proboszczowie powinni być stanowczy i gonić bezpożników. Zamykać drzwi i precz.
1 miesiąc temu / trole
 
Widocznie jeszcze za dużo ludzi chodzi do kościoła. Znalezione w Necie: "....szef Narodowego Funduszu Zdrowia ? Adam Niedzielski. Dopiero co przejął pałeczkę, a już zaczął swoje urzędowanie z niemałym przytupem. 20 sierpnia pojawiło się nowe rozporządzenie, dzięki któremu pracownicy sanepidu otrzymają wysokie wynagrodzenia za wszelką kontrolę podczas epidemii. Dodatek kontrolny może wynieść do 75 procent wynagrodzenia zasadniczego pracownika sanepidu. To jednak nie wszystko. Rozporządzenie może również działać wstecz. Wszystko dlatego, że panuje rzekoma epidemia koronawirusa. /.../ Trudno oczekiwać, że epidemia kiedykolwiek się skończy, skoro zależy to od ludzi, którzy zwyczajnie i wprost mają z tego stanu poważne korzyści finansowe.? ? pisze Paweł Skutecki, były poseł Kukiz?15 na portalu Nasza Polska.
1 miesiąc temu / m.
 
dr Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu - ogarnij się kobieto póki jeszcze jest czas. Gdzie ty widzisz pandemię ? Czy masz swój rozum ?
1 miesiąc temu / Paweł
 
A, przepraszam bardzo, że tak na stronie PCh się pytam, ale czy domy publiczne też są tak skrzętnie sprawdzane? Tam zdaje się stosunek powierzchni do zagęszczenia jest spory...
1 miesiąc temu / Antonina
 
zbliza sie rocznica najazdu na Polske nalezy to uczcic pozamykac Polakow w aresztach domowych uproscic wiec procedure a myslicie po co wczesniej budowali na granicy niemieckiej ploty mowili ze przed dzikami ale ciekawostka sa wysokie na 2 m takie teraz skaczace dziki
1 miesiąc temu / jan
 
o tych co ukradli Polske taki film kreca a my sie spokojnie przygladajmy jak to Mazowiecki powiezial na poczatku SILA SPOKOJU i dodajmy teraz naszego poddanstwa
1 miesiąc temu / olek
 
Dziwne te kontrole, kościół duzy ludzi nie wielu odleglosc miedzy nimi wiecej niz 2 m ,a przeciez jest mowa ze maseczki lub bezpieczne odleglosci
1 miesiąc temu / Jon
 
Łapy precz od Kościoła !
1 miesiąc temu / Normal
 
Od 2015 roku niszczy rodziny pracowników sfery budżetowej. Część pracowników stoczyła batalię przed sądem pracy i wygrała odszkodowania, ale niestety pracę musieli szukać w innych miejscach. Teraz partyjka niszczy Kościół. Realizują plan masonerii polegający na niszczeniu rodziny i Kościoła, kupując najpierw obywateli za 500+.
1 miesiąc temu / R.
 
zwróćcie uwagę że te kontrole odbywają się na zlecenie Ministerstwa Zdrowia tzw. Dobrej Zmiany,,,, po owocach ich poznacie.
1 miesiąc temu / komuna+sio
 
W kościele coraz mniej wiernych to jeszcze mandatami odstraszyć?Do czego musi dojść żeby ludzie się opamiętali. Powinni kontrolować sklepy i pojazdy MPK.To się dopiero dzieje.Nie można zwrócić uwagi bo bezmaseczkowcy są wręcz agresywni i często wulgarni.Maseczke noszę od 2019 jestem chora i mam wręcz zerową odporność. Pamiętam że nawet Panie pielęgniarki i rejestratorki się ze mnie śmiały że przewrażliwiona jestem i dziwaczka,a teraz same krzyczą że bez maseczki to zagrożenie ich życia.Jak to się wszystko zmienia. Szkoda że na gorsze.Hasło Dobra Zmiana to było oszustwo
1 miesiąc temu / Alicja
 
Jakoś wielkopowierzchniowe domy handlowe są poza zainteresowaniem sanepidu,policji,itp.
1 miesiąc temu / t
 
Krzyczcie: Łukaszenko satrapa.
1 miesiąc temu / Ryś
 
strona główna psse Radom, psse w Radomiu przyjmuje interesantów w poniedziałki od 13-15 i od dnia 17 03 2020 do odwołania kasa nieczynna, to jakoś trzeba się wykazać by wypłatę dostać
1 miesiąc temu / szpulas11
 
Odczepcie się od Kościoła sanepidowska ubecjo!
1 miesiąc temu / Wierny
 
to tez ważne ale o sprawach bieżących szybciej pisze interia ,to trochę wstyd
1 miesiąc temu / nominacje
 
Od początku "pandemii" było widać, ze jest to głównie uderzenie w Kościół i wierzących, wszyscy pamiętamy limit 5 osób podczas gdy w sklepach mogło być wiele więcej osób. Szkoda, że hierarchia tak łatwo dała się podporządkować rządowi i nadal nie potrafi bronić kościołów i wiernych przed absurdalnymi zarządzeniami, jak środki do dezynfekcji zamiast wody święconej, komunia na rękę i maseczki. To co robi "prawicowy" rząd to HAŃBA.
1 miesiąc temu / gośc
 
Czy to przypadkiem nie lamie konkordatu? Poza tym, od kiedy to sluzba bezpieczenstwa jest sanepid? Katolicy z PiSu...dobry zart!
1 miesiąc temu / Trad
 
Przecież jest konkordat i kościoł to osobne państwo watykańskie. Więc jakim prawem wchodzą do kościoła
1 miesiąc temu / Tony
 
A gdzie rozdział Kościoła od państwa? Dlaczego panstwo ingeruje w wewnętrzne sprawy kościoła ? Gdzie jest Biedroń ? Gdzie jest Hartman ?
1 miesiąc temu / Szymon
 
rozpoczeto cyrk Morawieckiego w leb katolikow to ich glowny cel mamy zemste zydokomuny
1 miesiąc temu / zbigniew
 
TEREN KOSCIOLA - ZAKAZ WSTEPU URZEDASOM! Kosciele - obudz sie!!! A ludzie niech wläczä wreszcie myslenie! Gdzie te miliony, czy nawet tysiäce chorych??? PCR nie jest testem na nic! To test kiliniczny na rna
1 miesiąc temu / XC
 
Jestem szczęśliwy że nie dostali polecenia aby strzelać do nieposłusznych. Jestem pewien że wykonaliby ten rozkaz bez zadawania zbędnych pytań. Zawsze zastanawiałem się jak tak kulturalny naród jak niemcy, mógł się tak szybko stać się bezmyślną posłuszną maszynką do mordowania niewinnych ludzi. Dzisiaj jak patrzę na otaczającą rzeczywistość widzę że działo się pewnie dokładnie tak, jak odbywa się to dzisiaj.
1 miesiąc temu / PM
 
Wiadomo Kościół dla was to zaraza, a moze przebadacie kasjerki/kasjerów, no chyba że się obawiacie braku kadry robotniczej w sklepach.
1 miesiąc temu / Mati
 
szkoda, ze SANEPID nie jest taki gorliwy w innych sprawach np. brudne zaplecza restauracji czy sklepów! Chory kraj i jego instytucje!
1 miesiąc temu / Iza
 
Coraz bardziej dochodzę, zresztą nie tylko ja do przekonania, ze cała ta "pandemia" jest skierowana wyłącznie przeciw Bogu,wierze i Kościołowi. A, żeby było "elegancko", no to obostrzenia sa również w innych miejscach, które wcale nie są tak istotne.Ludziom robi się wodę z mózgu! W moim otoczeniu i otoczeniu moich licznych znajomych i krewnych w Polsce nikt nie chorował ciężej, niż na grypę, nikt nie umarł z powodu tego Coronowirusa. Ludzi na świecie - przynajmniej w cywilizowanej Europie- sterroryzowano niezwykle skutecznie. Czy naprawdę brakuje mądrych uczonych, którzy pukną mocno w stół i przeciwstawią się temu zniewoleniu?
1 miesiąc temu / Mela
 
Biskupi episkopat stali się urzędnikami ministerstwa ds. religi. Zdradzili Boga ,kapłanów w parafiach i wiernych. To jest Kościół walczący ? Kardynał Wyszyński przewraca się w grobie.
1 miesiąc temu / In Hoc Signo Vi
 
a mówili, że gestapo i folksdojcze nie wrócą, a tu proszę, historia zatoczyła koło, tylko nie wiem po co była ta cała walka o konkordat, jak byle urzędas może biegać po kościele i robić co mu się podoba
1 miesiąc temu / anty
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.