DZIŚ JEST:   02   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Świętych Aniołów Stróżów
Św. Tomasza z Herefordu, biskupa
 
 
 
 

Sanepid kontroluje kościoły i grozi horrendalnie wysokimi mandatami

Sanepid kontroluje kościoły i grozi horrendalnie wysokimi mandatami
Fot. A. Chełstowski / Forum

Radomska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna naciska na proboszczów by wymagali od wiernych zakrywania nosa i ust w kościołach. Kontrole policjantów i inspektorów obejmą także świątynie a dla „niezdyscyplinowanych” funkcjonariusze przewidzieli mandaty w wysokości… od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

 

 

Sanepid i Policja na zlecenie Ministerstwa Zdrowia rozpoczęły właśnie kontrole w obiektach użyteczności publicznej. Pracownicy obu instytucji sprawdzają, czy właściciele i ich klienci nie łamią zasad reżimu sanitarnego. Kontrole są efektem wciąż rosnącej liczby zakażeń w Polsce. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 887 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce – czytamy w serwisie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

 

Sprawdzamy, czy zakładane są maseczki, czy są wystawione przy wejściu do świątyń płyny do dezynfekcji. Dlatego mamy prośbę do księży proboszczów, by przypominali wiernych o noszeniu maseczek, bo nie zawsze udaje się zachować dystans społeczny. Mandaty są wysokie, od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych – powiedziała Radiu Plus dr Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu.

Od początku wystąpienia epidemii w Radomiu i powiecie służby sanitarne odnotowały 1 518 osób chorych. A więc prawie tyle samo, co w całym województwie świętokrzyskim. – Na początku epidemii byliśmy w czerwonej strefie. Mieliśmy mało ognisk, ale bardzo licznych, związanych głównie z pracownikami służby zdrowia. Dzisiaj znajdujemy się w zielonej strefie, ale nie możemy zapominać, że wciąż mamy około 629 aktywnie chorych – powiedziała dr Wiśniewska.

Zdaniem Sanepidu, głównym źródłem zakażeń są wesela. – W ostatnim czasie mieliśmy 5 takich ognisk. W niektórych przypadkach doszło do pojedynczych przypadków zakażenia, ale były i takie, gdzie zachorowało kilkadziesiąt osób – powiedziała dyrektor placówki.

 

Lucyna Wiśniewska była posłanką Prawa i Sprawiedliwości w V kadencji. Opuściła partię wraz z byłym marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem w 2007 roku. Obecnie jest wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej.

 

 

Źródło: KAI, pkw.gov.pl, prawicarzeczypospolitej.org

RoM

 

 


DATA: 2020-08-29 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To ludzie nie wiedzą gdzie są sanepidy w tym kraju ?
1 dzień temu / junki
 
Ludzie opamiętajcie się, w niektórych szpitalach już nie ma miejsc, niektóre poz-y już zamkniete bo na kwarantannie, służba zdrowia już na granicy wydolności a wy się nadal kłócicie czy zakładać maski czy nie??? chcecie uniknąć restrykcji w swoich miastach czy nie? chcecie ocalić swoich rodziców i dziadków czy nie???
1 dzień temu / maski, dystans,
 
Jakich zakażeń? Pozytywnych wyników niewiarygodnych testów.
3 dni temu / epolan
 
Jedno zdanie. Antyludzki reżim wypad z tej planety.
5 dni temu / Jonlemon
 
Czy ktoś sprawdza prawdziwość informacji, jakoby "głównym źródłem zakażeń a już zwłaszcza śmiertelnych zakażeń były wesela"? Dlaczego niby zdrowi ludzie uczestniczący w weselach, nawet pochodzący z różnych regionów Polski, mieliby stanowić "główne źródło zakażeń"? Uroczystości takie jak urodziny czy imieniny, chrzty, pierwsze Komunie Święte, czy pogrzeby też przecież gromadzą wiele osób i są dużo częstsze niż wesela, a nie mówi się o nich, że są ogniskiem zakażeń. Czy są jakieś oficjalne i bezsprzeczne dane merytoryczno-statystyczne wskazujące na istnienie szczególnego zagrożenia ze strony weselników? I jak się mają te "opinie Sanepidu" do nader częstych info o wykryciu wirusa w dość jednorodnych i łatwych do uchronienia przed wirusem środowiskach, jak np. DPS czy różne, mniej lub bardziej hermetycznie strzeżone zakłady pracy itp.? I czy, jeśli przyjąć opinie Sanepidu, wystarczy wstrzymać się z weselami, żeby w znacznym stopniu wyhamować propagację wirusa?
8 dni temu / Ciekawość to
 
Jest powiedzenie, że mądrość zna swoje granice ale głupota ludzka nie ma żadnych. Czytałem historię o radiowej audycji w Stanach Zjednoczonych gdzie w 1938 roku odczytano powieść Orsona Wellsa Wojnę Światów. Wywołano masową panikę. Kto by przypuszczał, że po 80 latach zrobią coś podobnego i to na światową skalę i ludzie tak łatwiutko dadzą się an to nabrać.
9 dni temu / Niktoś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.