DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Sanepid kontroluje kościoły i grozi horrendalnie wysokimi mandatami

Sanepid kontroluje kościoły i grozi horrendalnie wysokimi mandatami
Fot. A. Chełstowski / Forum

Radomska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna naciska na proboszczów by wymagali od wiernych zakrywania nosa i ust w kościołach. Kontrole policjantów i inspektorów obejmą także świątynie a dla „niezdyscyplinowanych” funkcjonariusze przewidzieli mandaty w wysokości… od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

 

 

Sanepid i Policja na zlecenie Ministerstwa Zdrowia rozpoczęły właśnie kontrole w obiektach użyteczności publicznej. Pracownicy obu instytucji sprawdzają, czy właściciele i ich klienci nie łamią zasad reżimu sanitarnego. Kontrole są efektem wciąż rosnącej liczby zakażeń w Polsce. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 887 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce – czytamy w serwisie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

 

Sprawdzamy, czy zakładane są maseczki, czy są wystawione przy wejściu do świątyń płyny do dezynfekcji. Dlatego mamy prośbę do księży proboszczów, by przypominali wiernych o noszeniu maseczek, bo nie zawsze udaje się zachować dystans społeczny. Mandaty są wysokie, od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych – powiedziała Radiu Plus dr Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu.

Od początku wystąpienia epidemii w Radomiu i powiecie służby sanitarne odnotowały 1 518 osób chorych. A więc prawie tyle samo, co w całym województwie świętokrzyskim. – Na początku epidemii byliśmy w czerwonej strefie. Mieliśmy mało ognisk, ale bardzo licznych, związanych głównie z pracownikami służby zdrowia. Dzisiaj znajdujemy się w zielonej strefie, ale nie możemy zapominać, że wciąż mamy około 629 aktywnie chorych – powiedziała dr Wiśniewska.

Zdaniem Sanepidu, głównym źródłem zakażeń są wesela. – W ostatnim czasie mieliśmy 5 takich ognisk. W niektórych przypadkach doszło do pojedynczych przypadków zakażenia, ale były i takie, gdzie zachorowało kilkadziesiąt osób – powiedziała dyrektor placówki.

 

Lucyna Wiśniewska była posłanką Prawa i Sprawiedliwości w V kadencji. Opuściła partię wraz z byłym marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem w 2007 roku. Obecnie jest wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej.

 

 

Źródło: KAI, pkw.gov.pl, prawicarzeczypospolitej.org

RoM

 

 


DATA: 2020-08-29 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wesela i w ogóle życie rodzinne jest na celowniku rządu. To nie ma żadnego związku z ogniskami zakażeń. Zresztą 99% zakażonych o tym nie wie. Tak ciężki jest ten wirus...że nie daje objawów choroby. Opamiętajcie się i przestańcie się bać.
1 miesiąc temu / Zoltar
 
Straszą, straszą i nastraszyć nie mogą. Po 6 miesiącach pandemii mamy około 300 zgonów na kowid. Reszta to choroby towarzyszące. Nie ma żadnych kar za brak maseczki. Wszystkie te mandaty sądy uwalają bo nie ma przepisu zmuszającego do chodzenia w masce. A na nowotwór umiera 2 tys ludzi tygodniowo. Znaj proporcje mocium panie
1 miesiąc temu / Zoltar
 
"W niektórych przypadkach doszło do pojedynczych przypadków zakażenia, ale były i takie, gdzie zachorowało kilkadziesiąt osób". Znowu mieszanie manipulacja zakażeń i zachorowań. Może ktoś mądry wreszcie zakaże zamiennego stosowania tych pojęć. Bo jeśli to mówi lekarz, to co się dziwić później pismakom, że powtarzają te brednie. Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Stefan
 
To ludzie nie wiedzą gdzie są sanepidy w tym kraju ?
1 miesiąc temu / junki
 
Ludzie opamiętajcie się, w niektórych szpitalach już nie ma miejsc, niektóre poz-y już zamkniete bo na kwarantannie, służba zdrowia już na granicy wydolności a wy się nadal kłócicie czy zakładać maski czy nie??? chcecie uniknąć restrykcji w swoich miastach czy nie? chcecie ocalić swoich rodziców i dziadków czy nie???
1 miesiąc temu / maski, dystans,
 
Jakich zakażeń? Pozytywnych wyników niewiarygodnych testów.
1 miesiąc temu / epolan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.