DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Może papież chce wywlec wszystko na wierzch żeby można było obadać co jest czym?
4 miesiące temu / czloax
 
Nie zgadzam się z tezą postawioną w tytule. Po pierwsze, odstępcza droga synodalna w Niemczech nadal postępuje i ma się całkiem dobrze. Po drugie, nie zostało przypomniane Magisterium, jako prawda niezmienna. W zamian otrzymaliśmy dokument do implementacji we wspólnotach. Kategoryczne sądy dotyczą ekologii i innych tego rodzaju rzeczy, które nigdy do Tradycji Kocioła nie należały. Po trzecie, doświadczenie z A.L. uczy, że nabiera się wody w usta, a potem spycha interpretację na episkopaty, biskupów itd. Jak jest - wiadomo. Kto się daje nabrać na stary numer, że żąda się rzeczy niemożliwych, a potem kompromis następuje posrodku, dokładnie jak A.L. - towarzyszenie, rozeznawanie, wyjątkowe przypadki, które stają się regułą. Dokładnie tak, jak żądania homoseksualistów: najpierw tolerancja, przepisy cywilne, potem adopcja dzieci i wszechobecna propaganda. A na końcu tęczowy totalitaryzm, przemoc i fizyczna eliminacja oponentów.
4 miesiące temu / Obcy Astronom
 
Niech St. Gallen Mafia wyrzeknie sie spiskowania a Mafia lawendowa przyrzeknie zycie w czystosci lub poprostu odejda do innych zajec z gwarancja zaprzestania szkodzenia Kosciolowi zabierajac z soba reszte ToWarzyszy.Nie musza az miec funkcji ani szat by sie nawrocic i zbawic ,pomoc w oczyszczeniu Kosciola moga zawsze i przestac szkodzic.Mysle ze taki wklad zawsze bylby mile widziany w Niebie i na Ziemi.
4 miesiące temu / Nick
 
O czym to świadczy? Że papież boi się sięgnąć po kary kanoniczne. Nie może być tak, że herezje trzęsą kościołem a papież stosuje dziwne chwyty formalne. To on jest zobowiązany bronić wiary wszelkimi sposobami ale wprost kładąc na szale życie, a nie tolerując zachowania antykatolickie.
4 miesiące temu / DNA
 
Bzdury czytajcie dobrze ze zrozumieniem Encyklikę
4 miesiące temu / Hjj
 
Najpierw p. Franciszek DAŁ PRZYZWOLENIE , zainicjował publicznie TEMATY z "obrzeży" Kościoła - a szczegółowiej - z poza granic K.K. , prosił o OTWARTOŚĆ , dialog, zrozumienie, zasłuchanie , TOWARZYSZENIE przyglądając się REAKCJOM WIERNYCH. A teraz po tsunami krytycznych wypowiedzi PRZYSTANĄŁ i skorygował swoje działania co nie oznacza , że zaprzestał wspierać progresistów/ reformatorów w tym swego ulubionego daradcy kard. Marxa.
4 miesiące temu / iskierka
 
Gdyby nie Listy Benedykta XVI czy książka Jego współautorstwa o kondycji Kościoła i Watykanu czy napomnienia Biskupów i wiernych ze świata w związku z niemiecką drogą synodalną, to sadzę, że Biskup Rzymu klepnął by w Querida Amazonia i viri probati i diakonat kobiet. A tak skończyło się do czasu na tym, że wymienił osobistego strażnika papieża Benedykta XVI otulając Ojca Świętego swoją szczelną ,,opieką".
4 miesiące temu / Airam
 
Przecież Papież Franciszek sam umożliwił Niemcom drogę synodalną. O co tu chodzi, po co ten zamęt i chaos?
4 miesiące temu / Michal
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.