DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Sandomierz: zniszczono Okno Życia. Sprawca zgłosił się do Caritas z deklaracją pokrycia kosztów

Sandomierz: zniszczono Okno Życia. Sprawca zgłosił się do Caritas z deklaracją pokrycia kosztów
Okno Życia w Sandomierzu. FOT.:Skelanard [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Okno Życia przy ul. Opatowskiej w Sandomierzu zostało w tym tygodniu zniszczone. Sprawca przyznał się jednak do wandalizmu i zobowiązał się do pokrycia kosztów wyrządzonej szkody.


Sprawa została zgłoszona przez pracowników Caritas na policję, która podjęła dochodzenie.


Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, sprawca sam zgłosił się na komendę i zadeklarował pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego Okna Życia.


Sprawca po przeanalizowaniu sytuacji sam zgłosił się do Caritas z deklaracją pokrycia wszystkich kosztów. Nowa, specjalna szyba już została zamówiona i nowe okno zostanie zamontowane w najbliższych dniach, by spełniało swoją funkcję – poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.


Okno Życia przy ulicy Opatowskiej w Sandomierzu istnieje od 2009 roku. Wiosną 2015 roku zostawiono w nim pierwsze dziecko – dziewczynkę. W sierpniu 2019 roku ktoś zostawił w nim chłopca. Opiekę nad oknem życia sprawuje diecezjalna Caritas i siostry szarytki.

 


KAI
MWł

 

 


DATA: 2019-11-30 10:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oryginalna logika przestępcy: jeśli gotów jest sfinansować naprawienie Okna Życia, to po co niszczył? Trochę to tak jak z tajemniczymi okolicznościami wybuchu pożaru w naszym kościele seminaryjnym p.w. św. Michała Archanioła w Sandomierzu w 1966 r., wkrótce po uroczystościach millenijnych z okazji tysiąclecia chrztu Polski, które przyćmiły oficjalne obchody państwowe. Tylko że sprawcy tamtej dewastacji nie ujawnili się. Dobrze, że niebawem możemy spodziewać się odbudowy, ponieważ Okno Życia, i to w stolicy diecezji, jest potrzebne cały czas.
6 miesięcy temu / Sandomierzanin
 
Moze był pijany. Nie bronię wandali,nie cierpię wandalizmu, ale szanuję człowieka, ktory zrozumial swoją winę i poszedł ją naprawić. Niewielu to potrafi.
6 miesięcy temu / Me
 
Lokalne informacje czyli inaczej plotki. Wstyd coś takiego powielać. Nie wiem, kto to był, ale z pewnością ma jakieś sumienie i odwagę, skoro się przyznał.
6 miesięcy temu / @Aha
 
Ojciec Mateusz nieustannie walczy z przestępcami w Sandomierzu, ale jakiś jeszcze się ostał. Dobrze że się opamiętał.
6 miesięcy temu / policjofil
 
@Aha nie każdy z tatuażami i szalikami jest patriotą. U kibiców znajdują się wyjątki antypatriotycznych ludzi u lewicy wszyscy są antypatriotyczni. Jest różnica co?
6 miesięcy temu / miki
 
@Aha A skąd wiesz za kogo uważa się ta osoba? Daruj sobie te twoje tępe stereotypy, bo twój wpis mówi więcej o tobie niż o wspomnianej osobie.
6 miesięcy temu / grudtkf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.