DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Sandomierz: rzecznik diecezji przypomina radnym o piątym przykazaniu Dekalogu

Sandomierz: rzecznik diecezji przypomina radnym o piątym przykazaniu Dekalogu
Fot. LiveAction.org

„W związku z apelem podjętym przez Radę Miasta Sandomierza w dniu 2 grudnia 2020 r. w którym mowa jest o możliwości przerywania ciąży z powodów embriopatologicznych wyrażam w imieniu Diecezji Sandomierskiej głęboki smutek” – napisał w swym oświadczeniu ks. Tomasz Lis, rzecznik prasowy diecezji.

 

 

„Bóg powiedział: Nie zabijaj! To Jego przykazanie dotyczy każdego człowieka bez wyjątku, począwszy od poczęcia po naturalną śmierć. „Okno życia” działające na sandomierskiej Starówce przy siedzibie Caritas Diecezjalnej oraz istniejąca przy nim szkoła są znakiem konkretnej troski Kościoła o każde poczęte dziecko” – czytamy w oświadczeniu.

Na zakończenie komunikatu ksiądz Tomasz Lis zaapelował jednocześnie do burmistrza Sandomierza i przewodniczącego Rady Miasta o uszanowanie prawa do swobody wypowiedzi w tej oraz w innych kwestiach.

Obrady on-line środowej sesji Rady Miasta Sandomierza miały burzliwy przebieg. Po emocjonalnej dyskusji radni przyjęli apel, sprzeciwiając się w nim rzekomemu ograniczeniu praw kobiet wskutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października.

 

Przyjęciu apelu zdecydowanie sprzeciwili się wszyscy radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Adresatem stanowiska Rady Miasta są: prezydent RP, rząd, Sejm i Senat.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2020-12-02 22:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziur w drogach zalepić nie potraficie, park miejski- obraz nędzy i rozpaczy, na placu 3 maj stoi "stodoła", wyjechała połowa mieszkańców, a wy Pana Boga chcecie pouczać nieudacznicy.
1 miesiąc temu / Sandomierzanin
 
Radni Sandomierza jak i innych miast mogą sobie uchwalać takie uchwały jakie chcą. Mogą sobie uchwalić nawet uchwałę o mieście partnerskim znajdującym się na Saturnie. Jednak najwyższym aktem prawnym w Polsce wciąż jest Konstytucja, która gwarantuje ochronę życia każdemu Polakowi o momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
1 miesiąc temu / Jan
 
W Sandomierzu istnieje dobrze osadzone potomne UB pochodzenia sowieckiego. Stąd takie problemy w niewielkim misteczku.
1 miesiąc temu / Turysta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.