DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Samorządy próbują ratować Michnika? Płyną zamówienia dla spółek kontrolowanych przez Agorę

Samorządy próbują ratować Michnika? Płyną zamówienia dla spółek kontrolowanych przez Agorę
Jakub Porzycki/FORUM

Coraz gorsze wyniki finansowe „Gazety Wyborczej” oraz całego koncernu spod znaku Agora zaczęły skłaniać do stawiania pytań o przyszłość całego przedsięwzięcia. Tym czasem, jak sprawdzili internauci, wielomilionową szalupę ratunkową dla Agory podsyłają urzędnicy Warszawy. Administracja Hanny Gronkiewicz-Waltz nie szczędzi grosza na reklamy i kampanie wizerunkowe, z których zyski czerpie koncern.

 

Lektura Biuletynu Informacji Publicznej Warszawy daje ciekawe wnioski. Włodarze miasta stołecznego najwyraźniej mocno przejęli się coraz gorszą sytuacją finansową koncernu, posiadającego w składzie m.in. „Gazetę Wyborczą”. Jak ujawnili internauci, spółka AMS tylko w roku 2016 zamówiła na umowach z miastem ponad 2 miliony złotych.

 

Dla przykładu - zamówienie naklejek na szyby wagonów metra oraz plakatów na wiaty przystankowe w spółce AMS (podmiot zależy od Agory) kosztowało 1,9 mln zł. Z kolei umowa z marca 2016 roku, dotycząca „działań informacyjnych na nośnikach citylight na wiatach przystankowych została zawarta na kwotę 500 tys zł. Podobnych umów warszawscy samorządowcy zawarli z firmą należącą do Agory znacznie więcej.

 

Przy „osiągnięciach” stołecznego magistratu nieco blado wypadają zlecenia wystawione przez miasto Kraków. Nie zmienia to faktu, że w samym roku 2016 blisko 200 tysięcy złotych powędrowało z podatków obywateli do Agory i AMS w postaci zleceń na druk ogłoszeń, dodatków do „Gazety Wyborczej” i reklam.

 

Kłopoty mediów kierowanych przez Adama Michnika zaczęły się przed kilkoma laty, kiedy to sprzedaż „Gazety Wyborczej” zaczęła sukcesywnie spadać. Wybory parlamentarne z października 2015 roku i zmiana władzy na szczeblu centralnym przyniosły z kolei ukrócenie wielu umów i zleceń, dających do tej pory Agorze zasilanie finansowe z budżetu centralnego. W samym listopadzie 2016 roku sprzedaż gazety Michnika spadła o 17,4% w ujęciu rocznym. Nie mogło to nie przełożyć się na wynik finansowy całego przedsięwzięcia – w III kwartale minionego roku spółka Agora zanotowała 14,5 mln zł straty netto.

 

 

Źródło: niewygodne.info.pl, bip.krakow.pl

Tom


DATA: 2017-01-11 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@cichy pis nie jest przyjacielem Polaków, tylko kolejną ekipą okrągłostołową, której zadaniem jest strzyc nas z naszych pieniędzy i usługiwanie obcym ambasadom
ponad 1 rok temu / mucha86
 
A co z działaniami CBA w warszawskim ratuszu? Sprawa jakoś dziwnie ucichła.
ponad 1 rok temu / abc
 
samorządy dostają pieniądze z budżetu- obciąć im 2-krotność tego co dali Agorze
ponad 1 rok temu / ad versum
 
PiS jest ze wszystkich stron atakowane, oczerniany,szkalowany i podziwiam Panią premier Szydło , że jeszcze chce walczyć o Polski Naród, który jest tak niewdzięczny, niesprawiedliwy i broni wrogów a zwalcza przyjaciół
ponad 1 rok temu / cichy
 
Może niech Michnika krajowego poratuje Michnik - Szechter ze Szwecji. On ma chyba kasę uzbieraną od czasu, gdy uciekł z Polski przed sprawiedliwością za wyroki w ustawianych mordach sądowych na Polakach.
ponad 1 rok temu / wmo
 
Pani HGW wydaje pieniądze nie swoje tylko podatników. Kiedy za to odpowie panie Kaczyński? PiS już ponad pół roku patrzy biernie na zabijanie dzieci w państwowych szpitalach, więc tak samo będzie patrzył na marnowanie publicznych środków finansowych...
ponad 1 rok temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.