DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 40  >   POLSKA

Rozmowa z Piotrem Uścińskim

Samorząd uratuje Polskę?


Polsce potrzeba kompetentnych samorządowców o mocnym kręgosłupie moralnym – mówi Piotr Uściński, starosta powiatu wołomińskiego, w rozmowie z Łukaszem Karpielem.

Czy samorząd jest ważny dla przeciętnego Polaka?


– Oczywiście, ponieważ to właśnie w instytucjach samorządowych Polacy załatwiają większość spraw związanych z codzienną egzystencją, jak wyrabianie dokumentów tożsamości, decyzje budowlane czy rejestracja samochodów.

Gminy, powiaty i województwa decydują o większości lokalnych inwestycji publicznych, jak budowa dróg, szkół czy obiektów sportowych. To radni podejmują decyzję, gdzie powstanie przedszkole, gdzie można założyć uciążliwy zakład pracy, a gdzie osiedle mieszkaniowe.

Samorządom wreszcie podlega cały szereg instytucji publicznych: szkoły, przedszkola, szpitale, ośrodki zdrowia, muzea, ośrodki kultury i wiele innych. To samorząd ma decydujący wpływ na sposób ich funkcjonowania.
 

Podczas tegorocznego II Kongresu Polskiej Rodziny wielokrotnie dało się słyszeć wezwanie do zmiany oblicza Polski poprzez samorząd. Czy samorządowcy mogą uratować nasz kraj?

– Owszem, mogą mu bardzo pomóc, dlatego trzeba zachęcać ludzi do angażowania się w działalność samorządową. Polsce trzeba osób chcących działać publicznie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1915 - podczas drugiej bitwy pod Ypres Niemcy uwolnili w kierunku alianckich okopów 150 ton chloru (z ponad 6 tys. butli). Straty aliantów w wyniku operacji wyniosły ok. 12 tys. żołnierzy, z czego zmarło (w strasznych męczarniach) ok. 350 ludzi.

 
 

Co najmniej 215 zabitych i ponad 500 rannych – to krwawy bilans ośmiu eksplozji na Sri Lance. Cierpienie i śmierć chrześcijan w wymowny sposób obrazuje zdjęcie, jakie obiegło media elektroniczne w Wielką Niedzielę. Grafikę prezentujemy poniżej.

 

Rada Miejska niewielkiego Pieve di Cento we włoskiej prowincji Bolonia zatwierdziła projekt zainstalowania systemu zasłon w niepoświęconej kaplicy cmentarnej, aby tymczasowo zakrywać chrześcijańskie symbole i grobowce w jej środku.

 

Badania exit poll wskazują na zdecydowane zwycięstwo Wołodymyra Zełenskiego w II turze ukraińskich wyborów prezydenckich. Wedle sondaży komik zdecydowanie pokonał urzędującego prezydenta.

 

„Nie dajmy zwyciężyć złu i bądźmy narzędziami pokoju, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy” - napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki, komentując zamachy na Sri Lance.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.