DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Samochody dla nielicznych – koszty dla wszystkich

Samochody dla nielicznych – koszty dla wszystkich
fot. Moi-même, Sovxx / commons.wikimedia.org, licencja cc

Sytuacja francuskiej branży motoryzacyjnej jest z roku na rok coraz gorsza. Zmniejsza się popyt na kupno nowych aut, co wpędza firmy w coraz większe kłopoty finansowe. W ubiegłym tygodniu dyrektor operacyjny Renault Carlos Tavares zaapelował więc do rządu o udzielenie firmom wsparcia finansowego. A ponieważ klimat do przedstawiania tego rodzaju roszczeń jest obecnie sprzyjający, zapewne takiej pomocy się doczekają.

 

Tylko w ciągu ostatnich 10 lat we Francji zbankrutowały setki firm motoryzacyjnych, a 750 tys. osób zostało bez pracy. Niestety planowane przez nowego prezydenta podwyżki podatków z pewnością jeszcze te problemy pogłębią, choć w mniemaniu socjalistów są one właśnie po to, aby móc z budżetowych pieniędzy stymulować rozwój gospodarczy. Dlatego też zapewne nowe francuskie władze nie omieszkają uczynić zadość prośbie szefa Renault i wsparcia finansowego udzielą, tym bardziej, że państwo ma 15% udziałów tej spółki.

 

Owo wsparcie ma polegać na tym, że państwo dotować będzie zakup samochodów tym, którzy jednocześnie zezłomują stare auta. Miałoby to zahamować spadające wyniki sprzedaży nowych pojazdów.

 

Sam pomysł nie jest nowy. W 2008 roku Francja znalazła się w gronie 14 państw, które zdecydowały się na wprowadzenie takich dopłat na swoim rynku. W ciągu dwóch lat funkcjonowania programu władze francuskie wydały na ten cel około miliarda euro.

 

To nie pierwszy przejaw „troski” władz o francuskich przedsiębiorców. Rządzący chcą  wprowadzić w biznesie „standardy etyczne”, czemu miało służyć obcięcie nawet o połowę zarobków prezesów tych spółek, w których państwo ma większościowe udziały. Powołano także 22-osobowy zespół, w skład którego weszli przedstawiciele regionalni, wierzyciele, przedstawiciele zadłużonych firm oraz urzędnicy, który ma na celu uratowanie bankrutujących spółek przed upadkiem.

 

Francuski minister ds. reindustrializacji Arnaud Montebourg podkreślił, że firmy są dla rządu priorytetem. Niestety patrząc na uciekających przed wysokimi podatkami przedsiębiorców, można odnieść wrażenie, że „troska” rządu przynosi efekty odwrotne od założonych. Lepiej jednak dla francuskiego biznesu, aby władza przestała się tak „troszczyć” i pozwoliła wreszcie przedsiębiorcom wziąć los we własne ręce.

 

Iwona Sztąberek

Źródło: www.forsal.pl


DATA: 2012-06-18 11:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.