DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 38  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z Dudleyem Brownem

Sam Bóg dał nam prawo nosić broń


Prawo do samoobrony jest częścią prawa naturalnego, danego nam przez Boga. Ma ono chronić naszą wolność, również daną przez Boga. To idea głęboko wpisana w tradycję Zachodu i nieodłączny element chrześcijańskich wartości – mówi Dudley Brown, wiceprzewodniczący amerykańskiego stowarzyszenia National Association for Gun Rights, w rozmowie z Mateuszem Ziomberem i Jerzym Wolakiem
 
 
Ma Pan broń?

– Tak, mam. Nawet karabiny maszynowe. W Stanach Zjednoczonych w pełni automatyczną broń wciąż można nabyć, choć nie jest to takie łatwe. Prowadzę szkolenia z zakresu wykorzystania broni zarówno dla cywili, jak i dla służb mundurowych.

I chciałby Pan, aby każdy mógł mieć broń…

– Jak najbardziej. Powszechny dostęp do broni zwiększa bezpieczeństwo. Każdy człowiek ma niezbywalne prawo do posiadania i wykorzystywania narzędzi służących ochronie jego bliskich i jego stanu posiadania, jak również powstrzymaniu zła. A kto ma prawo, by nas tego pozbawić? I z jakiej racji?

Warto przy tym zauważyć, że delegalizacji swobodnego dostępu do broni zazwyczaj żądają ci, którzy sami mogą posiadać broń albo którym towarzyszą uzbrojeni ochroniarze. Kilka lat temu wyszło na jaw, że Nancy Pelosi, była spiker Izby Reprezentantów i senator Dianne Feinstein z Kalifornii, obydwie zagorzałe orędowniczki ograniczenia prawa do posiadania broni, same posiadały skrzętnie ukrywane zezwolenia na broń. Ludzie lewicy wykazują w tej kwestii swoiście elitarystyczne nastawienie: My mamy broń, bo wiemy, jak się nią posługiwać, ale ciemnej masie lepiej broni do ręki nie dawać.

Nie wiadomo, co tu większe: bzdura czy arogancja? Obywatele powinni mieć prawo do noszenia takiej samej broni, jak wojskowi. To uczyniłoby kraj i naród silniejszym, zarówno na polu walki z przestępczością, jak i w perspektywie obrony narodowej.

Rządy zawsze będą próbowały ograniczać obywateli, sprzeciwianie się temu jest naszym moralnym obowiązkiem. Podobnie zresztą jak musimy się sprzeciwiać rzezi niewinnych, nienarodzonych dzieci – to obowiązek moralny. Takim samym obowiązkiem jest przywrócenie obywatelom prawa do obrony własnej.

Lewica, argumentując na rzecz ograniczenia prawa do posiadania broni, wskazuje na strzelaniny, takie jak choćby w szkole w Newtown, w stanie Connecticut, gdzie dwudziestoletni mężczyzna zabił dwadzieścia sześć osób. Czy nie ma racji w obawie, że powszechny dostęp do broni przyniesie wzrost przestępczości?

– Przeciwnie – im więcej broni w rękach zwykłych ludzi, tym łatwiej powstrzymywać przestępczość. W Stanach Zjednoczonych nikomu o zdrowych zmysłach nie przyjdzie do głowy zakradać się nocą do domu farmera. Złodziej wie, że to zupełnie inna sprawa niż, na przykład, obrabowanie sklepu. Farmerzy posiadają broń, więc taka próba z definicji jest niebezpieczna. Przestępcy nie lubią się narażać...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Jak dowiedzieli się reporterzy Interii.pl, w środę lub czwartek Trybunał Konstytucyjny opublikuje uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji z 22 października 2020 r. orzekającego niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją.

 
 

Amerykański przywódca – w przeciwieństwie do poprzedniej administracji – zakazał łączenia kryzysu i choroby COVID-19 z Chinami. Dlaczego? By przeciwdziałać „uprzedzeniom rasistowskim” w stosunku do Amerykanów pochodzenia azjatyckiego. W przestrzeni publicznej nie można mówić o „chińskim wirusie”, „wirusie z Wuhan” itp.

 

Na grzywnę w wysokości 4,3 tys. zł i zapłatę kosztów postępowania skazany został asesor komorniczy, który w październiku ubiegłego roku nawoływał do spalenia siedziby Ordo Iuris. Komisja Dyscyplinarna nakazała też mężczyźnie przeproszenie Instytutu i przekazanie przeprosin do Ministerstwa Sprawiedliwości i Krajowej Rady Komorniczej celem opublikowania na stronie internetowej KRK. Wpis jaki mężczyzna umieścił na Twitterze był komentarzem do nielegalnego protestu środowisk proaborcyjnych, jaki odbył się przed siedzibą Instytutu.

 

 

Posłowie Lewicy oraz aktywiści objęci patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich usiłują wprowadzić do polskiego systemu prawnego niechrześcijańskie pochówki ekologiczne. Chodzi na przykład o mieszanie prochów zmarłych z nasionami drzew. To modna na Zachodzie alternatywa dla chrześcijańskiego grzebania zmarłych.

 

Czterdziestu pięciu z pięćdziesięciu senatorów zasiadających w wyższej Izbie kongresu poparło wniosek, by nie poddawać byłego prezydenta Donalda Trumpa po raz kolejny procedurze impeachmentu. Chociaż inicjatywa nie powiodła się, komentatorzy wskazują, że to wyraźny znak, iż były szef Białego Domu nie zostanie skazany za domniemane podżeganie do szarży na Kapitol, w wyniku której śmierć poniosło pięć osób.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.