DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Sądy na szybkim kursie. Zatrzymani w PKW przed "wymiarem sprawiedliwości"

Sądy na szybkim kursie. Zatrzymani w PKW przed "wymiarem sprawiedliwości"
Luka Lukasiak/Forum

Osoby zatrzymane we czwartek w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej,  usłyszą zarzut naruszenia miru domowego, zapowiedział rzecznik stołecznej policji. Zatrzymanymi już dziś i jutro mają zająć się sądy.


Policja zatrzymała 12 osób z grupy, która okupowała siedzibę Państwowej Komisji Wyborczej. Do tego osiem osób wezwano do stawienia się w roli świadka. Policja sama skieruje sprawę do sądu i w ciągu 48 godzin od zatrzymania zostaną osądzeni. - Będziemy stawiać zarzuty z art. 193 kodeksu karnego korzystając z trybu przyspieszonego - powiedział Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

 

Po proteście przeciwko manipulacjom wyborczym, który odbywał się przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej, kilkadziesiąt osób weszło do środka i zajęło budynek. Wśród nich był reżyser Grzegorz Braun, który został zatrzymany przez policję i przebywa w areszcie. – Nie jesteśmy anarchistami, jesteśmy przeciwko sędziom mianowanym jeszcze w stanie wojennym. Ci ludzie muszą natychmiast opuścić budynek – mówił publicysta magazynu "Polonia Christiana". 

 

O naruszeniu miru domowego mówi art. 193 Kodeks karnego: „Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.


 

Źródło: tvn24.pl

luk


DATA: 2014-11-21 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"usłyszą zarzut naruszenia miru domowego" - Ta akcja to jawne "DEMAGNETIZE" o podbnym scenariuszu jak na UWr. Tym razem zrezygnowano z oddziału Gromu, było by za oczywiste.
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
To jest istne wariactwo, oskarżają za mir domowy, ciekawe,że za zamach Smoleński nikomu włos nie spadł z głowy ( a tyle ludzi zginęło), a tu ludzi którzy walczą o prawdę skazują za mir domowy.Żyjemy w jakiejś dżungli !
ponad 5 lat temu / Robert
 
Zgadzam się jest to siedziba "państwowej" komisji wyborczej i obywatele jako Państwo mają prawo tam przebywać tym bardziej jeśli jest coś nie tak z wyborami obywatele mają prawo do przebywania w takich miejscach choćby jako świadek!!
ponad 5 lat temu / ja 26
 
Kto zdefiniuje określenie "wdzierać się" ?
ponad 5 lat temu / nobody
 
Właśnie to samo mi przyszło do głowy. Znajdowanie się paragrafu ma miejsce. Stara tradycja.
ponad 5 lat temu / kskiba19
 
Te działania niszczące Polskę są po to by wprowadzić chorobę psychiczną pod postacią GENDER ! Musimy się modlić by zło się nie dostało do dzieci !
ponad 5 lat temu / Zenon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.