DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Sąd zakazał odłączenia od aparatury podtrzymującej życie rocznego dziecka. Lekarze protestują

Sąd zakazał odłączenia od aparatury podtrzymującej życie rocznego dziecka. Lekarze protestują
źródło: pixabay.com

Mimo sprzeciwów rodziców lekarze ze szpitala w Forth Worth w Teksasie chcą odłączyć 10-miesięczną dziewczynkę od aparatury podtrzymującej ją przy życiu.

 

Sprawa dotyczy 10-miesięcznej Tinslee Lewis, która przedwcześnie przyszła na świat i od tego czasu ani razu nie opuściła szpitala. Dziewczynka cierpi na szereg chorób, a od lipca, gdy przestała samodzielnie oddychać, musi być podłączona do aparatury podtrzymującej ją przy życiu.

 

Lekarze przekonują, że dziecko nieustannie cierpi i odłączenie od aparatury pozwoli „skrócić jej męki”. Nie wyrażają na to jednak zgody rodzice dziewczynki.

 

Sprawa trafiła do sądu, gdzie sędzia Sandee Bryan Marion wydała wyrok, w którym tymczasowo zakazuje odłączenia dziecka od aparatury. Zakaz obowiązuje jednak jedynie do 2 stycznia 2020 roku. Po tym terminie sędzia ma zapoznać się z najnowszymi badaniami i zdecyduje w sprawie dalszych losów dziewczynki.

 

Lekarze przekazali w oficjalnym komunikacie, że po tym jak rodzice odmówili odłączenia dziecka od aparatury, skontaktowali się z 20 innymi placówkami, ale wszystkie szpitale potwierdziły, że dalsze próby podtrzymywania życia 10-miesięcznej Tinslee są daremne.

 

Źródło: NBC News

TK


DATA: 2019-12-14 16:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@marmar Nie zgrywaj się, bo dobrze wiesz, że chodzi o własność w znaczeniu przenośnym, a nie własność typu przedmiotowego. Państwo tego dziecka nie urodziło więc nie ma prawa decydować co się z nim stanie, ale oczywiście komuniści jak zwykle "wszystkie dzieci nasze są". No ja wiem, wiem, nie ma moralności i człowiek nie różni się od krzesła więc zamordowanie go to jak splunięcie. Nie ma też głębszych uczuć, rodzina to opresyjna banda faszystów, a uczucia to patriarchat.. Radzę tak myślącym przeprowadzkę do Szwecji, ale w jedną stronę.
7 miesięcy temu / Niepełnosprawn
 
Tym bardziej nie jest własnością państwa oraz lekarzy, to jest dopiero totalna bzdura. Rodzice je urodzili i je kochają, dla lekarzy jest obcą osobą, sukcesem medycyny lub porażką, kolejnym zgonem w ewidencji, przykrym być może, ale jeszcze takich będą setki, a może tysiące do emerytury. Lekarzom, jak sami to przyznali, chodzi o zakończenie cierpiącego życia. Przy okazji stworzenie kolejnego precedensu w którym wymuszone zakończenie życia jest częścią medycyny. Nie wiadomo jak wielkiego cierpienia - czy chodzi o sam fakt zespołu chorób wskutek przedwczesnego urodzenia, czy jakiegoś szczególnego. Dwie rzeczy są pewne - dopóki mózg dziecka nie obumarł, pozostaje ono pacjentem i nie ma mowy o uporczywej terapii. Drugie - absolutnie każdy człowiek woli być, niż nie być. Także ten który nie potrafi mówić za siebie.
7 miesięcy temu / @marmar
 
@Niepełnosprawn "Dziecko należy do rodziców". Otóż nie, bzdura totalna. Dziecko nie jest niczyją własnością. Rodziców też nie.
7 miesięcy temu / marmar
 
Ktoś, kto stale miewa nieustanne napady migreny, też cierpi, a neurolodzy i tak takiej osobie próbują dobierać leki, choć nie wszystkie na każdego pacjenta działają. Ale raczej nie przepisują trutki. Teza, że brak cierpienia i przyjemność są ważniejsze od ochrony dobra człowieka jako człowieka, jest obecnie sztandarowym postulatem etyki utylitarystycznej.
7 miesięcy temu / studencja_polsk
 
Panie Boże, spraw aby ta dziewczynka wyzdrowiala. Nie pozwól na to ! Proszę! Wszyscy wierzący- módlcie się razem ze mną.
7 miesięcy temu / Monia
 
a samo podłączenie nie było sprzeciwem?
7 miesięcy temu / do @Judyt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.