DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Sąd zakazał kolportażu naklejek „Strefa wolna od LGBT”, dołączonych do "Gazety Polskiej"

Sąd zakazał kolportażu naklejek „Strefa wolna od LGBT”, dołączonych do "Gazety Polskiej"
Fot. cmwp.sdp.pl

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży wydania „Gazety Polskiej”, do którego dołączona miała zostać naklejka „Strefa wolna od LGBT”. Redaktor naczelny tygodnika porównał tę sytuację z cenzurą w czasach PRL, „kiedy nie można było krytykować ideologii marksistowskiej”.

 

Jak informuje Bart Staszewski, „Gazeta Polska musi natychmiast wstrzymać dystrybucję tygodnika z naklejkami w całej Polsce. Sąd wydał natychmiastowy nakaz zabezpieczenia naklejek „strefa wolna od LGBT”. To oznacza zakaz dalszej dystrybucji z naklejkami” – napisano na Facebooku. Staszewski to aktywista LGBT, który złożył w sądzie wniosek o zbadanie sprawy i zabezpieczenie roszczenia.

 

Naklejki „Strefa wolna od ideologii LGBT” miały być dołączone do najnowszego numeru „Gazety Polskiej”. Sprawa wywołała poważną dyskusję na temat wolności słowa. Na sprzedaż wydań „GP” z dołączoną do nich naklejką nie zgodziły się m.in. stacje benzynowe BP oraz Circle K.

 

Do sprawy odniósł się sam redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, Tomasza Sakiewicz. „Gdyby ta informacja o takim zabezpieczeniu sądowym się potwierdziła, to byłby przykład niesłuchanej cenzury, bez precedensów w III RP. Identyczne zapisy były w PRL-u kiedy nie można było krytykować ideologii marksistowskiej” – mówił w rozmowie z portalem niezalezna.pl. Teraz wiadomo, że decyzja Sądu Okręgowe w Warszawie jest rzeczywiście wiążąca.

 

„Ta akcja nie jest skierowana przeciwko jakiemukolwiek człowiekowi. Sprzeciwiamy się cenzurze, represjom za swój światopogląd, w tym wyrzucaniu z pracy, blokowaniu badań naukowych, sprzeciwiamy się poniżaniu ludzi inaczej myślących i wreszcie narzucaniu poglądów – również osobom homoseksualnym” – tłumaczy naczelny tygodnika.

 

„LGBT to nie żadna mniejszość, to światopogląd mający wszelkie cechy ideologii totalitarnej. Popierają go zarówno niektóre osoby heteroseksualne, jak i niektórzy geje. Tak samo sprzeciwiają się mu ludzie mający różną orientację seksualną. Nie protestujemy przeciwko całej ideologii LGBT, ale przeciw narzucaniu jej siłą” – dodaje Tomasz Sakiewicz na łamach „Gazety Polskiej”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, wpolityce.pl, gazetapolska.pl

WMa


DATA: 2019-07-25 21:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czytam Twoje wpisy i widzę człowieka który nie ma ani silnej woli ani poglądów i marzy o tym żeby mu zakazywano nakazywano i żeby nie musiał myśleć i dokonywać wyborów bądź walczyć ze słabościami,hitem są teksty o masturbacji -ciekawi mnie jak Ty chcesz to sprawdzać i egzekwować
11 miesięcy temu / @Izydor Oracz
 
Dlaczego Jedni mogą manifestowac swoje poglądy A inni już nie !!!
11 miesięcy temu / Bastek
 
Wolność słowa po polskiemu sądu.
11 miesięcy temu / sp
 
Domagajmy się referendum! "Czy jesteś za wpisaniem do kodeksu karnego propagandy i praktyk homoseksualnych?"
11 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Jaki jest cel propagandy lgbt? Jest to szerokofalowa propaganda chcąca jakoby zabezpieczać tą mikrocząstkę społeczności przed wyimaginowanymi ograniczania ich bytu w społeczeństwach krajów , europy , a moze i swiata. Cel jest jest jasny. Szerzący tą "ideologię" chca zawładnąc mentalnością społeczeństw , ergo , chęcią podporz żądkowania ich sobie / czyli tej niewidzialnej sile , która tym steruje. Trzeba obiektywnie stwierdzic , że na przestrzeni lat , a nawet wieków ta grupa utożsamiająca się jako lgbt nie była w żaden sposób sekowana modrzucania itp sugerowanie, śmieszne , że chodzi o sprawy dziedziczenia czy wiedzę o zdrowiu współpartnera nie mają żadnych podstaw
11 miesięcy temu / jackers_ea
 
dopiero po zwróceniu uwagi była zmiana
11 miesięcy temu / @A.G.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.