DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Sąd zadecydował! Wyrok na skazaną na karę śmierci katoliczkę Asię Bibi skasowany!

Sąd zadecydował! Wyrok na skazaną na karę śmierci katoliczkę Asię Bibi skasowany!

Pakistański Sąd Najwyższy nakazał ponowne zbadanie sprawy Asi Bibi. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości w procesie skazanej na śmierć katoliczki wystąpił szereg błędów i nieprawidłowości.

 

Jak informuje portal Gosc.pl, toczący się przed pakistańskim wymiarem sprawiedliwości proces Asi Bibi ma rozpocząć się od nowa. Sąd Najwyższy uznał, że w czasie procesu Asi Bibi, w wyniku którego pakistańska chrześcijanka została skazana na śmierć, zarówno w sądzie I jak i II instancji wystąpił szereg błędów i nieprawidłowości, które mogły w istotny sposób wpłynąć na decyzję sądu. Wydany w wydany w październiku ubiegłego roku wyrok śmierci został unieważniony.

 

W mocy pozostaje jednak zagrożone najwyższym wymiarem kary oskarżenie o bluźnierstwo. Katoliczka mogłaby już dziś opuścić więzienie, jednak nie może opuszczać kraju. Oskarżona wraz z rodziną podjęła decyzję, że do czasu rozprawy pozostanie w więziennej celi. W przeciwnym razie czekałby ją samosąd dokonany przez „miłujących pokój” wyznawców islamu.


Obecny na dzisiejszej rozprawie J. Nadeem, stojący na czele Fundacji Oświaty na rzecz Odrodzenia, finansującej rozprawę i wspierającej rodzinę skazanej katoliczki, oświadczył, że przebiegała ona spokojnie, a w sali obrad nie było przywódców ani ekstremistów islamskich.


"Dzisiejsza decyzja jest ważnym krokiem napród" - uważa prawnik. Podkreślił, że "jest to czas wspólnej modlitwy, aby Pan skruszył serca tych, którzy są zwizani z tą sprawą, łącznie z sędziami, aby sprawiedliwości stało się zadość i aby Asia wreszcie odzyskała wolność". "Módlmy się, aby zawsze umacniała ją łaska Ducha Świętego i o jej uwolnienie" - dodał przewodniczący Fundacji.

49-letnia obecnie Asia Bibi została aresztowana 19 czerwca 2009 z oskarżenia o bluźnierstwo przeciw islamowi i prorokowi Mahometowi. Doniesienie przeciw niej złożyły jej sąsiadki-muzułmanki, gdy chciała zaczerpnąć wody, na co one okdpowiedziały, że jako niemuzułmanka nie może dotykać źródeł wody. Kobieta odparła wówczas, że Jezus jest miłosierniejszy niż prorok islamu. To wystarczyło, żeby matka 5 dzieci trafiła do więzienia i w rok później została skazana na śmierć na podstawie osławionych przepisów o bluźnierstwie z 1986.


Magdalena Korzekwa z Citizen.go poinformowała nas, że MSZ Hiszpanii przygotowało już wizy dla Asii Bibi i jej rodziny, aby w razie uniewinnienia kobiety prześladowani jak najszybciej mogli opuścić Pakistan.

 

 

Źródło: Gosc.pl/KAI

luk 

 


DATA: 2015-07-22 13:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie rozumiem dlaczego w ludziach nie ma krztyny tolerancji, dlaczego ludzie z obu wiar nie mogą żyć obok siebie...Żaden Bóg nie jest krwiożerczy, jeśli by tak było to znaczy, że nie jest on Bogiem
ponad 2 lata temu / obywatel
 
Trzeba się modlić za nią i jak widać za niektórych z tego forum też. Modlitwa czyni jednak cuda.
ponad 2 lata temu / Lech
 
hipokryto, domagasz się dożywocia dla ludzi za to że wierzą w Boga, a kłamiesz o dyskryminacji ateistów? gdyby była dyskryminacja to byś nie mógł na tym forum zamieścić swoich chorych komentarzy. przedawkowałeś z żarciem nieświeżej karmy i ci się smrodem odbija.
ponad 2 lata temu / do patti lu
 
@ patti lu. Rzeczywiście! Przecież Robert Biedroń od 6 grudnia 2014 roku siedzi bezprawnie w więzieniu bo obraził katolików! Prawda?
ponad 2 lata temu / Lu cyna
 
nie może być pozwolenia na łamanie prawa, u nas dyskryminujecie ateistów i lgbt, więc karma wraca na ,,waszych" w innych krajach
ponad 2 lata temu / patti lu
 
Dziękuję Ci Panie za osoby, które miały wpływ na taką decyzję Pakistańskiego Sądu Najwyższego, decyzję bardzo odważną - i spraw, by odczuli nagrodę jaką ich już! obdarowałeś. Chwał Ci, chwała!
ponad 2 lata temu / pozdrowienie.vgh.pl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.