DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Sąd w Wersalu postanowił: nie będzie komisariatu policji, będzie meczet

Sąd w Wersalu postanowił: nie będzie komisariatu policji, będzie meczet

Sąd administracyjny w Wersalu podważył decyzję wywodzącego się z Frontu Narodowego mera francuskiego miasta Mantes-la-Villes i zadecydował, że próba budowy komisariatu miejskiej policji zamiast meczetu była „nadużyciem władzy”.

 

Początek tej historii sięga jeszcze roku 2012. Rządzący w mieście socjaliści postanowili przejąć budynek dawnego urzędu podatkowego i odsprzedać go za 600 tys. euro miejscowemu stowarzyszeniu muzułmanów (AMMS). Decyzja przerobienia budynku na meczet od początku budziła wiele kontrowersji i np. zastępca socjalistycznego mera podał się na znak protestu do dymisji. Umowa wstępna została jednak podpisana.

 

Sytuacja zmieniła się w roku 2014. Wybory w mieście wygrał Front Narodowy. Nowy mer Cyril Nauth jeszcze w swoim programie wyborczym obiecywał, że nie dopuści do budowy nowego meczetu. Rada miasta odwołała się do prawa pierwokupu budynku i zamierzała tam umieścić komisariat miejskiej policji oraz archiwa miasta. AMMS zostało poproszone o poszukanie sobie nowego miejsca na meczet. Muzułmanie oskarżyli mera o dyskryminację. Sprawa trafiła do sądu, a stowarzyszenie muzułmanów wsparła reprezentująca władze państwowe prefektura. Sąd uznał, że mer Nauth „nadużył swojej władzy” i wydał decyzję korzystną dla AMMS.

 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jest to kolejny przegrany proces lokalnego polityka FN z muzułmanami. Inne stowarzyszenie islamskie El-Fethe, wbrew opinii władz lokalnych, także uzyskało korzystną dla siebie decyzję o przystosowaniu zakupionego budynku na kolejny meczet. Złośliwi kpią z „prawicowego” mera, że przed jego kadencją, w liczącym niespełna 20 tys. mieszkańców mieście istniał jeden meczet, a obecnie będą trzy. Wyznawcy islamu zaproponowali także trochę bezczelnie, że uzyskane w wyroku sądowym odszkodowanie od miasta w wysokości 6 tys. euro chętnie przeznaczą na lokalny projekt transportu, z którym mer ma sobie nie radzić. Lokalne władze, w których rządzą politycy FN, mają niemal wszędzie podwójny problem. Każda próba zdecydowanych działań wywołuje nie tylko opór mniejszości muzułmańskiej, ale dodatkowo jest on wspierany przez władzę centralną, którą reprezentują niechętni narodowej prawicy socjaliści.

 

 

 

Bogdan Dobosz 

 

 


DATA: 2016-10-19 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już po piwie. Francja jest od wieków jakobińska, teraz muzułmańska i psi ich los.
ponad 3 lata temu / panda
 
Czy redakcja może sie w końcu zdecydować czy czy jest za obroną chrześcijaństwa,czy też przeciwko niemu? Bo jeśli jest za obroną chrześcijaństwa to oczekiwałbym wyraźnego sygnału dezaprobaty do zakusów Caritasu, ale i Papieża. Lub tez przestańcie się interesować tym co się dziej w Wersalu - w którym zresztą byłem. I tak tego nie opublikujecie, ponieważ tak jak każdy - boicie się uczciwej i bezkompromisowej debaty o tym czym powinno być dzisiaj chrześcijaństwo!
ponad 3 lata temu / ja
 
Czy jest możliwość dotarcia do informacji związanych z finansową stroną takiej polityki. Tam musi wchodzić w grę gruba kasa. Jeśli posterunek policji jest obsiążeniem finansowym dla władz Wersalu a meczet obraca to obciążenie w dochód i to duży. Nie ma się co dziwić że lewacka mentalność biurokratyczna wmurowana w fudamenty egalitarne i sekularne tak postąpi. Bliski Wschód ma bardzo dużo kasy którą chce zdemoralizowany zachód. Coś za coś! Pozdrawiam z Bogiem.
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
He, he, he... wprowadzą szariat i będzie miał kto pilnować "porządku publicznego". Będzie policja religijna i sądy religijne tylko nie będzie się to nazywało Iran a Frankistan.
ponad 3 lata temu / ma
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.