DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Sąd w Paryżu kontynuuje tradycje rewolucji francuskiej: profanacja Notre Dame bezkarna!

Sąd w Paryżu kontynuuje tradycje rewolucji francuskiej: profanacja Notre Dame bezkarna!
fot. REUTERS / FORUM
#FEMINIZM    #FRANCJA    #SĄD    #PROFANACJA    #FEMEN    #BEZKARNOŚĆ    #UNIEWINNIENIE

Sąd apelacyjny w Paryżu uniewinnił dziś aktywistki ruchu Femen, które przed trzema laty sprofanowały katedrę Notre Dame i uszkodziły wystawiony tam pozłacany dzwon.


Sędziowie podtrzymali natomiast karę grzywny dla pracowników służb porządkowych, którzy wyprowadzili na wpół obnażone feministki ze świątyni – donosi Radio Watykańskie.


Przypomnijmy, że wtargnięciem do katedry Femen postanowił wówczas zamanifestować swą radość z ustąpienia Papieża Benedykta XVI. Osiem kobiet, które przed kościołem zrzuciły z siebie ubrania, po wtargnięciu do świątyni zaczęło uderzać w dzwony kościelne. Wznosiły także antykatolickie i antypapieskie okrzyki. W bluźnierczych pozach drwiły ze znaku krzyża. Ochrona katedry wyrzuciła kobiety na ulicę, gdzie jeszcze przez jakiś czas lżyły Benedykta XVI.


Sąd pierwszej instancji w ogóle nie wziął pod uwagę obscenicznego czy obraźliwego charakteru zachowania feministek. Odpowiadały one jedynie za uszkodzenie dzwonu. Sąd drugiej instancji odrzucił jednak również i to oskarżenie.


Co ciekawe, haniebna profanacja świątyni zbiegła się w czasie ze zrównaniem w prawach małżeństw i związków jednopłciowych  przez francuskie Zgromadzenie Narodowe i daniem im prawa do adopcji dzieci.

Oto współczesna Francja, niegdyś nazywana Najstarszą Córą Kościoła.

 


Radio Watykańskie, KAI
DATA: 2015-11-12 12:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oj biada ci Francjo, najstarsza córo Kościoła. Przejdziesz bolesne doświadczenia i mękę. Wielokrotnie Pan Jezus mówił to w Objawieniach.
ponad 4 lata temu / Regardt
 
Francja z najstarszej córy Kościoła, stała się starą córą koryntu
ponad 4 lata temu / stoLica
 
W istocie Rewolucja nienawidzi wszelkich bytów naturalnych, w tym narodów. Podobnie jak rewolucjoniści próbowali zmienić Rosjan w Sowietów, tak teraz próbują zmienić Francuzów w... w coś tam (taki to etap).
ponad 4 lata temu / pol
 
Wiele wielkich narodów swą siłę i wielkość budowało w oparciu o chrześcijaństwo. To co widzimy ostatnio we Francji Anglii wróży rychły kres tych narodów. Odcięcie się od trwałych fundamentów spowoduje rychło upadek tych narodów. Wystarczy popatrzeć na fakty i zerknąć na karty historii, by dojść do podobnych wniosków.
ponad 4 lata temu / west
 
Szczuki tam nie było, a może chociaż Środa?
ponad 4 lata temu / ws
 
Aktywistki ruchu Femen powinny wreszcie iść do meczetów walczyć o równość i z zacofaniem religijnym. Wtedy może by przekonały innych że walczą równo o równość, a tak dają tylko niezbite dowody na to,że to zwykłe awanturnice i nimfomanki, a nawet rzeknę awanturnice i ekshibicjonistki.
ponad 4 lata temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.