DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Sąd w Hongkongu przeciwko związkom partnerskim tej samej płci

Sąd w Hongkongu przeciwko związkom partnerskim tej samej płci
Zdjęcie ilustracyjne.

W miniony piątek sędzia Anderson Chow z sądu pierwszej instancji w Hongkongu wydał wyrok sprzeciwiający się związkom partnerskim tej samej płci. Stwierdził w uzasadnieniu, że „zmiana definicji małżeństwa po to, by uwzględnić pary jednopłciowe doprowadziłaby do daleko idących następstw”.

 

W czerwcu 2018 roku kobieta określana inicjałami „MK” złożyła wniosek z prośbą o możliwość zawarcia legalnego „małżeństwa” albo związku cywilnego z drugą kobietą. W swoim wniosku powoływała się na konstytucję, której naruszeniem rzekomo jest zakaz związków partnerskich lub „małżeństw” tej samej płci.

 

Sędzia Chow stwierdził jednak, że wydanie decyzji zezwalającej na legalne zawarcie „małżeństwa” jednopłciowego byłoby „poza właściwym zakresem funkcji czy władz sądu”. Jego zdaniem taka decyzja leży w gestii Rady Ustawodawczej, ale nie sądu. Podtrzymał w ten sposób politykę rządu zakazującą związków homoseksualnych.

 

Wygląda jednak na to, że dążenia do legalizacji tzw. „małżeństw” jednopłciowych w Hongkongu się nasilają. Sąd Najwyższy wydał w lipcu 2018 roku werdykt, zgodnie z którym zagraniczne pary jednopłciowe, które zawarły tzw. „związek małżeński” poza tym terytorium, a mieszkają w Hongkongu, są uprawnione do wiz małżeńskich. Z kolei „w czerwcu 2019 ten sam sąd zdecydował, że urzędnik publiczny oraz jego mąż są uprawnieni do wspólnego zeznania podatkowego i korzyści małżeńskich. Sąd jednakże wyraźnie oświadczył, że jego decyzja była niezwiązana z kwestią, czy dane osoby tej samej płci mają lub nie prawo do małżeństwa w Hongkongu”.

 

Paul Murano z Church Militant zauważa, że podobną argumentację do uzasadnienia sędziego Chow stosowano także w Stanach Zjednoczonych w sprawie Obergefell kontra Hodges. Stwierdzano, że definicja należy do legislatury stanowej. Mimo to w roku 2015 Sąd Najwyższy stosunkiem głosów 5 do 4 zdecydował, iż zakaz małżeństw tej samej płci jest niekonstytucyjny.

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf


DATA: 2019-11-02 10:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.