DZIŚ JEST:   22   MAJA   2019 r.

Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
 
 
 
 

Sąd uznał prawo wojewody lubelskiego do nazywania dewiacji po imieniu

Sąd uznał prawo wojewody lubelskiego do nazywania dewiacji po imieniu
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Fot. J. Szydłowski / Forum

Słowa wojewody, choć bezspornie mają negatywny wydźwięk, wyrażają opinię części społeczeństwa polskiego i wypowiedziane zostały w ramach debaty publicznej, a w związku z tym podlegają ochronie konstytucyjnej wolności wypowiedzi – uznał Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Orzeczenie dotyczyło zaskarżonego przez lobby LGBT wpisu Przemysława Czarnka, dosadnie i rzeczowo odnoszącego się do tak zwanego marszu równości.

 

Lubelski sąd umorzył postępowanie, będące konsekwencją prywatnego aktu oskarżenia przeciwko wojewodzie. Wniósł go Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu Równości. Poczuł się on urażony stwierdzeniem, że wspomniana impreza posłużyć ma do promowania dewiacji.

 

W nagraniu wideo na internetowym blogu Przemysława Czarnka znalazło się między innymi uzasadnienie sprzeciwu reprezentanta rządu w terenie wobec propagowania „zboczeń, dewiacji, wynaturzeń”,  także kreowania postaw wrogich rodzinie i chrześcijaństwu, sprzecznych z katechizmem Kościoła i polską ustawą zasadniczą. Nasza Konstytucja w artykule 18. ustanawia bowiem ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

 

Sąd karny nie może być cenzorem debaty publicznej – stwierdził w uzasadnieniu umorzenia sprawy sędzia Bernard Domaradzki.

 

Inicjator Marszu Równości będzie odwoływał się od wyroku do sądu okręgowego.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-11-06 22:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To i tak lepiej niż gdyby wpiął flagę Izraela.
6 miesięcy temu / do mam pytanie
 
Dlaczego ten pan ma wpiętą w klapę marynarki amerykańską flagę?! Czy to jest polski wojewoda, czy agent zamorskiego mocarstwa?! Jaka awantura by była gdyby przpiął sobie np. flagę Rosji?!
6 miesięcy temu / mam pytanie
 
Jeden z nielicznych odważnych - Pan Przemysław Czarnek - osoba publiczna nazwała zło po imieniu. Zwykli obywatele i ci ze świecznika, niech biorą przykład do naśladowania, bo nie da się uleczyć zarazy, bez diagnozy i nazwania jej czym jest. "Koroną mądrości - bojaźń Pańska, dająca pokój i czerstwe zdrowie"(Syr 1,18). Niech Bóg błogosławi i chroni Pana Przemysława. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / [email protected]
 
Niby pisowy a taki jakiś normalny.
6 miesięcy temu / Kasandra
 
straszne czasy nadeszły że zboczeńcy chcą być jakąś instytucją nadrzędną nad polskim prawem i nad prawem Boskim Jezusa !
6 miesięcy temu / nowy porządek
 
Zgodnie z artykulem, PAN WOJEWODA LUBELSKI PRZEMYSLAW CZARNEK ma 100x100% racji. Natomiast organizator marszu sodomii jest zboczencem w 100% i promuje zboczenia czego zabrania KOSTYTUCJA RZECZPOSPOLITA POLSKA. Ciekawe jakiej dominacji jest sodomita?
6 miesięcy temu / Jara
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63994"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.