DZIŚ JEST:   24   LUTY   2019 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Sąd uznał prawo wojewody lubelskiego do nazywania dewiacji po imieniu

Sąd uznał prawo wojewody lubelskiego do nazywania dewiacji po imieniu
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Fot. J. Szydłowski / Forum

Słowa wojewody, choć bezspornie mają negatywny wydźwięk, wyrażają opinię części społeczeństwa polskiego i wypowiedziane zostały w ramach debaty publicznej, a w związku z tym podlegają ochronie konstytucyjnej wolności wypowiedzi – uznał Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Orzeczenie dotyczyło zaskarżonego przez lobby LGBT wpisu Przemysława Czarnka, dosadnie i rzeczowo odnoszącego się do tak zwanego marszu równości.

 

Lubelski sąd umorzył postępowanie, będące konsekwencją prywatnego aktu oskarżenia przeciwko wojewodzie. Wniósł go Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu Równości. Poczuł się on urażony stwierdzeniem, że wspomniana impreza posłużyć ma do promowania dewiacji.

 

W nagraniu wideo na internetowym blogu Przemysława Czarnka znalazło się między innymi uzasadnienie sprzeciwu reprezentanta rządu w terenie wobec propagowania „zboczeń, dewiacji, wynaturzeń”,  także kreowania postaw wrogich rodzinie i chrześcijaństwu, sprzecznych z katechizmem Kościoła i polską ustawą zasadniczą. Nasza Konstytucja w artykule 18. ustanawia bowiem ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

 

Sąd karny nie może być cenzorem debaty publicznej – stwierdził w uzasadnieniu umorzenia sprawy sędzia Bernard Domaradzki.

 

Inicjator Marszu Równości będzie odwoływał się od wyroku do sądu okręgowego.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-11-06 22:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To i tak lepiej niż gdyby wpiął flagę Izraela.
3 miesiące temu / do mam pytanie
 
Dlaczego ten pan ma wpiętą w klapę marynarki amerykańską flagę?! Czy to jest polski wojewoda, czy agent zamorskiego mocarstwa?! Jaka awantura by była gdyby przpiął sobie np. flagę Rosji?!
3 miesiące temu / mam pytanie
 
Jeden z nielicznych odważnych - Pan Przemysław Czarnek - osoba publiczna nazwała zło po imieniu. Zwykli obywatele i ci ze świecznika, niech biorą przykład do naśladowania, bo nie da się uleczyć zarazy, bez diagnozy i nazwania jej czym jest. "Koroną mądrości - bojaźń Pańska, dająca pokój i czerstwe zdrowie"(Syr 1,18). Niech Bóg błogosławi i chroni Pana Przemysława. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / [email protected]
 
Niby pisowy a taki jakiś normalny.
3 miesiące temu / Kasandra
 
straszne czasy nadeszły że zboczeńcy chcą być jakąś instytucją nadrzędną nad polskim prawem i nad prawem Boskim Jezusa !
3 miesiące temu / nowy porządek
 
Zgodnie z artykulem, PAN WOJEWODA LUBELSKI PRZEMYSLAW CZARNEK ma 100x100% racji. Natomiast organizator marszu sodomii jest zboczencem w 100% i promuje zboczenia czego zabrania KOSTYTUCJA RZECZPOSPOLITA POLSKA. Ciekawe jakiej dominacji jest sodomita?
3 miesiące temu / Jara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.