DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Sąd rozpatrzy wniosek o areszt dla Mateusza P. Lider partii „Zmiana” jest podejrzany o szpiegostwo

Sąd rozpatrzy wniosek o areszt dla Mateusza P. Lider partii „Zmiana” jest podejrzany o szpiegostwo
Źródło: partia-zmiana.pl
#KAMIŃSKI    #ABW    #PROKURATURA    #ARESZT TYMCZASOWY    #SĄD    #CHINY    #ROSJA    #SZPIEG

Sprawa jest bardzo poważna, dotyczy bezpieczeństwa państwa - tak o zarzutach wobec lidera partii „Zmiana” mówił w rozmowie z RMF FM minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Cała sprawa utrzymywana jest w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że w grę chodzi zarzut szpiegostwa prawdopodobnie na rzecz Rosji, bądź Chin.

 

Pokazuje to, że służby są bardzo aktywne. Monitorują i neutralizują wszelkie zagrożenia. Sprawa dotyczy zarzutu szpiegostwa, Wiem, że prokuratura ma zamiar wystąpić z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Mariusza P. - powiedział minister Kamiński.

 

Mateusz P., były działacz Samoobrony i lider prorosyjskiej partii „Zmiana” został zatrzymany we środę. Wtedy też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła dokumenty w mieszkaniach działaczy partii. Sprawę zatrzymania ujawniły rosyjskie media, które żywo interesują się tym tematem.

 

Takiego zainteresowanie ze strony Rosjan już dawno nie budziła żadna z naszych spraw. Zresztą obserwujemy aktywność, rosyjskich nie tylko mediów, ale także innych instytucji. To świadczy o tym, że nasze działania kogoś zaskoczyły i zabolały – powiedział jeden ze śledczych.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prokuratorski wniosek o areszt dla Mateusza P. ma zostać rozpatrzony przez sąd w piątek przed południem. Nie wiadomo na rzecz którego kraju miał szpiegować P., ale funkcjonariuszy interesowały kontakty Mateusza P. z Rosją oraz jego wyjazdy do Chin.

 

Źródło: tvp.info, rmf24.pl

MA


  


DATA: 2016-05-20 11:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No widac jaka Polska multikulturalna, jakie ma mozliwosci wykazac wolne mysli! Kto nie z nami, ten przeciwko nam i jes szpiegiem?
ponad 4 lata temu / mniej klamstwa
 
Teraz niszczą narodowo-bolszewicką "Zmianę". A kiedy się zajmą Komunistyczną Partią Polski, Ruchem Sprawiedliwości Społecznej, środowiskami anarchistycznymi i Polską Partią Socjalistyczną?
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Dziwne... Szpieg działa raczej w ukryciu, nie manifestuje się ze swoimi poglądami, prowadzi infiltrację. Tymczasem p. Mateusz P. działał jawnie na rzecz poprawy relacji z Rosją, nie ukrywał się. No, chyba że chodzi o Chiny...
ponad 4 lata temu / Prokapitalizm.pl
 
A agentów Mossadu też pan Kamiński będzie zamykał? Toż sejm nam się rozleci:)
ponad 4 lata temu / Anna
 
Nareszcie ABW oraz inne służby specjalne zaczynają zwracać uwagę na bezpieczeństwo Państwa nowa jakość nie to co było za rządów PO-PSL.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Mam nadzieję, że obecni w Polsce agenci innych państw jak USA, Niemcy, Wlk.Brytania, Francja i Izrael zostaną potraktowani przez Kamińskiego z równą surowością. Mam też nadzieję, że nie jest to związane z wypowiedzią pewnego Syryjczyka powiązanego z tą partią, która miała miejsce w sejmie i dotyczyła 40 tys. agentów Mosadu oficjalnie zatrudnionych w Polsce. Nie dla wszelkich obcych służb.
ponad 4 lata temu / Gula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.