DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Sąd potwierdził prawo do mówienia prawdy o aborcji. Obrońca życia uniewinniony

Sąd potwierdził prawo do mówienia prawdy o aborcji. Obrońca życia uniewinniony
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Kolejny obrońca życia, który miał rzekomo naruszyć prawo poprzez prezentowanie fotografii dzieci uśmierconych przed narodzeniem, został uniewinniony. Sąd Rejonowy w Oławie opowiedział się za prawem do mówienia prawdy o aborcji oraz wolnością słowa, odwołując się do międzynarodowych i konstytucyjnych standardów.

 

Działacz pro life umieścił w miejscu publicznym plakat prezentujący dziecko zabite w wyniku aborcji. Swoim postępowaniem miał rzekomo dopuścić się wybryku nieobyczajnego. Celem działania mężczyzny było opowiedzenie się za prawem do życia oraz pokazanie, czym jest aborcja.

 

Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego, w szczególności zapoznaniu się z materiałem dowodowym zaprezentowanym przez obrońcę, sąd stwierdził, że zachowanie obwinionego nie wypełnia znamion czynu zabronionego. Obrońca życia został uniewinniony.

 

„Sąd w uzasadnieniu wskazał, iż czyn obrońcy życia w żaden sposób nie wypełnił znamion zarzuconego mu wykroczenia. Oprócz tego podkreślił, że prawo do wyrażenia swojego stanowiska w ważnej społecznie kwestii jaką jest aborcja, jest dopuszczalne na mocy Konstytucji RP, także z użyciem drastycznych form przekazu” – stwierdził mec. Michał Kruszwicki, obrońca obwinionego.

 

W toku postępowania działacza pro-life bronili mec. Jerzy Kwaśniewski oraz mec. Michał Kruszwicki z Programu Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris. Dzięki zaangażowaniu prawników-praktyków z całej Polski zrzeszonych w Programie, Instytut Ordo Iuris może angażować się w liczne sprawy dotyczące ochrony życia i rodziny.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

WMa

 

 

 


DATA: 2018-10-18 18:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ad1 - och, WRESZCIE prawie dobrze zrozumiałeś to co od dawna tłumaczę. Prawie, bo nie dodałeś: DUŻO WIĘKSZE (co do wartości bezwzględnej) dobro. Skoro tak kochasz napisy na grach/filmach i wierzysz w ich magiczną moc (czytaj: efektywność), nie mam nic przeciw by na takich plakatach dopisać np. "od 10-ciu lat". Co do "ja uważam co innego" - czyli na moje kontrargumenty nie masz merytorycznych kontrargumentów, ale dla zasady pozostaniesz przy swoim bezsensie. OK, przyjmuję do wiadomości, już mnie to nie dziwi. Nie pisałem że KAŻDY po filmie gdzie pełno morderstw zacznie mordować, tylko po pierwsze pisałem tak o kimś kogo JUŻ fascynuje zło, a po drugie że nie po jednym filmie, ale po bardzo wielu. Co do ostatniego zdania, specjalnie dla ciebie spłodzę równie idiotyczne analogiczne "wyjaśnienie": skoro nigdy wcześniej nie pisałeś że nie jesteś zoofilem, to znaczy że mogę cię uważać za zoofila dopóki oficjalnie nie napiszesz że zoofilem nie jesteś :)
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper 1.Rozumiem, że pokazywanie takiego plakatu to zło ale idzie za tym dobro w postaci tego, że ktoś nie zdecyduje się na aborcję. Czy dobrze zrozumiałem? 2. To dlaczego przemoc w grach i w filmach ma ograniczenia wiekowe, a ta na plakacie aborcyjnym jest dla każdego niezależnie od wieku ? Czyli przyznajesz że przemoc w grach/filmach przyzwyczaja do zła i utrwala zło? To Ty tak napisałeś. Ja uważam co innego Znasz przypadek kogoś kto po obejrzeniu takiego plakatu postanowił zamordować dziecko? Nie, ale jak piszesz, że po filmie gdzie pełno morderstw zacznie ktoś mordować, to analogicznie po obejrzeniu plakatu aborcyjnego ktoś zacznie robić aborcję. A ile procent widzów zostało mordercami po obejrzeniu filmu gdzie pełno morderstw? Czy kiedykolwiek napisałem że edukacja jest niepotrzebna, oszczerco? Nie ale tak często podkreślasz jak to należy karać za dane czyny, a teraz piszesz, że i powinna być edukacja czego wcześniej nie pisałeś.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Czyli przyznajesz że przemoc w grach/filmach przyzwyczaja do zła i utrwala zło, a tym samym nie niesie JAKIEGOKOLWIEK dobra. A przemoc pokazywana na plakacie antyaborcyjnym przynajmniej niesie dobro: ochroniła życie niektórych dzieci. I to jest to WIĘKSZE DOBRO od zła przyzwyczajania do mordowania. Znasz przypadek kogoś kto po obejrzeniu takiego plakatu postanowił zamordować dziecko? Jeśli nie, to kolejny raz udowodniłeś że żyjesz w świecie własnych urojeń. Oczywiście że z aborcją nie jest jak z papierosami, gdyż mordowanie dzieci to dużo poważniejsze przestępstwo niż podtruwanie siebie i otoczenia. Dlatego plakaty antyaborcyjne są TYM BARDZIEJ uzasadnione niż ostrzeżenia na paczkach papierosów, bo walczą z WIĘKSZYM złem. I co ma znaczyć: "NO W KOŃCU ZAJARZYŁEŚ BAZĘ"? Czy kiedykolwiek napisałem że edukacja jest niepotrzebna, oszczerco?
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Bzdury jakoby przemoc w grach/filmach oczyszczała ze zła. Ona przyzwyczaja do zła i utrwala zło. A przemoc aborcyjna na plakacie tego nie robi? Czyni oglądającego coraz bardziej nieczułym na zło. A plakaty aborcyjne nie? W końcu wirtualne zło przestaje zaspokajać pożądanie i... pojawia się czynienie zła w realu. Z tego wynika, że po obejrzeniu plakatu aborcyjnego ktoś zostanie aborterem. Plakaty antyaborcyjne NIE SĄ dedykowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Alena ulicy narzucany jest tym dzieciom odbiór tej treści. Piszesz, że do zmniejszenia aborcji prowadzi edukacja ( NO W KOŃCU ZAJARZYŁEŚ BAZĘ) i karanie. Tyle, że z aborcją nie jest jak z papierosami. Państwo nie karze użytkowników papierosów tylko ich ostrzega, a nawet sponsoruje ich leczenie.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Bzdury jakoby przemoc w grach/filmach oczyszczała ze zła. Ona przyzwyczaja do zła i utrwala zło. Czyni oglądającego coraz bardziej nieczułym na zło, a dla tych których zło już fascynuje, działa jak uzależniający narkotyk - po zażyciu "dawki" wirtualnego zła na chwilę pożądanie zła zostaje zaspokojone, by po tej chwili powrócić ze zwielokrotnioną mocą. W końcu wirtualne zło przestaje zaspokajać pożądanie i... pojawia się czynienie zła w realu. Plakaty antyaborcyjne NIE SĄ dedykowane do dzieci w wieku przedszkolnym, podobnie jak obrazki na papierosach. I niby gdzie zmieniłem zdanie? Przede wszystkim jestem za zmniejszeniem (cudownie byłoby gdyby do zera) ilości mordowanych dzieci. Do tego celu prowadzi wiele dróg, między innymi edukacja (np. właśnie te plakaty - edukują kobiety że chodzi o własne dziecko, a nie jakiś zlepek komórek "brzuchowych" na wzór raka) oraz odstraszanie (kary mające odstraszyć potencjalnego sprawcę przed popełnieniem morderstwa).
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Jakie dobro uzyskuje się z gier i filmów w których pokazana jest przemoc? Katharsis. Lepiej już obejrzeć zło na ekranie niż w rzeczywistości miałoby się wydarzyć. Sztuka pokazuje coś, aby to się potem w życiu nie zdarzyło. Sztuka też powinna tyczyć trudnych tematów. Gry i przemoc. Gdzieś trzeba stres odreagować. Lepiej na zbiorze pikseli niż na prawdziwym człowieku."podobnie warto uświadomić matkę w ciąży zamierzającą dokonać aborcji, że skutkiem będzie okrutne zamordowanie własnego dziecka." W pełni popieram. Problem w tym, że tu uświadamiane są dzieci w wieku przedszkolnym co na aborcje nie chodzą. "Szkoda, że państwo nie działa w innych sprawach, tak jak z papierosami" - gratuluję kolejnego samobója, bo szkoda że tak nie działa w sprawie aborcji." Myślałem, że jesteś za karaniem aborcji, a nie za informowaniem o jej złych skutkach. Ale jak zmieniłeś zdanie, to bardzo ciekawe.
ponad 1 rok temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.