DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Sąd Opiekuńczy za aborcją dziecka chorej psychicznie kobiety. Sąd Apelacyjny przeciwny

Sąd Opiekuńczy za aborcją dziecka chorej psychicznie kobiety. Sąd Apelacyjny przeciwny
Źródło: pacjent.ordoiuris.pl

Brytyjski Sąd Opiekuńczy na wniosek pracownika socjalnego orzekł, że chora psychicznie kobieta z Londynu musi dokonać aborcji. Decyzja zapadła pod koniec zeszłego tygodnia, gdy kobieta znajdowała się już w 22 tygodniu ciąży. Decyzję podważył Sąd Apelacyjny na wniosek matki ciężarnej.

 

Sędzia Nathalie Lieven z Sądu Opiekuńczego (Court of Protection) upoważniła lekarzy do uśmiercenia dziecka, pomimo zastrzeżeń i sprzeciwu matki chorej psychicznie kobiety w ciąży. Matka, położna pochodząca z Nigerii, upierała się, że sama jest w stanie opiekować się dzieckiem, mimo niepełnosprawności umysłowej jej córki.

 

Sędzia Lieven, uzasadniając decyzję zaznaczyła, że „jest w pełni świadoma faktu, iż nakazanie przez państwo dokonania aborcji, gdy wydaje się, że kobieta nie chce tego, jest ogromną ingerencją”. Jednak dodała natychmiast, że „musi działać w [jej] najlepszym interesie, a nie reagować na poglądy społeczeństwa w sprawie aborcji”.

 

Sąd Opiekuńczy w Wielkiej Brytanii został utworzony na podstawie ustawy z 2005 roku dot. zdolności psychicznych do podejmowania decyzji odnośnie do spraw osobistych przez osoby uznane przez sąd za niezdolne do samodzielnego decydowania o sobie. Chociaż kobieta nie została zidentyfikowana, przedstawiciel sądu potwierdził, że miała dwadzieścia kilka lat i znajduje się obecnie pod opieką National Health Service. Krajowa służba zdrowia zwróciła się do sądu z prośbą o interwencję w celu udzielenia zgody na przeprowadzenie aborcji. Z wnioskiem o zezwolenie na aborcję wystąpił wyznaczony pracownik socjalny.

 

Komentując ograniczoną zdolność umysłową kobiety, sędzia wyjaśniła, że chociaż nie chciała ona orzekać o konieczności przerwani ciąży, miała poczucie, iż kobieta tak naprawdę nie rozumie, co znaczy mieć dziecko.

 

Lieven zasugerowała następnie, iż domniemana trauma spowodowana urodzeniem dziecka, a następnie przekazaniem go pod opiekę innej osobie, spowodowałaby większe szkody psychiczne niż przymusowa aborcja, ponieważ, jak oświadczyła, „na tym etapie nie byłoby prawdziwym dzieckiem”. Sędzia odrzuciła ponadto deklarację matki kobiety, która chciała się opiekować niemowlęciem, jednocześnie troszcząc się o dorosłą córkę.

 

Aborcja w Wielkiej Brytanii jest legalna do 24 tygodnia ciąży. Po tym okresie również można uśmiercić dziecko na podstawie dowodów sugerujących, iż urodzi się ono niepełnosprawne.

 

Późno wieczorem w poniedziałek Sąd Apelacyjny uchylił decyzję Lieven po apelacji matki kobiety w ciąży. Sędzina Eleanor King i sędziowie: Richard McCombe oraz Peter Jackson z Sądu Apelacyjnego zauważyli, że sprawa była wyjątkowa i że w przyszłości podadzą więcej informacji na temat ich decyzji.

 

Sąd przychylił się do wniosku matki kobiety, mimo nacisku trzech specjalistów: położnika i dwóch psychiatrów, którzy przekonywali, iż aborcja jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na ryzyko dla zdrowia psychicznego kobiety, jeśli ciąża będzie kontynuowana. Sugerowali, że zachowanie córki kobiety może stanowić zagrożenie dla dziecka.

 

Źródło: metro.co.uk, washingtonexaminer.com

AS


DATA: 2019-06-25 15:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taki precedens możemy wykorzystać. Szaleństwo każdego komunisty da się z łatwością udowodnić, w ramach walki z CO2, w trosce o środowisko, przyrodę ojczystą oraz zdrowie psychiczne obywateli przeprowadzić "aborcję późną" albo eutanazję całej komuszej progenitury.
4 miesiące temu / agricola
 
Oni są największym zagrożeniem dla tego dziecka
4 miesiące temu / X
 
"Sugerowali, że zachowanie córki kobiety może stanowić zagrożenie dla dziecka." Czy to dlatego jako panaceum dla poprawy sytuacji dziecka doradzają aborcję?
4 miesiące temu / gość
 
Modliłam się za tę sprawę i mam nadzieję, że decyzja o niewykonaniu aborcji będzie już ostateczna. Niech Bóg wspiera dzielną babcię, która walczy o wnuka, oraz jej córkę
4 miesiące temu / BP
 
Jakiego nam jeszcze potrzeba dowodu, że ta sędzia jest neonazistką?
4 miesiące temu / Jerzy
 
Nieprawda ze dziecko moze byc chore jak matka. A po co my jestesmy ? jestesmy po to aby pomoc tym ludziom. Dziecko moze posiasc geny ojca I jego rodziny lub prodkow matki. Dziecko moze byc zupelnie zdrowe. Jezeli Pan Bog dal tej osobie to dziecko to mial w tym jakis cel. Nam Pan Bog przykazal zeby nie zabijac!
4 miesiące temu / katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.