DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Sąd nie wydał zgody na organizację Marszu Zwycięstwa. Interweniuje Ordo Iuris

Sąd nie wydał zgody na organizację Marszu Zwycięstwa. Interweniuje Ordo Iuris
Warszawa, 15 sierpnia 2017. III Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej. FOT.Wojciech Krynski/Forum

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie od decyzji prezydenta miasta o zakazie zorganizowania „Marszu Zwycięstwa”. Ma on przejść ulicami Warszawy w setną rocznicę Cudu nad Wisłą.

 

Jak poinformował Instytut Ordo Iuris, którego członek jest pełnomocnikiem organizatora marszu, sąd powołał się na zagrożenie sanitarne wskazane w opinii Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego, na podstawie której działał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski poinformował, że sprawa trafi do Sądu Apelacyjnego.

 

„Marsz Zwycięstwa” ma przejść w sobotę od pomnika Mikołaja Kopernika zlokalizowanego przy ulicy Nowy Świat na Plac Krasińskich. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał przemarszu, bo sanepid negatywnie zaopiniował zgromadzenie. Ich zdaniem, liczba uczestników, którzy mogliby wziąć udział w zgromadzeniach, powodowałaby ryzyko zakażenia jego uczestników oraz osób postronnych. Zakazana została także kontrmanifestacja.

 

Poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki powiedział, że niezależnie od decyzji władz Warszawy „Marsz Zwycięstwa” i tak przejdzie ulicami stolicy.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2020-08-13 15:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wierzący: Nie ma różnicy między Dudą a Trzaskowskim. Duda, zgodnie z układem okrągłostołowym, tak jak to zawsze było od 30 lat, reprezentuje masonerię francuską z siedzibą w Moskwie, tak samo jak Kwaśniewski i Trzaskowski. Podczas swojego zaprzysiężenia wylewnie, wręcz bratersko dziękował Kwaśniewskiemu za obecność, w poprzedniej kadencji bronił WSI, miał konflikt z naczelnikiem. Posłuchaj sobie dr Krajskiego.
1 miesiąc temu / buka
 
HMMM Skąd taka determinacja skoro połowa elektoratu Marszów Polskich wsparła Trzaskowskiego więc czemu teraz coś się nie podoba Można to zrozumieć tylko wtedy kiedy założy się że wszystko to polityka, więc także MArsze to tylko polityka. Zwyciężają układy. Układ miła zwyciężyć Dudę, nie udało się. Układ zwyciężył Marsze więc udało się. Wszystko zależy od układów nie od Prawdy Se la vi
1 miesiąc temu / Wierzący
 
Spędy przedwyborcze były w porządku, a tak ważne wydarzenie już nie.
1 miesiąc temu / ?zk
 
Czego się spodziewać po lewacy sędziach? Komuniści, a teraz ich potomkowie i następcy, nigdy nie byli, nie są i nie będą POLSKIMI PATRIOTAMI.
1 miesiąc temu / Jacek
 
Trzeba było napisać ze to będzie marsz rownosci to by dali zgode.
1 miesiąc temu / A.G.
 
Udowodniono, że PiS finansowało ruch sodomski przez Ministerstwo Sprawiedliwości. PiS robi drobnymi kroczkami dokładnie to, co błyskawicznie chce zrobić PO. Jesteście rycerzami Krzysztofa ? Na to wychodzi.
1 miesiąc temu / stoik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.