DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Sąd nie obronił TV TRWAM

Sąd nie obronił TV TRWAM
fot. Grazyna Myslinska/FORUM

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Fundacji Lux Veritatis, właściciela Telewizji Trwam. Fundacja domagała się unieważnienia uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przydzielenia koncesji dla stacji telewizyjnych na naziemne nadawanie cyfrowe na pierwszym multipleksie.


Przed sądem zebrało się kilkadziesiąt sympatyków i obrońców  Telewizji Trwam. Trzymają biało-czerwone flagi, rozdają ulotki, mają także symbole religijne i transparenty, m.in.: „Żądamy przydziału Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym”; „Polska nie jest kolonią” oraz po polsku i angielsku: „Radio Maryja i Telewizja Trwam: mądrością, sercem i płucami dla Polski, Europy i świata”.

Skarga fundacji dotyczyła decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ze stycznia tego roku. Rada odrzuciła wówczas odwołanie Lux Veritatis od decyzji KRRiT z kwietnia 2011 r., rozstrzygającej konkurs na zagospodarowanie miejsc na pierwszym multipleksie (MUX-1). Wśród zwycięzców konkursu nie było fundacji Lux Veritatis, która ubiegała się o miejsce dla TV Trwam.


Reprezentujący Lux Veritatis mecenas Benedykt Fiutowski podkreślał, że spośród podmiotów ubiegających się o miejsce na multipleksie tylko fundacja nie działa dla zysku, a w celu realizacji misji ewangelizacyjnej. A w związku z tym nie można jej czynić zarzutu z tego, że wykazuje straty na działalności operacyjnej, a utrzymuje się z datków (w ub.r. było to 17 mln zł) - relacjonuje rp.pl. Mimo tego sąd zdecydował się oddalić skargę i przyklasnąć decyzji władz. 

 

 

Źródło: rp.pl

kra

 


DATA: 2012-05-25 18:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy działania KRRiT... nie są DYSKRYMINUJĄCE, a nawet PRZESTĘPCZE? Oceń sam:
ponad 7 lat temu / Kmicic
 
W regulaminie czytam "zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);" Co moderator ma do powiedzenia na temat wypowiedzi Pana Heretyka ?
ponad 7 lat temu / polimer
 
To jest i na to jaskrawy dowód,że prawo jest także opanowane przez bezprawie, cieknące z czerwonego politycznego gara... Pozdrawiam
ponad 7 lat temu / J.Orawicz
 
Główny Mason polski Pan Komorowski za przyczyną swoich ludzi, teraz w NSA po raz kolejny górą. Pierwszy raz zwyciężył, gdy nakazał usunięcie Krzyża z pod Pałacu Prezydenckiego, Głównej siedziby Masonerii w Polsce.
ponad 7 lat temu / Heretyk
 
Dworaka i Sędziego SA w Warszawie mianował Komoruch - czy ktoś się łudził co do wyniku \'niezależnego\' orzeczenia \'niezawisłego\' sądu?
ponad 7 lat temu / Paweł
 
no i czy cos już wiadomo jak tam poszło w Sądzie?
ponad 7 lat temu / Violka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.