DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Sąd Najwyższy zablokował antyaborcyjne prawo w Luizjanie

Sąd Najwyższy zablokował antyaborcyjne prawo w Luizjanie
Fot. lumix2004/sxc

Amerykański Sąd Najwyższy zablokował wejście w życie w stanie Luizjana ustawy antyaborcyjnej. Decyzja została podjęta wąską większością głosów: 5 „za” przy 4 „przeciw”.

 

Głosowanie było testem dla Sądu Najwyższego po nowych nominacjach prezydenta Donalda Trumpa. Tym razem przewodniczący instytucji, sędzia John Roberts stanął po stronie liberalnych prawników i cywilizacji śmierci.

  

Ustawa przyjęta przez prawodawców Luizjany wymagała od lekarzy pracujących w klinikach aborcyjnych w Luizjanie, aby mieli staż w szpitalu oddalonym o mniej niż 50 kilometrów od punktów aborcyjnych.

 

Według zwolenników zabijania dzieci poczętych, ten wymóg był „zbyt restrykcyjny” i w obecnej sytuacji w całym stanie tylko jeden medyk mógłby w majestacie prawa dokonywać aborcji.

 

Prawnicy stanowi argumentowali, że wprowadzenie takiego wymogu było konieczne, ze względu na ryzyko powikłań występujących po aborcji i w związku z tym, by zapewnić pacjentkom szybkie przeniesienie do najbliższego szpitala. To przekonało sąd apelacyjny, który po latach przesłuchań pozwolił, aby prawo weszło w życie w tym tygodniu.

 

Jednak ci, którzy kwestionowali ustawę, złożyli pilną skargę do Sądu Najwyższego, prosząc o zablokowanie prawa na czas ubiegania się o apelację.

 

Twierdzili, że nawet gdyby mieli później wygrać apelację, to skutki wejścia w życie ustawy byłyby nieodwracalne i zamknięte kliniki nie byłyby w stanie ponownie się otworzyć. Przywołali jako argument ustawę z Teksasu, którą Sąd Najwyższy w 2016 r. uznał za niekonstytucyjną.

 

Za wejściem nowego prawa w życie byli m.in. konserwatywni sędziowie: Neil Gorsuch i Brett Kavanaugh - obaj wybrani przez prezydenta Donalda Trumpa. Ostatecznie jednak o wyniku zaważyła wolta przewodniczącego składu sędziowskiego, Johna Robertsa, który zagłosował inaczej niż w przypadku ustawy w Teksasie.

 

Źródło: dailymail.co.uk

AS


DATA: 2019-02-08 13:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli jesteś satanistką? Bo sataniści twierdzą że prawem człowieka jest to co sprzeczne z Prawem Bożym.
5 miesięcy temu / do Do krisbac
 
Bo co? Bo mordercy straciliby "pracę" ? Zawód "morderca" ma mieć "prawa" ?
5 miesięcy temu / prawda w oczy kole
 
Zło jest bezkompromisowe i atakuje z każdej możliwej strony.
5 miesięcy temu / taki 1
 
Rozwody i antykoncepcja to prawo każdego człowieka i kościołowi nic do tego. Jeśli kościół chce żeby było ich mniej to niech przekona do tego ludzi. Niech rząd spróbuję wprowadzić takie zakazy, założę się że tego samego dnia zostanie wywieziony na taczkach.
5 miesięcy temu / Do krisbac
 
Taka jest prawda o prezydenturze Trumpa, jak i o współczesnych pozornych triumfach "prawicy". Ani Kaczyński ani Trump nie są zagrożeniem dla zasadniczych założeń masońskiej rewolucji- ci wybrańcy ludu nie zatrzymają aborcji, rozwodów, antykoncepcji i innych bezeceństw, a będą jedynie mącić w głowie katolikom, łudząc nas, że swoimi głosami możemy przyczynić się do przywrócenia należytego miejsca Kościoła w życiu publicznym. Warto też pamiętać o tym, że córka Trumpa Ivanka Trump porzuciła chrześcijańską wiarę i wraz ze swoim mężem Jaredem jest gorliwą wyznawczynią judaizmu i to w jego najgorszej kabalistycznej formie. Nie słyszałem, żeby Trump wyraził jakiekolwiek ubolewnie z tego powodu, a do tego tenże Jared jest jednym z jego bliskich współpracowników.
5 miesięcy temu / krisbac
 
Sędziowie Ci kierując się złą wolą wydali na siebie wyrok potępienia wiecznego. Stali się współczesnymi Herodami, którzy dla zaszczytów i władzy skazali na śmierć niewinnych.
5 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.