DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Sąd Najwyższy USA rozpoczął debatę o homomałżeństwach

Sąd Najwyższy USA rozpoczął debatę o homomałżeństwach
fot. supremecourt.gov

We wtorek Sąd Najwyższy USA rozpoczął historyczną debatę nad problemem tzw. małżeństw homoseksualnych, które są obecnie zakazane w 80 proc. stanach. Decyzja Sądu zostanie ogłoszona w czerwcu.

 

Zdaniem ekspertów, najwyższy wymiar sprawiedliwości wykaże postawę „umiarkowaną”, wybierając opcje pośrednią, niż zdecydowane opowiedzenie się za legalizacją małżeństw jednopłciowych w całym kraju.

 

Dziewięciu sędziów rozpocznie posiedzenie od przestudiowania zakazu ślubów dla osób tej samej płci w Kaliforni. W środę przestudiują oni prawo federalne, które uniemożliwia homoseksualistom, legalnie poślubionym w dziewięciu stanach, być traktowanymi na całym terytorium kraju jako osoby w legalnym związku.

 

W opinii specjalistów, problem kalifornijski otwiera największe perspektywy dla homoseksualistów, bo decyzja sędziów może umożliwić legalizację homomałżeństw na poziomie krajowym. Obecnie w Kalifornii geje i lesbijki mogą się ze sobą wiązać aktem cywilnym, który daje im te same prawa co małżeństwom. Jednak homomałżeństwa są zabronione przez poprawkę do konstytucji kalifornijskiej (tzw. propozycja 8), przyjętą w drodze referendum, która stwierdza, że małżeństwo jest zarezerwowane dla związku „jednego mężczyzny i jednej kobiety”.

 

Gejów i lesbijki popiera w ich dążeniach administracja Obamy, która wskazując na „dyskryminację z powodu orientacji seksualnej” domaga się, by homomałżeństwa były legalne w całym kraju. Prezydent napisał w poniedziałek na Tweeterze: „każdy Amerykanin powinien mieć możliwość poślubienia osoby, którą kocha”.

 

Obrońcy tradycyjnej rodziny uważają, że tak ważna decyzja, jaką jest legalizacja homomałżeństw, powinna być podjęta przez Kongres. – Decyzje przegłosowane procedurą parlamentarną mają większe szanse być rozpoznawane, jako słuszne – stwierdził Charles Cooper.

 

W czasie dwudniowego posiedzenia Sądu, planowane są manifestacje zarówno przeciwników jak i zwolenników homomałżeństw.


 

Franciszek L.Ćwik


DATA: 2014-11-07 14:52
AUTOR: FRANCISZEK L. ĆWIK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.