DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Sąd Najwyższy USA: Ograniczenia finansowania zagranicznych aborcjonistów są legalne

Sąd Najwyższy USA: Ograniczenia finansowania zagranicznych aborcjonistów są legalne
Zdjęcie ilustracyjne.fot.Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska/Forum

Amerykański Sąd Najwyższy potwierdził, że ograniczenia w finansowaniu zagranicznych proaborcyjnych organizacji pozarządowych są zgodne z Konstytucją. Potwierdził tym samym legalność przepisów budzących niechęć środowisk lewicowych już od czasów Ronalda Reagana.

 

„To kwestia ustanowiona od dawna w amerykańskim prawie konstytucyjnym, że zagraniczni obywatele poza terytorium USA nie dysponują prawami zapewnianymi przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych” – czytamy w uzasadnieniu tak zwanej opinii większości Sądu Najwyższego. Poparło ją 5 z 9 sędziów najwyższego amerykańskiego organu prawodawczego.

 

Zgodnie z pierwszą poprawką do Konstytucji USA „Żadna ustawa Kongresu nie może wprowadzić religii ani zabronić swobodnego praktykowania jej, ograniczać wolności słowa lub prasy ani prawa ludu do spokojnych zgromadzeń, lub do składania naczelnym władzom petycji o naprawienie krzywd”.

 

Jednak przepisy zwane jako „Mexico City Policy” zakazują udzielania wsparcia finansowego z rządowych środków dla zagranicznych organizacji pozarządowych, jeśli wykonują one lub aktywnie promują aborcję jako metodę planowania rodziny. Zdaniem środowisk lewicowych oznaczało to pogwałcenie wolności słowa. Jednak Sąd Najwyższy uznał, że regulacje te pozostają zgodne z amerykańską Konstytucją.

 

Przepisy te ustanowiono za czasów administracji Ronalda Reagana w 1984 roku. Znoszono je i ponownie ustanawiano pod wpływem zmian politycznych. Ostatnio regulacje te podpisał na nowo Donald Trump w 2017 roku, rozszerzając jeszcze ich zasięg.

 

Źródła: kff.org / libr.sejm.gov.pl / lifesitenews.com / c-fam.org

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-07-06 15:36
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.