DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę kardynała Pella

Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę kardynała Pella
Fot. ZUMA Press / Forum

Stolica Apostolska potwierdza swe zaufanie do australijskiego wymiaru sprawiedliwości, uznając decyzję Są Najwyższego Australii, który przyjął prośbę kard. George'a Pella; jest świadoma tego, że kardynał zawsze utrzymywał, że jest niewinny. Ogłoszone 13 listopada oświadczenie watykańskiego Biura Prasowego zapewnia jednocześnie ponownie o „bliskości z tymi, którzy ucierpieli wskutek seksualnego wykorzystywania ich przez duchowieństwo”.

 

W środę 13 listopada australijski Sąd Najwyższy, będący ostatnim szczeblem systemu sądowniczego w tym kraju, zapowiedział spotkanie z prawnikami kardynała Pella w celu rozpatrzenia odwołania, przedstawionego przez purpurata, od skazania go na 6 lat więzienia. Karę tę wymierzył mu w grudniu zeszłego roku sąd w Melbourne za przestępstwa seksualne, jakich duchowny miał się rzekomo dopuścić wobec dwóch nieletnich. Sprawa, którą zajmie się obecnie Sąd Najwyższy, ma na celu dalsze pogłębienie tego tematu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wyrok pierwszej instancji, wydany w lutym br., potwierdził w sierpniu Sąd Najwyższy stanu Victoria stosunkiem głosów 2:1. Kardynał, który stale utrzymuje, że jest niewinny i odrzuca wszelkie oskarżenia, postanowił we wrześniu zwrócić się w tej sprawie do Sądu Najwyższego Australii, a więc do ostatniej instancji tamtejszego wymiaru sprawiedliwości. Wokół winy hierarchy narosły ogromne wątpliwości.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

Więcej o sprawie kardynała Pella


DATA: 2019-11-14 07:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kangurze sądy w Australi przypominają sądy stalinowskie...
10 miesięcy temu / Jan
 
@ qzyck To czyba pan nie wie o czym pisze.Kardynała Pella o molestowanie oskarżyło 50 osób, 1 maja 2018 roku sąd uznał, że połowa wysuwanych wobec niego zarzutów molestowania seksualnego jest wystarczająco udowodniona i może doprowadzić do jego ukarania, co oznaczało rozpoczęcie procesu karnego w sprawie Zarzuty wobec kardynała podzielono na dwa okresy ? wydarzenia z roku 1996 oraz lata 60. i 70. ? które postanowiono rozpatrzyć podczas dwóch różnych procesów sądowych. Pierwszy dotyczący wydarzeń z 1996 rozpoczął się 7 listopada. 11 grudnia 2018 kardynał Pell został przez sąd w Melbourne uznany winnym przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Drugi niezależny proces, dotyczący wydarzeń z lat 60. i 70., rozpoczął się 11 marca 2019. 13 marca 2019 Pell został uznany przez sąd stanu Wiktoria za winnego przestępstw seksualnych popełnionych w 1996 wobec dwóch 13-letnich chłopców z chóru w katedrze świętego Patryka w Melbourne i skazany na 6 lat więzienia.
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
to że ludzkie sądy bywają niesprawiedliwe-wiemy już z Biblii;we współczesnym sądownictwie,także i w Polsce,niestety, nie przestrzega się prawa i za to łamanie prawa przez tzw.wymiar sprawiedliwości nikt kary nie ponosi;w procesach karnych taką naczelną zasadą jest in dubio pro reo /wątpliwości na rzecz oskarżonego/ oraz konieczność udowodnienia winy oskarżonemu; ten bandytyzm sądowy jest kontynuacją stalinowskiego modelu:jeśli zostałeś oskarżony,musisz zostać skazany,nawet wbrew dowodom.Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele.Jedną z nich jest kiepski poziom kształcenia prawników,których na studiach nie uczy się logiki/np.przez cały okres kształcenia winna być obecna matematyka,by ludzie nauczyli się myśleć, a nie klepać regułki/. Prokuratorami i sędziami są nierzadko miernoty intelektualne,nie nadającej się do tej pracy.
10 miesięcy temu / marek
 
Do Zbigniewa: Pan chyba nie wie o czym pisze. Kardynał Pell został skazany na podstawie bardzo wątpliwych przeslanek: wg oskarżającego Go chłopaka miał dopuścić się zarzucanych czynów, kiedy wg innego świadka znajdował się wówczas zupełnie gdzie indziej. Oczywiście, w imię "sprawiedliwości", świadka potwierdzającego niewinność Kardynała nie dopuszczono do zeznań - Ks. Kardynał Pell został skazany na podstawie zeznań oskarżających Go i uniemożliwiono Mu jakąkolwiek obronę.
10 miesięcy temu / qzyck
 
Maryjo broń dzieci przed Pellem i jemu podobnymi.
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
Maryjo broń kardynała przed heretykami
10 miesięcy temu / Jfk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.