DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Sąd Najwyższy kanadyjskiego Quebecu zabrał głos w sprawie eutanazji. Sukces kobiety, która „chce kontrolować swoje przeznaczenie”

Sąd Najwyższy kanadyjskiego Quebecu zabrał głos w sprawie eutanazji. Sukces kobiety, która „chce kontrolować swoje przeznaczenie”
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Fotograf: HENRYK PRZONDZIONO/Archiwum: Gość Niedzielny/FORUM

W kanadyjskim Quebecu eutanazja – nazywana niewinnie „pomocą medyczną w umieraniu” – będzie teraz dostępna dla osób, których śmierci nie da się przewidzieć w krótkim okresie. Tak postanowiła sędzia Sądu Najwyższego Quebecu.


„Wymóg racjonalnie przewidywalnej śmierci naturalnej pozbawia ludzi (....) korzystania z ich autonomii i ich wyboru zakończenia swojego życia w czasie i w pożądany sposób, który musi pozostać fundamentalną decyzją osobistą” – napisała w orzeczeniu sędzia Christine Baudouin.


Sprawę do sądu wnieśli Nicole Gladu i Jean Truchon.


Licząca 70 lat Gladu cierpi na chorobę zwyrodnieniową. Chce umrzeć przy szampanie i tostach z gęsiej wątróbki w otoczeniu przyjaciół i przy pomocy lekarza. – Nie jestem samobójczynią, nie mam choroby psychicznej, chcę kontrolować swoje przeznaczenie – powiedziała w czasie procesu cywilnego.


Media lokalne podając tę informacje mówią o „debacie społecznej”, co jest kłamstwem, bo w tej kwestii nie pozwolono zabrać głosu kanadyjskim obrońcom życia.

 


FLC

 

 


DATA: 2019-09-15 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Debata istnieje, głos obrońców życia jest więcej niż słyszalny. Dlatego trzeba ich uciszać.
9 miesięcy temu / kid
 
Na filmach przyrodniczych widać czasami scenę jak upolowane i okaleczone już przez drapieżnika zwierzę usiłuje walczyć o życie, za wszelką cenę chce uniknąć śmierci... Czyżbyśmy dożyli czasów, w których ludzie stają się głupsi od zwierząt...? Nie mówiąc już o tym że ta kobieta chce pozbawić się nie tylko życia doczesnego, ale i wiecznego z Bogiem...
9 miesięcy temu / Polka
 
Właśnie! Mimo potężnego błędu i głupoty ta pani cały czas ma szansę na zmianę!
9 miesięcy temu / M
 
Ostatni tost, ostatni łyk szampana, a potem co? Windą do piekła? Może jeszcze ta kobieta zmądrzeje? Niezbadane są wyroki Boga, który chce uratować od wiecznego potępienia jak najwięcej ludzi.
9 miesięcy temu / :(
 
Jest i samobójczynią i na dodatek z głową ma coś nie tego.Wciąga w swoje samobójstwo innych ludzi.Być może takich co są przeciw temu morderstwu,ale tzw prawo wymaga by przyłożyli rękę do samobójstwa.Jak ta pani chce umrzeć przy szampanie i gęsich wątróbkach to niech je wpierw zaprawi trutką,a potem spożyje.Będzie miała w pełni kontrolę nad swoim życiem,ale nie wciągnie w nią innych.Wszystko dziś wygodne,nawet samobójstwo chcą wykonywać cudzymi rękami.Niech się opamiętają i zaczną nawracać,bo inaczej z nimi i krajami,w których mieszkają będzie źle.Bardzo źle!
9 miesięcy temu / przejdzie?
 
Ludzie, którzy boją się naturalnej śmierci to tchórze. Najgorsze jest to, że przez takich tchórzy życie zostanie odebrane pewnym innym ludziom bez ich zgody.
9 miesięcy temu / MKs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.