DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Sąd Najwyższy Arizony w obronie wolności sumienia chrześcijańskich kaligrafów

Sąd Najwyższy Arizony w obronie wolności sumienia chrześcijańskich kaligrafów
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Dwóch kaligrafów pochodzących z Arizony wygrało sprawę przed Sądem Najwyższym tego stanu. Groziły im kary z powodu odmowy wykonania zaproszeń na ślub homoseksualny.

 

Joanna Duka i Breanna Koski posiadają firmę Brush & Nib Studio. Służą każdemu klientowi, jednak nie zgadzają się na zlecenia naruszające ich chrześcijańskie wartości. W związku z tym odmówiły wykonania zaproszeń na tzw. ślub homoseksualny, za co miasto Phoenix zagroziło im więzieniem i grzywną.

 

Sprawa trafiła przed oblicze Sądu Najwyższego stanu Arizona, którego sędziowie stosunkiem głosów 4 do 3 opowiedzieli się przeciwko decyzjom miasta Pxoenix. Uznali je za naruszenie wolności słowa gwarantowanej przez I Poprawkę do Konstytucji USA, a także przez konstytucję stanu Arizona.

 

W uzasadnieniu wyroku sędzia Andrew Gould podkreślił, że wolność słowa nie ogranicza się do twierdzeń wyrażanych w domowym zaciszu czy w rozmowach z podobnie myślącymi przyjaciółmi. Podkreślił, że przeciwnie, rozciąga się ono na sferę publiczną i obejmuje prawo do sprzedawania dzieł zgodnych z własnymi poglądami religijnymi.

 

Jak jednak zauważa portal LifeSiteNews, wyrok sądu ma ograniczony charakter. Dotyczy głównie konkretnego przypadku. Oznacza to, że antydyskryminacyjne prawo w stanie Pxoenix będzie nadal obowiązywać.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2019-09-18 13:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a więc w tym przypadku "my" czyli chrześcijanie.ważne,że uchwalono dobre prawo.Bóg w swoim czasie i w odpowiedni sposób nawróci każdego kto nie powie Mu nie.
10 miesięcy temu / i.m.w.
 
Na kształt prawa w Ekwadorze wpływ miały oprócz katolików również silne środowiska protestanckie. Czy inne denominacje chrześcijańskie również obejmujesz zaimkiem "my"?
10 miesięcy temu / @ i.m.w.
 
lepsze małe zwycięstwo niż żadne.krok po kroku,a dojdziemy do pełnego zwycięstwa jak w Ekwadorze.
10 miesięcy temu / i.m.w.
 
To miasto phoenix wzielo ich do sadu???a nie ta para?? Widac kto rzadzi w tym kraju ,niedlugo bedzie wiecej gejow niz hetero
10 miesięcy temu / Rm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.