DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Sąd apelacyjny o areszcie dla Brauna: nie wolno kwestionować decyzji sądu

Sąd apelacyjny o areszcie dla Brauna: nie wolno kwestionować decyzji sądu
fot. DN

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał za zasadne ukaranie znanego reżysera Grzegorza Brauna siedmioma dniami aresztu. Utrzymał więc w mocy postanowienie sądu pierwszej instancji.

 

Wynik rozprawy ogłoszono w środę o godz. 14. Przewodniczący składu sędziowskiego, sędzia Ryszard Ponikowski, przedstawił zawiły wywód uzasadniający, którego odczytanie zajęło ok. 30 minut. Zakończył w ten sposób trwającą ponad godzinę rozprawę.

 

- Mam świadomość, że państwo mogą obserwować, oceniać te same zdarzenia odmiennie – zakończył sędzia swoje uzasadnienie, podkreślając, że Sąd Apelacyjny nie prowadzi własnego postępowania lecz podejmuje decyzje na podstawie protokołów rozpraw, które ma do dyspozycji.

 

- Jestem przekonany, że każdemu z nas zależy, by Państwo Polskie było państwem prawa. Nie wierzę, aby ktoś z państwa chciał, by sądy w Polsce były zniesławiane, znieważane – konkludował sędzia Ponikowski. – Ja nie mówię teraz o takiej sprawie jak pana Grzegorza Brauna. Ale jeśli obniżymy znacznie kompetencje sądu, jeśli będziemy je lekceważyć  to jak zachowają się prawdziwi przestępcy? Będą uważali, że oni mają rację, że oni mogą zrobić przed sądem, co chcą – dodał.

 

Grzegorz Braun po rozprawie krytycznie ocenił decyzję sędziego i idące za tym uzasadnienie. – Nie zgadzam się z twierdzeniem, że decyzji sądu nie należy kwestionować – mówił reżyser Grzegorz Braun po rozprawie.

 

- Przykry jest każdy szczegół tej, trwającej już siódmy rok sprawy, od zachowania kolejnych sądów po zachowanie funkcjonariuszy policji, którzy siłą aresztowali reżysera – mówił prawnik Jakub Skoczylas z Instytutu Piotra Skargi. – Mimo wszystko róbmy nadal to, co robimy, niczego nie ujmujmy, i do tego dodajmy najważniejsze: modlitwę: prywatną i publiczną. Także za sędziów, prokuratorów, policjantów – to jest nasza największa siła – zaznaczył.

 

 

DN

Fot. DN


DATA: 2014-08-07 11:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Strasburga i to ostro !
ponad 6 lat temu / Kmicic
 
panie Grzegorzu jest pan WIELKIM PATRYJOTA- POLAKIEM,,,,,MILOSC DO POLSKI MA PAN WYRYTA W SERCU..... CI CO PANU WYDALI WYROK=== NIE SA POLAKAMI I NIE JEST IM PO DRODZE DOBRO POSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ponad 6 lat temu / POLKA
 
Tego można było się spodziewać. Kpina w żywe oczy - niewinny człowiek podlega brutalnym szykanom od ponad sześciu lat, a kolejni sędziowie akceptują sytuację, w której policjanci i prokuratorzy popełniają przestępstwa, gnębiąc niewinnego.
ponad 6 lat temu / Sauelios
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.