DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


NIEZNAJOMOŚĆ Pisma Świętego - tam jest użyte słowo ZBOCZENIE na określenie stosunków homoseksualnych: "kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za ZBOCZENIE" Rz 1,26-27
13 dni temu / Rz 1,26-27
 
Zboczenie to zboczenie
14 dni temu / Jo
 
Według słownika PWN zboczeniec to ,,człowiek którego zachowania seksualne odbiegają od normy,,. Dla Pani Kaji Godek jak i dla dużej części społeczeństwa Polskiego w tym dla mnie i większości moich znajomych, tą normą w danym wypadku to związek kobiety i mężczyzny i nie ma w tym nic nieracjonalnego. Jest to również norma dla każdego katolika, a przynajmniej powinna być po zaznajomieniu sie z Pismem Świętym - co niewątpliwie każdy uczciwie wierzący czyni. Ten kto twierdzi inaczej nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką, do tego nie zna jej fundamentalnych Praw. W obecnych czasach osoby homoseksualne funkcjonują w swobodny sposób, nikt im nie zagląda do łóżek, nie są w żaden sposób szykanowani, kontrolowani etc.jak to mialo miejsce np. w czasach PRL, przypominając chociażby sławną akcję,,hiacynt,,. Nie zrozumiałe dla wielu jest więc aktualne, agresywne zachowanie tych środowisk, a przynajmniej ludzi ktorzy się z nimi utożsamiają.
14 dni temu / Jan
 
@... Pisze Pan oczywiste nieprawdy. Ściga się wyłącznie za obrazę uczuć religijnych i to w dodatku z oskarżeniem muszą wystąpić co najmniej dwie osoby, których uczucia zostały urażone. Zboczeńców też nie wolno obrażać, nie można ich również dyskryminować tak samo jak murzynów i kobiety. Chyba, że chodzi o dyskryminację pozytywną, to wtedy białych mężczyzn można. I każdy ma prawo do wyrażania opinii, nawet niezbyt eleganckich. To nie jest to samo co obraza kogoś bezpośrednio. Dlatego za stwierdzenie, że "kobiety są głupsze" żaden polski sąd nikogo nie skaże. Choć niestety zdarzyło się kilka wyroków, w którym sądy wyinterpretowały sobie przepis inaczej jawnie łamiąc konstytucyjną ochronę wolności słowa.
14 dni temu / Robert
 
Brawo sąd
14 dni temu / Moher
 
Ale wysyp niby katolikow,a bez serca. Osoby homoseksualne tego sobie nie wybieraly,ze beda mialy taka orientacje,a nie inna. Trzeba je otoczyc troska i zyczliwoscia,szczegolnie,ze musza podjac trud zycia w czystosci i bez rodzony,meza,zony,dzieci. A to duze cierpienie. To Wy jestescie obrzydliwi.
14 dni temu / nick
 
Ta kobieta szkodzi ruchom pro life - kompromituje je i stawia w skrajnym świetle. Przez radykalizm takich osób za kilka lat w Polsce będzie aborcja na życzenie
14 dni temu / Aha
 
Prawda jest taka, że wszelkiego rodzaju odstępstwa od naturalnych norm i prawa naturalnego są zboczeniami.
14 dni temu / odszkodowania
 
To nie wina sądu, tylko niesprawiedliwego prawa. Wystarczy wyśmiać jakiś symbol religijny, nie trzeba nawet obrazić osoby wierzącej bezpośrednio, a już można być sądzonym z artykułu o obrazę uczuć religijnych. Istnieje również prawo zabraniające dyskryminacji ze względu na przynależność etniczną, czy płeć. Mniejszości seksualne można obrażać jako ogół do woli i nie ma żadnego przepisu, który by to regulował. Jest to ewidentna luka w naszym systemie prawnym.
14 dni temu / ...
 
Patronem tej pani jest ZIOBRO więc może mówić co chce i nic jej za to nie grozi. Żyjemy w tak sprawiedliwym kraju ,niestety.
14 dni temu / racjonalista
 
Prawda kogos obraza ?
14 dni temu / @dpio
 
Prawda i dobro !! Mamy mówić prawde i czynić dobro, nie bać sie prawdy bo jest niewygodna czy źle odbierana. Brawo pani Kaja Godek odwaźna mądra i inteligentna piekna kobieta, brawo !
14 dni temu / az
 
[email protected] Mówienie prawdy nie obraża ludzi, człowieku. Przepraszać za mówienie prawdy nie należy, a skazywać trzeba za kłamstwo, które propogują ideolodzy homoseksualizmu.
14 dni temu / DNA
 
Nie wolno obrażać ludzi bez względu na to, jakiego są wyznania czy orientacji. Kaja Godek oczywiście powinna przeprosić.
14 dni temu / dpio
 
miecz obosieczny taki wyrok
14 dni temu / hm
 
sjp.pwn.pl zboczenie 1. ?zaspokajanie popędu płciowego w sposób odbiegający od normy? Niech sąd najpierw przeczyta definicję w słowniku co znaczy "zboczenie", a nie definiuje słowa na nowo jak mu się podoba. Zaspokojenie popędu płciowego? - TAK w sposób odbiegający od normy - TAK więc o co chodzi temu sędziemu?
14 dni temu / Paweł
 
Kiszka stolcowa jest częścią ciała służącą potrzebom fizjologicznym i jako taka nie służy do zaspokajania popędu sexualnego. Nie posiada funkcji rozrodczych. W związku z tym każdy kto narusza porządek fizjologiczny ciała człowieka w celu zaspokajania swoich zachcianek i dewiacji jest bezwzględnie ZBOCZEŃCEM I GRZESZY GRZECHEM ŚMIERTELNYM.
14 dni temu / Zaskóra
 
Homoseksualizm odbiega od normy czyli jest zboczeniem, a ponadto jest obrzydliwy
14 dni temu / PrPr
 
Ani żaden zboczeniec ani sąd nie mają prawa do narzucania komuś określonych poglądów. Moje poglądy są wolne od despotycznych zapędów. To osoby oskarzające Kaję powinny zostać osądzone.
14 dni temu / DNA
 
brawo Pani Kaju, grzech trzeba nazywać po imieniu, może grzesznik dzięki temu się nawróci, może przestanie grzeszyć. Za grzech sodomii Pan Bóg spalił dwa miasta. Może swoimi słowami uratowała Pani czyjąś duszę. Nie ma gejów, nie ma pedałów, nie ma kochających inaczej to wszystko są SODOMICI czyli grzesznicy uprawiający grzech ciężki sodomii. Uświadamiać, leczyć - bo to choroba psychiczna - nawracać, ale grzech PIĘTNOWAĆ. Przypominać o potrzebie nawrócenia i wiary w Ewangelię.
14 dni temu / Kpt. Żbik
 
Chylę czoła przed Panią Kają Godek. Jest przykładem dla mnie jaką postawę winien mieć katolik. Walka dla katolika to codzienność. Oduczono nas tego zarówno w szkole, kościele jak i w domu co nas prowadzi do...nowego lepszego świata, który wyłania się na naszych oczach - świata terroru, prześladowania, ciemiężenia i zabijania na różne sposoby. Czas to zmieniać, aby pracować wewnętrznie nad sobą, aby duch Chrystusowy mieszkał w nas coraz mocniej. Tylko Kościół Walczący i wojna sprawiedliwa mają głęboki sens, a nie kościół pielgrzymujący i obojętność. Ludzie tak łatwo godzą się na zabijanie poprzez aborcję, eutanazję, prześladowanie... Dla wielu to, że w tzw. szczepionkach są ciała dzieci zabijanych w czasie aborcji zupełnie nic nie znaczy. Pani Kaju serdecznie dziękuję za Pani heroiczność. Z modlitwą. Niech Maryja, Matka Zbawiciela ma Panią w opiece.
15 dni temu / Judyta
 
Jakie niby dopuszczalne ramy wypowiedzi przekracza nazwanie zboczenca zboczencem?
15 dni temu / Ciekawy
 
Brawo!! Cieszę się z decyzji sadu. A homoseksualizm to jest zboczenie !
15 dni temu / MK
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.