DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Sąd: Kaja Godek nie musi przepraszać za wypowiedź o homoseksualistach

Sąd: Kaja Godek nie musi przepraszać za wypowiedź o homoseksualistach
Fot. Jerzy Dudek / Forum

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Kaja Godek nie musi przepraszać za wypowiedź, w której określiła osoby homoseksualne „zboczeńcami”.

 

Pozew przeciwko kobiecie złożyło 16 działaczy środowisk LGBT. Sprawa dotyczyła wypowiedzi na antenie Polsat News, w której Kaja Godek odniosła się do wyborów w Irlandii. Jej zdaniem to państwo „nie może być określane jako kraj katolicki, jeżeli tam premierem jest zadeklarowany gej, który obnosi się ze swoją dziwną orientacją (...) swoje zboczenie, publicznie, ludziom”. Na pytanie, czy jeśli ktoś jest osobą homoseksualną, to jest „zboczeńcem”, odparła twierdząco.

 

We wtorek warszawski sąd oddalił powództwo w całości i obciążył powodów kosztami postępowania. Jego zdaniem żaden z nich nie ma legitymacji czynnej w sprawie, ponieważ wypowiedź Kai Godek nie dotyczyła ich osobiście. Sąd przyznał jednak, że nazwanie homoseksualistów zboczeńcami „wykraczała poza dopuszczalne ramy wypowiedzi”.

 

Aktywiści LGBT zapowiadają apelację od wyroku.

 

Źródło: rmf24.pl

PR


DATA: 2021-01-13 07:59
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NIEZNAJOMOŚĆ Pisma Świętego - tam jest użyte słowo ZBOCZENIE na określenie stosunków homoseksualnych: "kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za ZBOCZENIE" Rz 1,26-27
2 dni temu / Rz 1,26-27
 
Zboczenie to zboczenie
3 dni temu / Jo
 
Według słownika PWN zboczeniec to ,,człowiek którego zachowania seksualne odbiegają od normy,,. Dla Pani Kaji Godek jak i dla dużej części społeczeństwa Polskiego w tym dla mnie i większości moich znajomych, tą normą w danym wypadku to związek kobiety i mężczyzny i nie ma w tym nic nieracjonalnego. Jest to również norma dla każdego katolika, a przynajmniej powinna być po zaznajomieniu sie z Pismem Świętym - co niewątpliwie każdy uczciwie wierzący czyni. Ten kto twierdzi inaczej nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką, do tego nie zna jej fundamentalnych Praw. W obecnych czasach osoby homoseksualne funkcjonują w swobodny sposób, nikt im nie zagląda do łóżek, nie są w żaden sposób szykanowani, kontrolowani etc.jak to mialo miejsce np. w czasach PRL, przypominając chociażby sławną akcję,,hiacynt,,. Nie zrozumiałe dla wielu jest więc aktualne, agresywne zachowanie tych środowisk, a przynajmniej ludzi ktorzy się z nimi utożsamiają.
3 dni temu / Jan
 
@... Pisze Pan oczywiste nieprawdy. Ściga się wyłącznie za obrazę uczuć religijnych i to w dodatku z oskarżeniem muszą wystąpić co najmniej dwie osoby, których uczucia zostały urażone. Zboczeńców też nie wolno obrażać, nie można ich również dyskryminować tak samo jak murzynów i kobiety. Chyba, że chodzi o dyskryminację pozytywną, to wtedy białych mężczyzn można. I każdy ma prawo do wyrażania opinii, nawet niezbyt eleganckich. To nie jest to samo co obraza kogoś bezpośrednio. Dlatego za stwierdzenie, że "kobiety są głupsze" żaden polski sąd nikogo nie skaże. Choć niestety zdarzyło się kilka wyroków, w którym sądy wyinterpretowały sobie przepis inaczej jawnie łamiąc konstytucyjną ochronę wolności słowa.
3 dni temu / Robert
 
Brawo sąd
4 dni temu / Moher
 
Ale wysyp niby katolikow,a bez serca. Osoby homoseksualne tego sobie nie wybieraly,ze beda mialy taka orientacje,a nie inna. Trzeba je otoczyc troska i zyczliwoscia,szczegolnie,ze musza podjac trud zycia w czystosci i bez rodzony,meza,zony,dzieci. A to duze cierpienie. To Wy jestescie obrzydliwi.
4 dni temu / nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.