DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Sąd: Grzegorz Braun stosował przemoc wobec policjanta. Reżyser musi zapłacić grzywnę

Sąd: Grzegorz Braun stosował przemoc wobec policjanta. Reżyser musi zapłacić grzywnę
fot. Luka Lukasiak/Forum
#WYROK    #POLICJA    #PRZEMOC    #GRZEGORZ BRAUN    #KARA    #REŻYSER

3 tys. zł grzywny będzie musiał zapłacić Grzegorz Braun za stosowanie przemocy wobec policjanta – zdecydował sędzia Krzysztof Korzeniowski z Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście.

 

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2008 roku. Braun został wtedy zatrzymany przez policjantów podczas jednej z manifestacji. Jak twierdzi, po krótkiej wymianie zdań i odmowy wylegitymowanie się ze strony mundurowych, policjanci poturbowali go.

 

Reżyser zgłosił sprawę do prokuratury. Niedługo potem policjanci złożyli podobną skargę, oskarżając o znieważenie oraz pobicie funkcjonariusza na służbie właśnie Grzegorza Brauna.

 

Pierwszy, wygrany przez Brauna, proces trwał 3,5 roku. Po apelacji toczyła się kolejna sprawa, która obfitowała w dziwne wydarzenia. Nagrano na przykład sytuację, gdy sąd, wezwawszy w charakterze świadka jednego z byłych już policjantów, którego rzekomo miał pobić Braun, zadał mu jedynie kilka powierzchownych pytań. Wezwany tłumaczył się brakiem czasu. Deklarował, iż musi zdążyć na podpisanie ważnego, intratnego kontraktu.

 

W toku sprawy Braun trafił również na kilka dni do aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Był to jego protest wobec postępowania prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego. Zatrzymano go o godz. 8 we wrocławskim mieszkaniu na Krzykach.

 

Grzegorz Braun jest kandydatem w tegorocznych wyborach prezydenckich. Obecnie zarejestrowany Komitet Wyborczy zbiera podpisy pod jego kandydaturą.

 

 


Źródło: niezależna.pl

gedDATA: 2015-02-27 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A policjant może poturbować na dzień dobry za nic niewinnego człowieka?
ponad 4 lata temu / Do atopos
 
Jak najbardziej. Pan Grzegorz winny jest wyborcom w Polsce oświadczenie, że nie jest zakładnikiem ani pracownikiem obcych interesów. Wszystko co mówi to piękna gawęda i prawdziwe polskie słowa. Natomiast świat polityki wymaga oświadczenia i opowiedzenia się definitywnego które jest potrzebne do rozliczeń. Inaczej może zaistnieć "niekończące się oszustwo Magdalenki".
ponad 5 lat temu / Leo
 
Trzeba na niego glosowac, bo on jeden tylko wie jakim bagnem jest obecny wymiar sprawiedliwosci i moze rozp**** to pierwszego dnia sprawowania urzedu.
ponad 5 lat temu / Polak
 
spoko, panowie, z pierwszej wypłaty na stanowisku Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej całą sumę pan Grzegorz uiści, macie to jak w banku ;)
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
No cóż! Jako kandydat na kandydata na Prezydenta RP, ma teraz na koncie "pobicie" policjanta!! Czy o to chodziło sędziemu??
ponad 5 lat temu / reakcjonista
 
Brawo "wymiar sprawiedliwości" i państwo polskie. Rozrywka dobra i tania - zgodnie z tym wyrokiem każdy chętny może teraz podejść do policjanta na ulicy i strzelić go w ryło. Kosztuje to tylko 3 tysie. Moim zdaniem niezwykle tanio. Jak którego kibica nie stać, to paru kolegów może się zrzucić i wytypować szczęśliwca poprzez grę w "marynarza". Jak to mówił red. Żakowski "Naprawdę warto!"
ponad 5 lat temu / atopos
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.