DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Są pierwsze zmiany w systemie oświaty! Na gruntowny remont trzeba jeszcze poczekać

Są pierwsze zmiany w systemie oświaty! Na gruntowny remont trzeba jeszcze poczekać
FOT. JERZY DUDEK / Forum

Likwidacja sprawdzianu dla szóstoklasistów i możliwość odwołania się od wyniku egzaminu maturalnego – to niektóre ze zmian, jakie przyjął Sejm. Nowelizacja ustawy o oświacie trafi teraz do Senatu. Nowe przepisy będą obowiązywały już od 1 września.

 

Aktualni piątoklasiści mogą odetchnąć z ulgą. Sejm właśnie zdecydował o likwidacji sprawdzianu dla szóstoklasistów. Jeśli na takie zmiany zgodzi się Senat, to już w przyszłym roku szkolnym, sprawdzianu nie będzie.

 

Nowością będzie też możliwość odwołania się maturzystów od wyniku egzaminu dojrzałości. Nowelizacja ustawy o systemie oświaty zawiera też liczne przepisy doprecyzowujące, dotyczące kształcenia uczniów zagranicznych oraz zasad udzielania i rozliczania dotacji wypłacanych z budżetu samorządu przedszkolom i szkołom.

 

Politycy Platformy Obywatelskiej wespół z Nowoczesną chcieli odrzucenia projektu sugerując, że nowe rozwiązania uderzają w samorząd. Innego zdania była minister edukacji Anna Zalewska. W jej ocenie nowe przepisy są oczekiwane.

 

Czekają rodzice i dzieci – obcokrajowcy, dlatego, że nie mieli w jaki sposób zdobywać swojej wiedzy. Wreszcie czekają samorządy. Państwa wieloletnia niefrasobliwość powodowała, że co najmniej 100 mln zł rocznie (bo tyle ten projekt będzie dawał samorządom) wyciekało z budżetów samorządów. Czeka budżet państwa, bo 25 mln to koszt opodatkowania wynagrodzenia dyrektorów niepublicznych placówek. Nie zauważyliście tego państwo przez bardzo wiele lat –  mówiła minister Zalewska.

 

Nowelizacja ustawy trafi teraz do Senatu. Jeśli ten podzieli stanowisko Sejmu, to większość nowych regulacji będzie obowiązywać już od 1 września 2016 r.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

DATA: 2016-06-23 15:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boję się nowej reformy w oświacie, dlaczego wciąż eksperymentują? Każda kolejna zmiana to gorzej dla uczniów i nauczycieli. To, co teraz ujawnili, to cukierek, a co przygotowali na poniedziałek?
ponad 4 lata temu / Maria
 
Ładnie, ale powinni zlikwidować gimnazjum.
ponad 4 lata temu / antygimnazjalista
 
Kolejna dzielna socjalistka, ktora tworzy problem, z którym walczy! Kiedy pozbedziemy sie tej czerwonej sfory? Ekskomunika jest na tych co glosuja na czerwonych, PiS, tez jest czerwony, zaden katolik nie moze ani ich popierac ani glosowac. Co za roznica , ktory czerwony rzadzi skoro nadal czerwony? Czy to PO czy PiS jedna sfora!
ponad 4 lata temu / Trad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.