DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Są pieniądze na utrzymanie chrześcijan z Syrii. Akcję ratunkową hamuje… polska biurokracja

Są pieniądze na utrzymanie chrześcijan z Syrii. Akcję ratunkową hamuje… polska biurokracja
fot. Thomas Peter / Reuters / Forum

Fundacja Estera poinformowała, że posiada środki na utrzymanie 1500 uchodźców z Syrii. Pieniądze pochodzą od prywatnych darczyńców – nie przydadzą się jednak na nic, jeżeli państwo polskie nie zechce z nich skorzystać, wydając odpowiednie pozwolenia. MSW zapowiedziało, że od roku 2016 Polska być może zacznie przyjmować imigrantów. Chrześcijanie giną każdego dnia, a do podjęcia działań przez polski rząd pozostało… co najmniej pół roku.

 

- Z każdym dniem ich szanse na przeżycie są coraz mniejsze. Konieczna jest szybka interwencja – powiedziała Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera, komentując dramatyczną sytuację chrześcijan w Syrii. Obecnie co najmniej 300 osób i 150 osieroconych dzieci stara się o azyl w Polsce. Fundacji Estera udało się stworzyć kompleksowy program pomocy chrześcijańskim uchodźcom z Syrii. Przygotowano dla nich już 35 miejsc pracy, schronienie dla sierot oraz kursy języka polskiego.

 

Problem w tym, że polska biurokracja nie zamierza prędko zareagować na palącą potrzebę pomocy syryjskim chrześcijanom. W odpowiedzi na wnioski składane prze Fundację przyszła odpowiedź z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapewniająca o pozytywnym stosunku do uchodźców, ale jednocześnie informująca skomplikowanym procesie biurokratycznym, który pozwoli na podjęcie działań najwcześniej w roku 2016. Tymczasem tysiące wyznawców Chrystusa ulegają prześladowaniom ze strony islamistów…

 

Pochodząca z polsko-syryjskiej rodziny Miriam Shaded, mając na uwadze okres wyborczy, wezwała polityków, aby nie hamowali kwestii pomocy chrześcijanom z Syrii, na czym niechybnie ucierpią setki rodzin. - To dla nich jedyny ratunek. Jeśli teraz im nie pomożemy, to ich krew będzie na naszych rękach – zaapelowała Miriam.

 

Przypomnijmy, iż I Rzeczpospolita była honorowym opiekunem chrześcijan w Syrii. Pytanie co zrobi III, aby kontynuować to dziedzictwo?

 

Źródło: raportcsr.pl, YouTube

 

FO



DATA: 2015-05-14 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co z Polakami z Kazachstanu i Białorusi
ponad 4 lata temu / menhir
 
Ja się pytam raz jeszcze. Skąd Ci ludzie mają załatwioną pracę i domy? Przecież nie załatwil tego Polski rząd a jeśli nie on to jakieś agencje, lobby itp sponsorowane przez Pana Sorosa itp. NIech załątwią pracę polakom i domy to może moglibyśmy pogadać. Beka i tyle. Zastanawia mnie tylko fakt, że polski rząd się nie zgadza na ich przyjęcie.
ponad 4 lata temu / gredko
 
Polacy jako naród Chrześcijański nie powinni odmawiać pomocy, ale nie wielu w nim chrześcijan jak widać. A tak w ogóle to islamiści należą do wyznania monoteistycznego którym są trzy religie: judaizm, chrześcijaństwo i islam. Łączy je ten sam fundament - wiara w jednego Boga. Tego samego.
ponad 4 lata temu / Gosia
 
gredko-faktycznie wyglada to podejrzanie...ludzie szukający ratunku proszą o pomoc baaaaardzo podejrzane-gdy zobaczysz jak isis bedzie filmowało ich mordowanie to co powiesz?
ponad 5 lat temu / Paweł.
 
Rozsyłajcie ten artykuł swoim znajomym,nie można dopuścić by Ci ludzie zostali zostawieni na pastwę islamistów. Pomóżmy im przeżyć!!!
ponad 5 lat temu / Paweł.
 
Może toi prawda ale łatwo się tu dopatrzeć koja trojańskiego. W jaki sposób do kraju tak jednolitego etnologicznie wpuścić paru zakamuflowanych islamistów czyli ISIS. Mówi si, że ISIS stworzyła Amerykadla własnych celów zastaraszania swych sojuszników jak robi Turcji czy arabom. Ja nie mówię,że tak jest aleaby to sprawdzićnajpierwtrzebaby było ich zweryfikować. A oni już pracę mają załatwioną? Wygląda przynajmniej podejrzanie.
ponad 5 lat temu / gredko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.