DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

S. Farley: papież wydaje się być pojętny!

S. Farley: papież wydaje się być pojętny!
fot. John-p / sxc.hu

Kontrowersyjna zakonnica, będąca jedną z intelektualnych liderek buntu amerykańskich sióstr, s. Margaret Farley, stwierdziła, że została zachęcona nowością i stylem papieża Franciszka. „Wydaje się być pojętny” – powiedziała.


- Problemem w naszym Kościele jest to, że nie można się nie zgadzać – powiedziała zakonnica, której prace dotyczące etyki seksualnej oraz poparcie dla związków osób tej samej płci poskutkowało ostrzeżeniem ze strony Kongregacji Doktryny Wiary. W czerwcu 2012 roku Watykan orzekł, że jej praca „Just Love: A Framework for Christian Sexual Ethics” nie wyraża katolickiego stanowiska etycznego i nie powinna być traktowana jako podręcznik na katolickich uczelniach. Wywołało to falę krytyki pod adresem Stolicy Apostolskiej i samego Benedykta XVI.


Jak podkreślała zakonnica, takie przypadki „cenzury” utrwalają atmosferę tłumienia faktycznej debaty, ignorując „zmiany”, jakie zaszły w świadomości i poglądach wielu katolików. – Nikt nie może powiedzieć, że przeprosiłam i się wycofałam, byłoby to sprzeczne z poczuciem osobistej uczciwości – podkreślała w trakcie jednego z nielicznych publicznych spotkań.


Jak podkreślała, do poparcia dla „małżeństw” osób tej samej płci dotarła dzięki jej homoseksualnemu siostrzeńcowi. Opisała go zgromadzonym jako osobę „mądrą” i „świętą”. – Nasza rodzina nigdy nie mogłaby go potępić – tłumaczyła.


S. Farley przez pięć lat nauczała w Mercy College, przez 16 lat należała do władz Uniwersytetu Detroit-Mercy. Aktualnie pracuje jako profesor-emeryt na Uniwersytecie w Yale. Krytyczna ocena Kongregacji Doktryny Wiary nie łączyła się w jej przypadku z żadnymi sankcjami, nie utraciła prawa do nauczania, nie zmieniła się też pozycja, jaką zajmowała w zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia. – Nie twierdzę, że byłam szczególnie prześladowana – podkreślała. W pracy naukowej zajmowała się m. in. feministyczną teologią i etyką. Przewodniczyła Katolickiemu Stowarzyszeniu Teologicznemu Ameryki.Źródło: freep.com

mat


DATA: 2013-09-18 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przez osoby o takich poglądach i które nadal mają prawo do nauczania można całkiem zgłupieć. U nas o trochę "zwichrowanych" księży jest halo, a takiej siostrze Papież nauczać, tj. propagować publicznie takich poglądów nie zakazuje?. Ta osoba pewnie także robi to dla kariery osobistej. Istotnie trzeba się modlić m.in. o to aby otrzeźwiała.
ponad 7 lat temu / max
 
Oby Bóg się nad nią zlitował i przywrócił jej wiarę i rozum.
ponad 7 lat temu / Soplica
 
Trzeba się modlić
ponad 7 lat temu / a
 
Zamęt diabelski. Ta siostra wymaga rozmowy z egzorcystom i to natychmiast. To jest ewidentny przykład opętania. I Watykan tam powinien wysłać takiego mądrego, spokojnego, cierpliwego i doświadczonego E G Z O R C Y S T Ę!
ponad 7 lat temu / Zamęt
 
Czy to "siostra" wie co mówi i pisze? Czy pamięta o ślubach CZYSTOŚCI i POSŁUSZEŃSTWA? Władze tego zakonu, władze diecezji, gdzie ten zakon pracuje i władze amerykańskiego episkopatu K.Rz.-K. powinny najpierw ją upomnieć, następnie zawiesić, dać jeszcze szanse i wysłać na intensywne rekolekcji, a jak to wszystko nie poskutkuje to, przykro pisać wyrzucić z zakonu i ekskomunikować. NIE MOŻE BYĆ PRZYZWOLENIA NA TEGO RODZAJU ZGORSZENIE I NIEPOKÓJ WŚRÓD WIERNYCH.
ponad 7 lat temu / Czy ta \"siostra\"
 
Franciszkanom papież zakazuje sprawowania Mszy Św. w rycie trydenckim, a z genderówkami pertraktuje
ponad 7 lat temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.