DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Rzymski Marsz dla Życia okazją do wsparcia inicjatywy „Jeden z nas”

Rzymski Marsz dla Życia okazją do wsparcia inicjatywy „Jeden z nas”
fot. vicbuster / sxc.hu

Tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia (Marcia per la Vita), który odbędzie się 12 maja w Rzymie, współgra z antyaborcyjną inicjatywą „Jeden z nas”. Organizatorzy inicjatywy dążą do zebrania miliona podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Ma ona na celu całkowite zakazanie aborcji i eksperymentów na embrionach.


 W ostatnim marszu dla życia w Rzymie uczestniczyło 15 tysięcy osób – a więc 3 razy więcej, niż się spodziewano. Uczestniczą w nim młodzi Włosi, a wspiera coraz większa liczba stowarzyszeń chrześcijańskich, m.in. włoskie Stowarzyszenie Lekarzy i Położników, Związek Katolickich Lekarzy i Związek Katolickich Farmaceutów. Marsz jest niezbędny dla Włoch, w których wskaźnik urodzin wynosi 1,41 na kobietę. Jest to niewiele więcej niż historyczne minimum znajdujące się na poziomie 1,3. Brak poprawy tej sytuacji może skutkować kryzysem demograficznym. Ilość zgonów (9,93 na 1000 mieszkańców) jest w tym kraju większa, niż ilość urodzin (9,06 na 1000 mieszkańców). Problemem we Włoszech jest także starzenie się społeczeństwa. Średnia wieku kobiet to aktualnie 45 lat.


 – Wygląda na to, że europejscy działacze pro-life zarazili się pasją od Amerykanów – zauważa Joseph Meaney, jeden z organizatorów Marszu. – Wydarzenia takie jak Marcia per la Vita mają korzystny wpływ na obrońców życia, którzy rzadko dostają szansę bycia w dużym tłumie ludzi podobnie myślących – dodaje. Meaney zauważa, że tego typu imprezy są kluczowe dla wspierania inicjatyw prawnej ochrony życia.

Przykładem jest rozpoczęta w ubiegłym roku w Rzymie akcja „One of us”. Wśród inicjatorów jest m.in. Konferencja Episkopatu Włoch i organizacja pro-life Family Forum. Jak piszą autorzy petycji „w celu zapewnienia spójności w zakresie swoich kompetencji, Unia Europejska powinna ustanowić zakaz i zakończyć finansowanie działań zakładających niszczenie ludzkich embrionów, a zwłaszcza działań w obszarze badań, pomocy rozwojowej i zdrowia publicznego”.


Do tej pory pod popieraną przez m. in. Benedykta XVI inicjatywą zebrano ok. 81 tysięcy podpisów, w tym ponad 30 tys. Polaków. Organizatorzy inicjatywy odwołują się do wyroku unijnego Trybunału Praw Człowieka w Luksemburgu, w sprawie Brüstle vs. Greenpeace. Oliver Brüstle chciał opatentować wytwarzanie komórek nerwowych z komórek macierzystych. Jednak w październiku 2011 r. Trybunał orzekł on wówczas, że badania nad embrionami, które nie służą samym embrionom, a grożą ich zniszczeniem, nie mogą być źródłem prawa patentowego. Podpisy pod inicjatywą „One of us” można złożyć pod adresem oneofus.eu/pl/.Źródła: lifesitenews.com / oneofus.eu

mjend


DATA: 2013-04-20 16:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.