DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Rzym: wierni w przejmującej modlitwie proszą o wsparcie w walce z wrogami Kościoła

Rzym: wierni w przejmującej modlitwie proszą o wsparcie w walce z wrogami Kościoła
Fot. corrispondenzaromana.it

U podnóża Zamku Świętego Anioła w Rzymie zebrała się grupa ponad 200 katolików z całego świata, którzy modlili się do aniołów o pomoc i wsparcie przeciwko „złym duchom Amazonii”. Wierni podkreślają, że w modlitwie proszą o ochronę dla obrońców Kościoła i wsparcie w walce z jego wrogami.

 

Zaledwie kilkaset metrów od Bazyliki św. Piotra, a zarazem tuż obok Zamku Świętego Anioła, grupa ponad 200 katolików prosiła w publicznej modlitwie o błogosławieństwo i ochronę dla wszystkich obrońców Kościoła, doktryny oraz cywilizacji chrześcijańskiej. Świeccy katolicy tworzący formację Acies Oridnata pochodzą z różnych krajów świata i są zaangażowani w działalność różnych katolickich organizacji. Podkreślają, że uczestnicząc w publicznej modlitwie w Rzymie chcą dać wyraz woli, aby stawić opór i walczyć w obronie Wiary i Kościoła.

 

„Stojąc na tym placu, chcemy dać symboliczny, ale prawdziwy wyraz naszej woli, aby stawić opór i nie cofać się w walce w obronie Wiary. Nasze zgromadzenie wykracza poza granice miejsca i dnia i zamierza zgromadzić wszystkie dzieci Kościoła wojującego, który jednoczy nas w duchu i modlitwie” – czytamy w treści „apelu do aniołów”. Akcja nawiązuje do zbliżającego się Synodu Amozońskiego, podczas którego ojcowie synodalni będą zastanawiać się m.in. nad możliwością wyświęcania na kapłanów żonatych mężczyzn. W konsekwencji może to zaprowadzić do zanegowania celibatu.

 

„Wrogowie przedostali się do cytadeli i czczą bożków, nawet w sanktuarium, „ubi sedes beatissmi Petri et Cathedra veritatis ad lucem gentium constitua est” [Egzorcyzm papieża Leona XII – przyp.red.]. Tutaj u podnóża Zamku Świętego Anioła, twierdzy, która tak często broniła papiestwa w całej swojej historii, wzywamy pomocy aniołów, a przede wszystkim świętego Michała, księcia zastępów niebieskich, prosząc ich o ochronę obrońców Kościoła i cywilizacji chrześcijańskiej i rozproszenia wrogów” – napisano w apelu zamieszczonym na stronie internetowej aciesordinata.org.

 

Inicjatorzy modlitwy podkreślają, że dziś „dym szatana” ogarnia pole bitwy. Dodają, że aby pokonać siły chaosu, niezbędna jest czystość doktryny, jasność słów, stanowczość przykładu oraz zgodność duszy u uczynków. Wierni przypominają słowa św. Pawła z Listu do Koryntian. „Albo jeśli trąba brzmi niepewnie, któż będzie się przygotowywał do bitwy?” (1 Kor 14, 8).

 

W gronie osób, które brały udział w modlitwie był m.in. amerykański publicysta Michael Voris, szef portalu ChurchMilitant.com, a także John Henry Westen, redaktor naczelny portalu LifeSitenNews.com czy prof. Roberto de Mattei z Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie oraz członkowie organizacji Tradycja, Rodzina, Własność (TFP).

 

Przypomnijmy, że podobny protest katolików miał miejsce w Rzymie w lutym bieżącego roku. Wówczas dziesiątki wiernych zebrały się na jednym z placów w milczeniu, trwając w modlitwie, a także lekturze tekstów świętych Kościoła. Chcieli tym samym dać wyraz swojemu sprzeciwowi wobec skandalowi nadużyć w Kościele. Uczestnicy modlitwy podkreślali, że kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem. Katolicy otoczyli również plac czterema chorągwiami, symbolizującymi czterech Ewangelistów.

 

 

Źródło: corrispondenzaromana.it, aciesordinata.org, PCh24.pl

Fot. Corrispondenzaromana.it

WMa

 


DATA: 2019-09-29 08:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce panuje przewlekły wirus Papolatrii; odważnych, wiernych Bogu, kapłanów jak na lekarstwo... Dobrze, że mamy chociaż kilku. Módlmy się za nich.
4 miesiące temu / Pegaz
 
200 osób? Oni są już skazani. Ale my o naszą Polskę możemy jeszcze walczyć głosując na Konfederację!
4 miesiące temu / Stas 57
 
A u nas ksiądz ani się nie zająknął, że jest Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. A przecież jest to święto liturgiczne. Sądzę, że od dłuższego czasu w naszych kościołach postępuje protestantyzacja.
4 miesiące temu / Airam
 
Ksiądz Michał Woźnicki walczy już dwa lata ale w mediach o tym cicho sza.
4 miesiące temu / stefan
 
@też tak - właśnie...ciekawe, że u nas też ANI SŁÓWKA w kościołach o Archaniołach! Myślałam, że to tylko nasi księża "zaspali"! Jakiś zakaz? Nie są nam potrzebni?
4 miesiące temu / ciiii
 
Znaki czasu... W styczniu r. 2017 na spotkaniu Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ poprosiłem ks. opiekuna o to, aby w roku fatimskim więcej mówić na kazaniach o piekle, bo to było ważne przesłanie Objawień Fatimskich. Niestety, zostałem przez księdza ofuknięty, bo "przecież nie będziemy straszyć ludzi". Od tamtej pory nie chodzę na spotkania tej wspólnoty, ani jej Msze św., bo tam proboszcz nakazał przyjmować "na gęsiego" Pana Jezusa w Komunii św. Chodzę tam tylko adorować Chrystusa Pana wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
4 miesiące temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.