DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Moja mamusia mieszkala w koniuchach z domu jezioro po mezu Wozniak zostala wywieziona na syberie moze ktos cokolwiek wie na ten temat bardzo bym byla wdzieczna zmarla kiedy bylismy mali bardzo prosze o informacje.
ponad 1 rok temu / Natalia
 
Pierwszy raz slysze ze Niemcy uzbrajali Polakow. Czy to na pewno prawda? zalek
ponad 2 lata temu / Zalek
 
Serce pęka i krwawi...
ponad 2 lata temu / zyma
 
BRAVO. WIĘCEJ!!!
ponad 2 lata temu / Wschodniak
 
Właśnie na tym cmentarzu są pochowani moje krewni. ????????????
ponad 2 lata temu / Jola
 
Podobna akcja była w Dubinkach tylko tam Zygmunt Szendzielarz ps. Łupaszko ze swym oddziałem zaatakował wieś zamieszkałą w większości przez litewskich kolaborantów. Tam też zginęły dzieci. Fajnie, że tutaj opisywane są takie mało znane/ zapomniane wydarzenia z historii. Na filmie "Wołyń" z kolei pokazano, ze sowiecka partyzantka co najwyżej z chleba ograbiła. Osobom spragnionym podobnych tekstów polecam artykuł z "Najwyższego Czasu" o zdobywaniu Śląska Cieszyńskiego przez Josefa Sznejdarka. Podobne akcje.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Pojadę do Koniuchów w ta sobotę spróbuje sie dowiedzieć coś od mieszkańców . Może coś ktoś jeszcze pamięta.
ponad 4 lata temu / Lenkas
 
@Stefan, autor napisał, że szowiniści z UKRAIŃSKIEJ Powstańczej Armii przeprowadzili akcję ludobójczą, a Ty próbujesz insynuować, że to próba wybielenia Ukraińców. Słowo "szowiniści" to nie jest komplement, a "akcja ludobójcza" to nazwanie rzeczy po imieniu (wiele "polskich" mediów nie ma odwagi tak nazywać zbrodni UPA). Przyznaj się, że wzmianka o Żydach od Bielskiego cię zabolała, więc próbujesz trollować.
ponad 5 lat temu / Piotr
 
"Dla socjalisty zabicie człowieka nie pasującego do [jego] Idei Człowieka jest nie tylko obowiązkiem, ale również aktem najwyższego humanizmu." ? H. Kiereś, Trzy socjalizmy, Lublin 2002.
ponad 5 lat temu / Andy
 
Z tego wynika jeden wniosek. Polacy nigdy nie moga byc bezbronni, zawsze powinni byc gotowi na samoobrone i akcjeodwetowa jesli maja mozliwosc. Wielka szkoda ze spotkala nas tak straszliwa tragedia i swiat nigdy sie o nas nie upomnial.
ponad 5 lat temu / jcieszkowska
 
"Z kolei na Wołyniu podczas ludobójczej akcji szowinistów z Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)" Dobre, przypomina trochę określanie Niemców jako tajemniczych "nazistów", którzy przylecieli z Marsa. Kolejna próba umniejszania udziału w mordach Polaków tysięcy zwykłych Ukraińców, czesto sąsiadów z tej samej wsi, owszem, inspirowanych przez owych "szowinistów" z UPA, ale jednak działających z własnej woli w tym haniebnym procederze. Z Panem Bogiem.
ponad 5 lat temu / Stefan
 
Opublikowano w USA książkaę Nechama Tec?a o braciach Bielskich, "Defiance; The Bielski Partisans". W rozdziale "The Fate of Woman" (Los kobiet), można znaleźć poniższe sceny świadczące o wszystkim innym, lecz nie męstwie czy waleczności członków bandy: "Szłam przez las samotnie. I zatrzymał mnie mężczyzna z karabinem. (...) Myślałam, że był to partyzant, lecznie nie byłam pewna. Byłam przerażona. Udał on, że mnie aresztuje. Miał on około 40. lat, pewnie był Białorusinem. Powiedział mi, żebym za nim poszła, i zaprowadził mnie do namiotu. Następnie zgwałcił mnie. (...) Nie zapytał. (...) Zrobił to. Zgwałcił mnie."***** Następnie Tec przestaje się przejmować losem kobiety pisząc, że jako młoda dziewczyna uciekła ona z getta, jednak znalazła "comfort? w ramionach innego mężczyzny. Inny fragment książki mówi o bandzie wracającej do Puszczy Nalibockiej z "food mission" (misji żywnościowej), która zakończyła się sukcesem.
ponad 5 lat temu / Andy-aandy
 
Temat warty zrealizowanie filmu fabularnego.
ponad 5 lat temu / MarcinB
 
Założę się , że o tym strasznym wydarzeniu nie doczekamy się filmu.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Mieliśmy już rewolucję francuską, rewolucję bolszewicką, była nieudana rewolucja w Niemczech i Hiszpanii, potem komunizm, faszyzm, a teraz przerabiamy globalizm. Nowy lewacki system, którego celem jest podporządkowanie ludności świata umysłowo chorym doktrynom Nowego Porządku Świata. Tym razem przychodzi on z innej strony świata t.j. ze Stanów ale prowadzony przez tych samych ludzi, którzy stworzyli poprzednie ideologie i wyemigrowali po wojnie do USA by tam zawładnąć krajem i przerobić go na swoją modłę. Szatan zawsze znajdzie drogę a zwłaszcza wśród swoich wyznawców.
ponad 5 lat temu / Niktoś
 
Co wy tak źle o żydach piszecie? W imię Ojca i Syna... toż to herezja! Żydzi po wsze czasy będą tylko ofiarami, a choćby nawet i napastnikami to przecie najpierw ofiarami tych podłych, wrednych, zezwierzęconych Polaków, co to żydów w Jedwabnem spalili, wybudowali "polskie obozy śmierci" i na każdym kroku okazują wściekły antysemityzm.
ponad 5 lat temu / Iw
 
*Dobromir - socjalizm nie zna litości; granic moralnych czy nawet praw natury, przy tworzeniu "nowego" człowieka nie ma.
ponad 5 lat temu / DVD
 
+ Ile jeszcze nieznanych miejsc kaźni Polaków?
ponad 5 lat temu / Leo
 
@ Dobromir Na katów i sadystycznych "śledczych" stosujących tortury zawsze wybiera sie przeciętnego człowieka. Nigdy urodzonego sadysty, gdyż to sprawiałoby mu radość a efekty nie byłyby takie jak się oczekuje. Zwykłemu człowiekowi wpaja się kłamstwa wzbudza zazdrość i nienawiść, daje przyzwolenie. Gdy dodamy do tego niską samoświadomość i brak wiedzy, obudzimy lęki przed nieznanym, wtedy człowiek taki potrafi być najokrutniejszą istotą na świecie.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Drogi Dobromirze, Dla Ciebie to jest niepojęte bo jesteś człowiekiem z sercem, Mordercy nie mają serc,ich dusze są w posłudze diabłu, Cały syjonizm, komunizm, socjalizm czy inne chore ideologie to nic innego jak maszynka szatana.
ponad 5 lat temu / Bandit
 
Okropne jest to co człowiek może zrobić człowiekowi. Skąd tyle nienawiści w ludziach? Jak można mieć satysfakcję z krzywdy i cierpienia drugiego człowieka? To jest niepojęte...
ponad 5 lat temu / Dobromir
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.