DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Rzeszowski szpital pozywa obrońcę życia Jacka Kotulę

Rzeszowski szpital pozywa obrońcę życia Jacka Kotulę
fot. creationc / sxc.hu
#ABORCJA    #CIĄŻA    #RZESZÓW    #SĄD    #PROCES    #PROLIFE    #PAWEŁ WOSICKI    #PRO-FAMILIA    #JACEK KOTULA

W czwartek 16 października rozpocznie się proces obrońcy życia Jacka Kotuli. Sprawę przeciwko niemu wytoczył… rzeszowski szpital Pro-Familia. Placówka, w której dokonywano aborcji, zarzuca obrońcy życia zniesławienie. Dlaczego? Mówił o aborcji, a nie o „terminacji ciąży”.

 

Według szpitala Pro-Familia nie można mówić o zabijaniu dzieci poczętych, trzeba mówić właśnie o „terminacji” ciąży. Szpital domagał się przeszukania mieszkania Jacka Kotuli i zabezpieczenia materiałów antyaborcyjnych. Sąd nie przychylił się jednak do tego wniosku.

 

Szpital wytoczył równocześnie Kotuli dwie sprawy karne. – Zarzuty są identyczne. Próbuje się wmówić mi, że poprzez organizowanie pikiet doprowadziłem do złego wizerunku szpitala. Antyaborcyjne manifestacje wywołały dyskusje nie tylko wśród mieszkańców Rzeszowa i okolic, ale także w mediach, co miało wpłynąć negatywnie na ocenę placówki. Ponadto zwrócono uwagę, że nasze pikiety mogą źle wpływać na samopoczucie pacjentek – komentował Kotula w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

 

Podawanie faktów określone zostało jako zniesławienie. To jakieś nieporozumienie. Mam nadzieję, że sąd zauważy i oddali tak bezsensowny wniosek. Tym bardziej że szpital przyznaje, że aborcja jest w nim dokonywana, tylko inaczej ją nazywa – komentował dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. – Nie każdy zna sformułowania medyczne i tym samym odbiór społeczeństwa jest inny. Natomiast nazywanie aborcji zabójstwem nienarodzonego dziecka jest mówieniem wprost o tym skandalicznym procederze – podkreśla.

 

W czwartkowej rozprawie udział weźmie Mary Wagner – bohaterska Kanadyjka, która za obronę życia spędziła dwa lata w więzieniu. Rozprawa odbędzie się w czwartek 16 października w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie (ul. Kustronia 4). Początek o godz. 9:00.

 


Źródło: „Nasz Dziennik”

mat


DATA: 2014-10-14 10:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak to sie ma do pieknej nazwy? czekamy na BARDZIEJ AKTYWNA postawe bpa rzeszowskiego!
ponad 5 lat temu / razorrr
 
Trzeba być odważnym w naszych czasach, aby mówić prawdę.
ponad 5 lat temu / Yas
 
I ten szpital nazywa się Pro-Familia? Niezłe.
ponad 5 lat temu / Roni
 
"dzieci nienarodzone" prędzej niż "poczęte" wszak te, które się urodzą to też poczęte. Spędzanie płodu, to też zabijanie i takie są fakty. W języku prawnym możemy powiedzieć, że jest to morderswo, ponieważ człowiek zostaje zabity przez umyślnie, w sytuacji gdy nie ma przesłanek wyłączających bezprawność (tzw. kontratyp, np. stan wyższej konieczności - tu: zagrożenie życia matki) ani winę (tu: niepoczytalność, uprawniony błąd lekarza itp.).
ponad 5 lat temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.