DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Rzeszów sfinansuje in vitro? W radzie nie ma jednomyślności, a „Wyborcza” naciska na prezydenta

Rzeszów sfinansuje in vitro? W radzie nie ma jednomyślności, a „Wyborcza” naciska na prezydenta
FOT. DAREK LEWANDOWSKI/FORUM

„Puszczający oko do rządu PiS lewicowy prezydent Rzeszowa” - takie zdanie brzmi w „Gazecie Wyborczej” jeśli nie jak obelga, to co najmniej jak nacisk na Tadeusza Ferenca. Chodzi o sprawę finansowania in vitro z miejskiej kasy. Losy procedury ważą się w radzie miasta. Nie wiadomo, czy ostatecznie projekt poprze prezydent i jego radni.

 

Projekt finansowania procedury z pieniędzy podatników przygotowała .Nowoczesna, czyli partia deklarująca się jako wolnorynkowa. Inicjatywę popierają postkomuniści z SLD oraz radni z klubu lewicowego prezydenta Tadeusza Ferenca. By Rzeszów zaczął łożyć na in vitro miejskie pieniądze brakuje jednego głosu – PiS będzie bowiem przeciw.

 

Wyraźnie zainteresowana wprowadzeniem rozwiązania w życie „Gazeta Wyborcza” poszukuje owego głosu na gwałt. Dziennik ustalił, że nie może liczyć na przewodniczącego Rady Miasta, Andrzeja Deca z PO. Cała nadzieja liberałów w Marcinie Deregowskim z Platformy.

 

„GW” oczywiście ubolewa, że w skali kraju finansowanie in vitro zostało zakończone przez ministerstwo zdrowia. Medium lansuje jednak inne rozwiązanie – wspieranie pieniędzmi polskich katolików procedury przez samorządy, zdominowane (poza Podkarpaciem bez Rzeszowa) przez PO.

 

Liberałowie nie są jednak pewni wsparcia ze strony rzeszowskiego prezydenta. Ma on – o zgrozo – chcieć dobrze żyć z rządem PiS. Ferenc powstrzymał swoich radnych przed uchwałą głoszącą, iż miasto będzie respektować niewydrukowane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

 

Radni Rozwoju Rzeszowa mają być posłuszni wobec prezydenta, a ten z kolei proponował niegdyś PiS koalicję w mieście. W sprawie in vitro głosu nie zabrał. „Wyborcza” musi więc interweniować, naciskać i stygmatyzować polityka jako sojusznika PiS. Wszystko po to, by in vitro finansowane z miejskiej kasy zostało w końcu w Rzeszowie wprowadzone.

 


Źródło: „GW”
MWł
  


DATA: 2016-08-18 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.