DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Rzeszów: „Za dużo” wiernych na Mszy. Kobieta zaalarmowała policję i sanepid

Rzeszów: „Za dużo” wiernych na Mszy. Kobieta zaalarmowała policję i sanepid
Zdj. ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W kaplicy w Rzeszowie zgromadziło się na modlitwie 70 katolików. Przekroczono tym samym dopuszczalny limit – i jedna z obecnych zgłosiła ten fakt na policję. Jak mówi mediom, nie doczekała się jednak reakcji, a ludzie po Mszy świętej po prostu „się rozeszli”.

 

Przy ul. Skrajnej w Rzeszowie znajduje się kaplica pw. bł. ks. Jana Balickiego. Zgodnie z rządowymi obostrzeniami związanymi z koronawirusem, może się w niej zgromadzić jednocześnie tylko 13 wiernych. Stosowna informacja jest wywieszona na drzwiach kaplicy.

 

Polacy jednak chcą się modlić - i w święto Trzech Króli przyszli na Mszę świętą znacznie liczniej. Nie pozostało to bez reakcji. Łamanie sanitarnych restrykcji odnotowała jedna z mieszkanek Rzeszowa. Jak mówi lokalnemu portalowi Nowiny24.pl, nie zareagowałaby pewnie, ale przekraczanie limitu w kaplicy „to nie był pierwszy raz” i podczas niedzielnych Mszy świętych „było podobnie”. Wobec tego zadzwoniła na policję. - Czekałam na jakąś interwencję policji, do końca Mszy czekałam – powiedziała kobieta. Ale nikt się nie pojawił i po Mszy świętej „ludzie spokojnie się rozeszli”.

 

Na tym jednak mieszkanka Rzeszowa nie poprzestała. Zaalarmowała sanepid. Znowu jednak bez skutku; nie doczekała się informacji zwrotnej.

 

Sprawę skomentował rzecznik Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, ks. Tomasz Nowak. Jak podkreślił, kuria wysyła do proboszczów zawiadomienia o wprowadzonych przez rząd restrykcjach i prosi o ich przestrzeganie.

 

Źródło: nowiny24.pl

 

Pach


DATA: 2021-01-11 14:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani jest donosiielka i dla takich powinny być drzwi zamknięte w kościele. Wstyd, ze pani jest niby katoliczka ? Trudno w to uwierzyc.
3 dni temu / Nicole
 
Pani niech wsiądzie do pociągu i zobaczy , czy przestrzegane są ograniczenia. I dotyczy to przynajmniej 5 dni w tygodniu.
4 dni temu / Ana
 
jakaś nasłana; zamiast się modlic to liczy ludzi
5 dni temu / waclaus
 
To powszechne zjawisko w podkarpackim i nie tylko, na mszach w wielu kościołach limity przekraczane, człowiek obok człowieka, maski ze szmaty niezasłaniające nosa, taki to katolicyzm, że zdrowie i zycie bliżniego ma ...gdzieś
5 dni temu / to po bożemu?
 
Dziwię się tym wpisom. Przecież uczestnik mszy w zatłoczonym kościele może się łatwo zakazic i spowodować chorobę , a może śmierć innych. Warto o tym pomyśleć. Hejterski bełkot i brak empatii nie przystoi osobie wierzącej.
5 dni temu / Mark
 
Mogła ta pani przecież kupić bilet na elektryczny autobus miejski z Zarządu Transportu Miejskiego i pojechać do jakiegoś większego kościoła. Wiem dobrze, co piszę, bo byłem w Rzeszowie nie raz. Kościołów w Rzeszowie dostatek. Autobusów też, nie to co po mniejszych miastach. Co drugi przystanek stoją automaty do kupna biletów.
5 dni temu / P.G.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.