DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 52  >   POLSKA

Bartosz Chełmiński

Rzeczpospolita znaczy: dobro wspólne


Umacnianie państwa, choćby motywowane najszczerszymi nawet pobudkami, bez uwolnienia przedsiębiorczości i odpowiedzialności Polaków to droga do socjalistycznej nędzy i beznadziei. Już to znamy – dosyć!!!

 

 

Ćwierć wieku temu obaliliśmy komunizm, odzyskaliśmy wolność i zaprowadziliśmy demokrację. Państwo polskie zmieniło się w ogromnym stopniu i dzisiaj widać te zmiany niemalże na każdym kroku. Przyjęliśmy nową konstytucję, przystąpiliśmy do NATO i Unii Europejskiej. Wykształciła (przekształciła) się elita polityczna oraz jej organizacje z partiami politycznymi na czele. Z mniejszym lub większym powodzeniem buduje się autostrady, lotniska, modernizuje kolej, nie ma większych problemów z kredytami i bez problemu można wszędzie kupić wszystko, a jeśli nie ma akurat pieniędzy, to są raty zero procent. Kapitalizm kwitnie. Wprawdzie emerytury zapowiadają się niskie, ale jakieś będą, do lekarza się czeka, ale za to jest za darmo, przedszkola też są, chociaż przeważnie trudno dostać miejsce. No i oczywiście Unia daje na rolników i firmy, a My, Naród, patrzymy w świetlaną przyszłość, nie oglądając się w mroczne czasy zostawione daleko za nami.

Jeszcze półtora roku temu takie poglądy dominowały w polskim społeczeństwie – przekonanym, że wprawdzie demokracja ma swoje wady, ale przynajmniej zaspokaja podstawowe potrzeby i w miarę spokojne życie. Jednak w bardzo krótkim czasie okazało się, że te nasze zdobycze cywilizacyjne wcale nie są takie wspaniałe. Autostrady za drogie, drogi dziurawe, wiek emerytalny podniesiony, pieniądze z OFE zabrane, kolej droga i wiecznie spóźniona, emerytury mogą nie wystarczyć na przeżycie, a władza nic nie robiła, tylko kradła. Wobec czego polski naród zdecydował, że już dość tego wszystkiego i władza musi zostać demokratycznie zmieniona. Przyszedł czas na władzę prawdziwie nakierowaną na zwykłego człowieka – władzę, która da na rodzinę, da młodym mieszkanie, przywróci poprzedni wiek emerytalny, odbierze ziemię spekulantom i odda rolnikowi, a na dodatek przywróci idee patriotyczne i postawi się Unii.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

1948 – zmarł prymas Polski kard. August Hlond. W 1925 roku został biskupem katowickim, a rok później arcybiskupem gnieźnieńsko-poznańskim i prymasem Polski. Skutecznie sprzeciwiał się planom przyjęcia przez II RP prawa małżeńskiego, które wprowadzałoby w całej Polsce świeckie małżeństwa cywilne i rozwody.

 
 

Stanowisko papieża wyraźnie przeczy temu, co od dawna naucza Kościół na temat związków osób tej samej płci – napisał w środę Thomas Tobin, biskup amerykańskiej diecezji Providence.

 

„Jasne stanowisko prawa jest nieodzowne, aby mógł dokonywać się również gruntowny proces nawrócenia. Trudno bowiem o właściwą działalność wychowawczą czy duszpasterską, gdy prawo temu przeszkadza. To, co legalne, zostaje niestety bardzo łatwo przyjęte jako moralnie dozwolone – mówił Jan Paweł II w Warszawie 9 czerwca 1991 roku, dziękując za inicjatywy parlamentarne, zmierzające do zabezpieczenia życia ludzkiego od chwili poczęcia w łonie matki. Czy dziś Papież byłby dumny ze swoich Rodaków?

 

Wiele światowych mediów powiela informację jakoby obecny papież twierdził, że osoby homoseksualne mają prawo do uznania ich związków w przepisach cywilnych. Franciszek miałby także zachęcać takie osoby, by prowadziły swe dzieci do parafii i wyrażać się o sodomickich pseudo-rodzinach z aprobatą.

 

Codziennie szafuje się liczbami dotyczącymi zakażeń i zgonów spowodowanych przez koronawirusa, zasiewając tym samym przerażenie w społeczeństwie. A my tymczasem nie potrzebujemy przerażenia, lecz zwyczajnej ostrożności i zdrowego rozsądku, by rzeczywiście stawić czoła problemom – ostrzega arcybiskup Michel Aupetit, metropolita Paryża.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.