DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Haniebny atak na obrońców rodziny

„Rzeczpospolita” jak „Wyborcza”

„Rzeczpospolita” jak „Wyborcza”

Kontrolowany przez kontrowersyjnego biznesmena dziennik „Rzeczpospolita” postanowił uderzyć w obywatelską aktywność katolików broniących dzieci przed inwazją ideologii gender. Utożsamiane przez lata z prawicą medium wystosowało paszkwil godny łamów „Gazety Wyborczej”.


Tekst pt.: „Kontrowersyjna rada fundacji” to kolejny etap trwającej od kilku dni w mediach walki z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Nie ma żadnych wątpliwości, że powstające w ostatnich dniach artykuły wymierzone w akcję „Szkoła Przyjazna Rodzinie” inspirują środowiska homoseksualne i lewicowi promotorzy ideologii gender. Czy tak było również w przypadku tekstu Artura Grabka?


Dziennikarza „Rzeczpospolitej” – znanego do tej pory raczej ze spoglądania na szkolnictwo z racjonalnego punktu widzenia – zaniepokoiło to, że w radzie fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny zasiadają osoby związane ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Gazeta zamieściła więc tekst pełen absurdalnych zarzutów, jak np. odnoszący się do nowoczesnej, dynamicznej działalności fundraisingowej, który sprowadza się do oburzenia, że pozarządowa organizacja utrzymuje się… z datków osób prywatnych. Są też ewidentne kłamstwa – Grabek napisał m.in., że Stowarzyszenie finansuje Centrum. To nieprawda. Nie zdziwimy się również, gdyby za użycie przez autora tekstu sformułowania "stowarzyszenie od którego działań odcina się Kościół" władze SKCh wytoczyły Grabkowi proces sądowy.


Tekst napisany jest w sposób skrajnie nierzetelny – szeroko opisuje np. władze SKCh bez oddania im choćby możliwości zabrania głosu. Grabek próbuje – zgodnie ze sprawdzonym wzorcem rodem z „Gazety Wyborczej” – udowodnić kłamliwą tezę, jakoby Stowarzyszenie nie cieszyło się uznaniem kościelnych hierarchów. Chcąc dowieść rzekomą „kontrowersyjność” SKCh powołuje się na pismo biskupa Nycza sprzed dwunastu lat, nie informując na przykład, że dwa lata temu kardynał Nycz błogosławił uczestników Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego przez Stowarzyszenie, a kilka dni temu (sic!) przyjął tytuł Ambasadora Życia i Rodziny przyznawany przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny! Taka to rzetelność dziennikarska zagościła w „Rzeczpospolitej”.


Cały artykuł wygląda jak napisany na podstawie wyszukiwarki Google i strony gazeta.pl. To bowiem pismo Adama Michnika było do tej pory znane z walki z konserwatywnym katolicyzmem, w tym ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Dlaczego teraz postanowiła do niego dołączyć „Rzeczpospolita”? Może to efekt zakrojonej na szeroką skalę działalności lobby homoseksualnego, które od dłuższego już czasu próbuje uzyskać wpływ na system edukacji w Polsce, co było elementem jego strategii także w innych krajach. Lobby to musiało poczuć się poważnie zagrożone akcją „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.


Tak, czy owak, tekst Artura Grabka w „Rzeczpospolitej” czyta się jak donos, mający na celu wyłącznie uniemożliwienie Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny realizację jego celów statutowych poprzez próbę dyskredytacji osób tworzących to środowisko. Sam dziennikarz „popisał się” jeszcze jednym tekstem, wydrukowanym w numerze „Rzeczpospolitej”, który trafi do kiosków w sobotę 5 kwietnia. W artykule „Szkoła w uściskach ideologii” zasugerował, że państwowe szkoły muszą bronić się dziś przed różnymi ideologiami, np. promowaniem homoseksualizmu czy wartości rodzinnych. To nie żart! Promocja wartości rodzinnych zaczyna być na łamach „Rzeczpospolitej” zrównywana z propagandą na rzecz dewiacji!


Sprawa obrony rodziny atakowana jest coraz szerszym frontem – od stającego się de facto forpocztą ideologicznej lewicy Ministerstwa Edukacji Narodowej, po posłuszne rządowi antykatolickie media. Im więcej sukcesów odnoszą takie organizacje, jak Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, im więcej osób bierze udział w marszach promujących życie i rodzinę (w tym roku odbędą się one w 130 miastach!) tym bardziej psy szczekają. Ale karawana jedzie dalej. Przy coraz szerszym poparciu społecznym.


 

Redakcja PCh24.pl 


Czytaj również:


Arcybiskup Hoser Ambasadorem Życia i Rodziny


Kardynał Kazimierz Nycz Ambasadorem Życia i Rodziny


W obronie Życia i Rodziny. Zobacz film i zdjęcia z warszawskiego marszu
DATA: 2014-04-10 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

moi drodzy, nie kupować ! po co sie dręczyć. I tak w przyszłym roku Polacy zafunduja Polsce znowu rządy Tuska tym razem z milerem. Tak więc szykują nam się kolejne lata poniżania, szydzenia i dręczenia. PiS z ta swoja drętwa kampanią może trochę wyprzedzi PO ale władzy nie przejmie. Tracę nadzieję na uczciwą Polskę.
ponad 6 lat temu / andrzej
 
Artur Grabek także dzisiaj zamieścił artykuł na stronie rp.pl. Zanosi się na to, że Hajdarowicz znalazł grabarza to zniszczenia kolejnego tytułu (po UważamRze)
ponad 6 lat temu / obserwator
 
Hajadarowicz, wyglądasz jak mosze, obywatelstwo dostaniesz od razu, wyjazd z Polski do izraela, raz dwa...precz.
ponad 6 lat temu / anty_PO
 
Ten Pan zapomniał, że szkoła pełni funkcje wspomagającą rodzinę w wychowaniu dzieci. dla nieumiejących wnioskować: rodzina wychowuje, szkoła wspiera w wychowaniu i uczy
ponad 6 lat temu / busik
 
Wystarczy przestać czytać szmatławce, ważna jest każda złotówka odebrana merdiom głównego nurtu!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
Wyraźnie dziennikarz A.Grabek siedzi na płocie/maszcie i wygląda, z której strony wiatr zawieje. A może podziela trendy (wiatry)uderzające w Rzeczpospolitą ( gazetę - nie mylić, a może właśnie... z naszą biedną ojczyzną). Przy wiatrach ze wszystkich stron i bez obrania kierunku ten korab za daleko nie popłynie. A rodzina Bogiem i własną naturą rzeczy silna, gdy nastawi żagle frontem do wiatru, ma duże szanse, na tym burzliwym morzu bylejakości, typu: jakoś to będzie oraz wynaturzeń wszelkich w kierunku odczłowieczania człowieka, dopłynąć do bezpiecznego portu zdrowego rozsądku (naturalnego darmowego daru). Alicja Wojas, szczęśliwa żona i matka pięciorga dorosłych dzieci, urodzonych i wychowanych w Wielkiej Brytanii - (Osobiste talenty i profesja na bardzo drugim miejscu).
ponad 6 lat temu / alawojas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.