DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 37  >   RODZINA NA CELOWNIKU

Roman Motoła

Rzeczpospolita genderowa?


Likwidacja nierówności, piętnowanie dyskryminacji i walka z przemocą wobec kobiet – to przyjazne, kuszące opakowanie, w którym promotorzy gender ukryli bombę mającą wysadzić tradycyjną rodzinę. Neomarksistowskie zaklęcia ideologiczne przybierają właśnie bardzo konkretny wymiar rozwiązań prawnych niosących prawdziwe spustoszenie.

Jednoznacznie krytyczny wobec gender list polskich biskupów, liczne artykuły, książki, audycje i spotkania organizowane w całej Polsce – to wyraźna reakcja na wywodzący się z myśli Marksa i Engelsa ideologiczny nurt, tym groźniejszy, że wspierany potęgą międzynarodowych organizacji, pieniędzmi miliarderów i zgubnymi decyzjami posłusznych polityków. Zwolennicy gender próbują przekonywać, że ich celem jest wyłącznie badanie społecznych stereotypów dotyczących płci oraz ochrona uciskanych przed przemocą. Twierdzą, że zagrożenia, przed którymi Kościół przestrzega ustami duchownych i świeckich, są wyimaginowane i wynikają z chęci przykrycia skandali seksualnych z udziałem księży (które to skandale, chociaż jednostkowe, w skrzywionym obiektywie antyklerykalnej propagandy urastają do monstrualnych rozmiarów).

Słuchając zwolenników gender, można odnieść wrażenie, że jest to problem typowy dla Polski, a tak naprawdę typowy dla Kościoła w Polsce.
Nic bardziej mylnego. Ta tematyka jest przedmiotem bardzo ożywionej dyskusji w wielu europejskich krajach i stała się tam przedmiotem reakcji często dużo ostrzejszych i bardziej dynamicznych niż w Polsce – mówił podczas zorganizowanej przez KAI w styczniu bieżącego roku konferencji Gender oczami specjalistów ks. dr Leszek Woroniecki...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Posłowie Lewicy oraz aktywiści objęci patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich usiłują wprowadzić do polskiego systemu prawnego niechrześcijańskie pochówki ekologiczne. Chodzi na przykład o mieszanie prochów zmarłych z nasionami drzew. To modna na Zachodzie alternatywa dla chrześcijańskiego grzebania zmarłych.

 
 

Czterdziestu pięciu z pięćdziesięciu senatorów zasiadających w wyższej Izbie kongresu poparło wniosek, by nie poddawać byłego prezydenta Donalda Trumpa po raz kolejny procedurze impeachmentu. Chociaż inicjatywa nie powiodła się, komentatorzy wskazują, że to wyraźny znak, iż były szef Białego Domu nie zostanie skazany za domniemane podżeganie do szarży na Kapitol, w wyniku której śmierć poniosło pięć osób.

 

Prof. Jan Talar, który zajmuje się wybudzaniem chorych ze śpiączki od ponad 40 lat przekonuje, że najgorsze w sprawie Polaka z Plymuth jest to, że mimo przebywania w stanie wegetatywnym „rozumiał sytuację”.

 

Jestem w stanie wyobrazić sobie Szymona Hołownię biorącego udział we Mszy, a nawet przyznającego się do odmawiania różańca. Problem w tym, że w jednej ręce ściskał będzie koralik, a w drugiej długopis, którym podpisze ustawę legalizującą homozwiązki. Lider ruchu Polska 2050 przekształca stowarzyszenie w partię i jest zdeterminowany by zdobyć władzę. Na każdych zasadach, a – co najważniejsze – w zupełnie nowych warunkach.

 

Od środy na Słowacji zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia, które mocno ograniczają możliwość opuszczania własnego domu. „Przepustką” do bardziej swobodnego poruszania się jest negatywny test na koronawirusa, szczepienie lub przejście Covid-19.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.