DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Lekko licząc połowa ministerstw i urzędników jest zbędna. Wystarczy zwolnić ich z pracy, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na podwyżki dla tych którzy faktycznie są potrzebni. Korupcja będzie niezależnie od wysokości wynagrodzeń, dla jej likwidacji trzeba zlikwidować jej źródło czyli przepisy dające urzędnikom różnorodną decyzyjność, słowem przywrócić wolność głównie gospodarczą.
5 miesięcy temu / AE
 
Moja ciotka emerytka, dawna opozycjonistka antykomunistyczna 12 lat była na nie chcianej, przymusowej emigracji razem z dodatkiem kombatanckim ma miesięcznie ok. 970zł. Z tego musi opłacić czynsz, wodę, prąd, gaz, telefon, internet i kupić leki. Na jedzenie zostaje tak mało, że np. kupno książki, butów czy czegoś z odzieży nie jest możliwe. Ta NĘDZA to podziękowanie za wierną służbę Ojczyźnie.
5 miesięcy temu / Roztropek
 
Porównując średnie zarobki i DODATKI naszych polityków do realnych średnich poborów krajowych, które wpadają do kiesy 2/3 pracujących w naszym kraju, czyli 2 500 zł netto na twarz, jest bardzo dobrze oczywiście dla polityków nie dla tych 2/3 biednych wyrobników III RP, o których myślałem, że jest ten artykuł i nie powinno wywoływać żadnych pretensji, no chyba że ludziom o niepohamowanej pazerności. Proszę też nie używać argumentów wysokich zarobków jako rzecz zapobiegającą korupcji politycznej biorąc pod uwagę przytoczoną cechę wyjątkowo pazernych ludzi. Niestety wśród polityków takich nie brakuje, na co może mieć wpływ kolejna zbliżająca się wielkimi krokami kampania wyborcza po której nie wiadomo co będzie. Reasumując, tu Kaczyński ma rację do polityki powinni trafiać ludzie moralnie uczciwi, z wolą stanowienia prawa wyłącznie dla wspólnego dobra.
5 miesięcy temu / Diagnoza
 
politycy nie mają źle.Nie wolno zapominać o ich przywilejach:przecież taki prezydent,premier,minsiter,poseł mają wszystko za darmo/np.transport,mieszkanie,bankiety/,są w stanie praktycznie całą swe uposażenie odłożyć.Sprawowanie funkcji w 100% pokrywa podatnik.
5 miesięcy temu / marek
 
O ile pamiętam, moje zdanie o demokracji pierwotnie przed interwencją redakcji brzmiało mniej wiecej tak: "Demokracja" jaka mamy ze swojej natury wybija do gory najgorszy element, poniewaz opiera sie na manipulowaniu emocjami i mediami, i na fałszywych obietnicach wyborczych, przy calkowitym braku odpowiedzialnosci zarowno ze strony wyborcow jak i wybranych.
5 miesięcy temu / jtp
 
Wielkie glupstwo. "Demokracja" jaka mamy ze swojej natury wybija do gory najgorszy element, przy calkowitym braku odpowiedzialności zarówno ze strony wyborców jak i wybranych. System partyjny jest systemem synekur w zamian za "posluszenstwo"; w tym systemie na ma miejsca na niezależność. Jeśli jest tak zle, jak pisze autor, to dlaczego nie da sie odsunac nikogo od wladzy jak juz sie raz tam znajdzie? I dlaczego mnoży się urzędy i posady? Juz jest gonitwa do tych posad, a przy jeszcze wyzszych zarobkach administracji, pozabijaja sie w pogoni do koryta.
5 miesięcy temu / jtp
 
Żyjemy wg schematów wypracowanych w tajnych ośrodkach myśli politycznej, której "matką" jest Fabian Instytut przy Oxfordzie. System tzw. demokracji, której matematyczne techniki wyborcze to wykluczenie ludzi prawych z możliwości wyborów na jakiekolwiek odp. stanowisko publiczne. Upadek moralny to nie ewolucja lecz w pełni zaplanowany i rygorystycznie wprowadzany proces doprowadzenia człowieka do stanu "psa pawłowa" w końcowym stadium tego eksperymentu! Ileż razy można się odbudowywać po zbrodniach i rabunkach trwających już co najmniej 10 pokoleń! Najlepszy znany mi opis jest u Wańkowicza, kiedy ostatni z rodu przybywa na zgliszcza i zaczyna po raz siódmy, tylko za swego życia, odbudowywać ojcowiznę po zbrodniach 1ej wojny św. której nie byliśmy nawet stroną!!!- by w końcu gdy się odbudował . . .puszczono jego majątek z dymem podpalaczy z obcych banków!!!Poczytajcie, jak szybko zderzali sie ze ścianą Rodacy pełni werwy i planów jak np. LPR I Samoobrona!
5 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Panie Marcinie myli się Pan, podniesienie zarobków nic nie da. Do urzędów i spółek Skarbu Państwa dalej będą trafiać swoi. Nawet zaryzykuję stwierdzenie, że tym bardziej będą trafiać swoi, bo przecież będzie większa kasa do wzięcia a skala wymian czy urzędników czy menedżerów będzie większa. Jedyna droga to prywatyzacja i ograniczanie biurokracji. Tertium non datur.
5 miesięcy temu / Olo
 
Pełna zgoda z autorem, płace posłów, senatorów i prezydenta w Polsce były odpowiednie może 10-15 lat temu. Prześwietleni na wszystkie możliwe strony, pozbawieni prywatności, krytykowani często zaciekle przez konkutrentów politycznych i ch madia. To nie takie przyjemne, jak się wydaje. Są oczywiscie profity, ale to inny temat, jak i postawa moralna polityków też pozostawia wiele do życzenia.
5 miesięcy temu / raf
 
@darek: No, ale domagasz się ideowców u władzy. Ilu takich znajdziesz? I w dodatku fachowców. A ludzie o potrzebnych kwalifikacjach w sektorze prywatnym zarabiają o wiele więcej. Pamiętaj, że po okresie uniesień przychodzi zwykła harówa i każdy chce za pracę otrzymać godziwe wynagrodzenie. Nie ma przymusu pracy w sektorze państwowym.
5 miesięcy temu / ma
 
Tą śpiewkę słyszę od pół wieku. Żadne pieniądze nie uchronią nas przed dostawaniem się do władzy cwaniaków i nieuków. A dawanie przykładu USA, panie redaktorze, to walenie kulą w płot. Czy nie jest to tzw. demokracja bogatych złodziei? Kręcą nie tylko amerykanami, ale całym światem.
5 miesięcy temu / mot
 
Nie zgadzam się z autorem. Co innego statystyka, a co innego życie. Pracowałem 15 lat temu w jednym z ministerstw, i to tych ważniejszych. Dyrektor departamentu zarabiał wtedy co najmniej 12 tysięcy zł wysokość pensji zależała od wysokości premii i dodatków, wiceminister miał oczywiście większe pieniądze, minister jeszcze większe plus różne przywileje. Podane w artykule liczby to tzw. gołe pensje, teraz te zarobki są pewnie dużo wyższe. Zauważalny był ogromny przerost zatrudnienia. Przyjmowano dużo młodych ludzi po studiach, głównym kryterium była znajomość angielskiego, ale niekoniecznie kompetencje zawodowe. Ludzie ci wykonywali prace, które mogły wykonywać osoby z wykształceniem średnim. Nie mieli zresztą za dużo do roboty. W ministerstwie pracowało się na półobrotach, było dużo wolnego czasu, chyba że była jakaś akcja. Myślę, że nadal nic się nie zmieniło. A co do polityków, to biorąc pod uwagę jakość ich pracy, nie zasługują na swoje wynagrodzenie.
5 miesięcy temu / TZ.
 
Pytanie jest takie: czy praca w ministerstwach i urzędach a tym bardziej tych niższych gdzie obsługuje się petentów wymaga aż takich "ponadprzeciętnych" kwalifikacji? Jeśli przyjmiemy, że wiedzą jest znajomość druków i co gdzie wpisać to tak. Wszystko jest z góry narzucone nie trzeba rozwiązywać trudnych problemów. Po co w ogóle kończyć studia by pracować w urzędzie? Bo mi się wydaje tylko po to, żeby absolwent czuł się spełniony, że może w białej koszuli wykonywać pracę biurową. Absolwenci prawa, których dziś na pęczki zasiadają w urzędach i dziękują, że w ogóle tam są. Artykuł ma celne spostrzeżenia ale wydaje mi się, że autor przecenia pracę na urzędniczych stołkach. W rzeczywistości od myślenia jest paru ludzi reszta to urzędasy. Gdyby im było źle to odeszliby do prywatnych przedsiębiorstw ale to zazwyczaj mało ambitni ludzie, którzy na studia idą dla papierku. To obopólna korzyść oni mają dyplom a uczelnie wypuszczą masę dla kasy.
5 miesięcy temu / EL nino
 
Polska potrzebuje wymiany elit a nie podnoszenia tym co są olbrzymich , w stosunku do zwykłych obywateli płac.
5 miesięcy temu / darek
 
Zmniejszając ilość urzędników można podnieść im pensje. Za komuny było ich 3x mniej bez komputerów i Państwo działało. Np Bezrobocia nie ma ale urzędy zostały. E-zwolnienia w ZUS a pracowników nie ubyło. Wystarczy porównać ilość urzędników NFZ obecnie oraz na początku reform. Polaków ubyło a urzędników jakby więcej. I na końcu trzeba zdawać sobie sprawę, że wzrost gospodarczy jest odwrotnie proporcjonalny do ilości przepisów i urzędników. Urzędnik nie wytwarza żadnych dóbr materialnych ani niematerialnych. On stoi na straży przepisów nawet najbardziej debilnych. Polska potrzebuje reform a nie imigrantów zarobkowych.
5 miesięcy temu / osmA
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.