DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

„Rzeczpospolita”: zebrano podpisy posłów pod nowym wnioskiem do TK w sprawie aborcji

„Rzeczpospolita”: zebrano podpisy posłów pod nowym wnioskiem do TK w sprawie aborcji
Fot. RoM/PCh24.pl

„W Sejmie zebrano podpisy pod nowym wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej”, informuje serwis rp.pl.

 

12 listopada przepadł poprzedni wniosek złożony w TK w poprzedniej kadencji Sejmu przez grupę 107 posłów. Z informacji, do jakich dotarł dziennik „Rzeczpospolita” w takcie ostatniego posiedzenia Sejmu udało się zebrać wymaganą ilość podpisów pod nowym wnioskiem do Trybunału w tej sprawie, dzięki czemu jest on już gotowy do dostarczenia na biurko prezes Julii Przyłęckiej.

 

Wniosek został poparty w zdecydowanej większości przez posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji.

 

W poprzedniej kadencji w ciągu dwóch lat Trybunał Konstytucyjny „nie zdążył” zająć się sprawą aborcji eugenicznej mimo ogromnych nacisków ze strony środowisk pro-life. Zawsze jednak kończyło się na stwierdzeniach, że prace trwają. Jak podaje serwis rp.pl z takim postępowaniem nie zgadzali się również „niektórzy politycy obozu rządzącego, ale swoją krytykę wyrażali głównie w kuluarach”.

 

Krytyka pod adresem TK płynęła również ze strony Kościoła. „Brak decyzji Trybunału Konstytucyjnego sprawia, że w kolejnych latach zabijane będą setki dzieci, tylko dlatego, że są bezbronne i poszkodowane przez los”, napisał w komunikacie z 13 listopada abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2019-12-05 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

że są bezbronne i poszkodowane przez pis
8 miesięcy temu / BHO
 
Powinniśmy pamiętać, że ludzie których uważamy za niepełnosprawnych są to osoby często święte a bywa, że są to aniołowie wśród nas. Ten kto się nimi opiekuje, otrzymuje wiele łask od Boga. Uważam, ze w dużej mierze, ze względu na osoby niepełnosprawne i osoby okazujące im miłość, Pan Bóg jeszcze może potrzeć na nasz Świat. "Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę" Hbr. 13.2
8 miesięcy temu / Karol
 
zwariowali ci posłowie? przecież to znowu zahamuje prace nad aborcją w sejmie, a trybunał konstytucyjny i tak się nie wypowie
8 miesięcy temu / nickkkk
 
pewnie ma już miejsce w zamrażarce przy karpiu. Niestety katolik na zewnątrz a w środku komuna. Pewnie pójdzie na pasterkę pośpiewać parę kolęd. Podzieli się opłatkiem podczas gdy w Polsce będą mordować niewinne dzieci za jej przyczyną.
8 miesięcy temu / Rocky
 
To efekt bycia Konfederacji w sejmie !
8 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Konfederacji rośnie i dlatego zablokowali kanał TV wrealu24 na youtubie już po raz drugi. Chcą zniszczyć jakąkolwiek niezależność medialną w Polsce.
8 miesięcy temu / nik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.